Bu sabah Turkcell ile ilgili iş dünyasını şaşırtan 2 gelişme art arda yaşandı. Önce Kaan Terzioğlu Turkcell’den ayrıldı. Birkaç saat sonra ise Turkcell yeni görevlendirmeyle ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre Turkcell’in yeni Ceo’su Murat Erkan oldu.

Nisan 2015’ten bu yana Turkcell Ceo’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu’nun dün akşam görevinden ayrılmış olduğunu bu sabah Habertürk’ün son dakika haberiyle öğrendik. Bu habere ilişkin gelişmeleri Branding Türkiye’de yazmıştık. Ayrıntılar için Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu Görevinden Ayrıldı başlıklı habere göz atabilirsiniz.

Sosyal medya gündemine düşen o şaşırtıcı haberin ardından baş döndüren bir süreç yaşandı desek yeridir. Zira Turkcell önce bu görevden ayrılma haberini doğruladı. Hemen ardından ise Turkcell tarafından yeni Ceo’nun kim olduğuna dair bir açıklama geldi.

Turkcell’in Yeni Ceo’su Murat Erkan

Twitter başta olmak üzere tüm sosyal ağlarda birçok kişinin paylaştığı Kaan Terzioğlu’nun görevden ayrılma haberinin akabinde Turkcell’in KAP’a bir açıklama yapması bekleniyordu. Türkiye’nin en önemli telekomünikasyon ve teknoloji firmalarından olan Turkcell, çok geçmeden Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklamada bulundu. Bu açıklama aynı zamanda yeni Ceo’nun kim olduğu sorusuna da yanıt niteliğindeydi.

Turkcell’den KAP’a Açıklama

Turkcell’in konuya dair KAP’a yaptığı açıklama şöyle;

“Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar vermiştir.”

Branding Türkiye ailesi ve okuyucuları olarak Murat Erkan’a Turkcell’deki bu yeni görevinde başarılar diliyoruz.


Murat Erkan I Hakkında

Murat Erkan 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında ise Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamladı. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev aldıktan sonra, Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olmuştur. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürdü. Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. Nisan 2015 itibarıyla da satış fonksiyonuna bağlı Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak atandı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.