Turkcell’in Yeni Ceo’su Murat Erkan Oldu

Bu sabah Turkcell ile ilgili iş dünyasını şaşırtan 2 gelişme art arda yaşandı. Önce Kaan Terzioğlu Turkcell’den ayrıldı. Birkaç saat sonra ise Turkcell’in yeni Ceo’su belli oldu. Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre Turkcell Ceo’su Murat Erkan oldu.

Nisan 2015’ten bu yana Turkcell Ceo’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu’nun dün akşam görevinden ayrılmış olduğunu bu sabah Habertürk’un son dakika haberiyle öğrendik. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Sosyal medya gündemine düşen bu şaşırtıcı haberin ardından hızlı bir süreç yaşandı ve Turkcell önce bu haberi doğruladı. Hemen ardından ise Turkcell tarafından yeni Ceo’nun kim olduğu açıklandı.

Turkcell’in Yeni Ceo’su Murat Erkan Oldu

Twitter başta olmak üzere tüm sosyal ağlarda birçok kişinin paylaştığı Kaan Terzioğlu’nun görevden ayrılma haberinin akabinde Turkcell’in KAP’a bir açıklama yapması bekleniyordu. Turkcell çok geçmeden Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na bir açıklamada bulundu. Bu açıklama aynı zamanda yeni Ceo’nun kim olduğu sorusuna da yanıt niteliğindeydi.

İşte Turkcell’in KAP’a yaptığı açıklama;

“Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar vermiştir.”

Biz de Branding Türkiye ailesi ve takipçileri olarak Murat Erkan’a Turkcell’deki bu yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Murat Erkan Kimdir?

Murat Erkan 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Murat Erkan, 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamladı.

Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev aldıktan sonra, Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olmuştur. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürdü. Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. Nisan 2015 itibarıyla Satış Fonksiyonuna bağlı Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak atandı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir