Türk Telekom Dijital Reklam Çözümleri İçin Yerli Firma Seçti

Dünyanın sayılı telekomünikasyon şirketlerinden ve Türkiye’nin önemli markalarından biri olan Türk Telekom, dijital reklam çözümlerini zenginleştirmek için dijital reklam dünyasında yerli ve milli çözümler sunan Admatic ile işbirliği yaptı.

Türkiye ile ABD arasında yaşanan siyasi ve ekonomik krizin ardından ABD’li kuruluşlara reklam vermeyi kesen diğer bir ifadeyle reklam boykotu Türk Telekom, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli SSP (Yayıncılar için Reklam Teknolojileri Platformu) firması olan Admatic Grup ile anlaştı.

Türk Telekom’un ve Admatic Grup’un gerçekleştirdiği imza töreninde Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, Türkiye ekonomisinin zor bir sınavdan geçtiğini belirterek yaptığı açıklamada: “Büyük şirketlerden en küçüğüne kadar herkes üzerine düşeni yapmalı. Biz de Türk Telekom olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığımızı göstermek adına sosyal medya üzerinden başlatılan ‘ABD’ye reklam verme’ kampanyasının ilk katılımcılarından biri olduk ve derhal ABD’li firmalar aracılığıyla vermekte olduğumuz reklamları durdurduk. Şimdi de Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli SSP firması Admatic Grup ile yaptığımız stratejik ortaklık anlaşması ile Türk dijital reklam sektöründe güçlü bir birlikteliğin ilk adımlarını atmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Doany, dijital reklam pazarında ülkemizden de büyük miktarda reklam geliri elde eden bazı küresel firmaların vergi sistemimize tabi olmadıkları için vergi ödemediklerini ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) düzenlemelerine tabi olmadıklarını hatırlattı. Doany, bu firmalar yerine ülkeye katma değer sağlayan yerli platformların tercih edilmesinin ülke ekonomisine güç katacağını belirtti.

Dr. Paul Doany, Türkiye’nin milli değeri Türk Telekom’un, yeni nesil reklamcılık alanında Türkiye’nin öncüsü olmak istediğinin altını çizerek şöyle söyledi: “Bu alanda yerli ve milli bir ürün çıkarmak adına iki yıl önce kurduğumuz teknoloji destekli medya satın alma platformu Programatik ile her geçen gün büyümemizi sürdürüyoruz. Programattik, sahip olduğu teknoloji sayesinde önceden mecra odaklı olan dijital satın alma alışkanlıklarını kişi odaklıya çevirerek hem maliyet tasarrufu hem maksimum optimizasyon sağlıyor. Yerli teknoloji platformu Admatic ile yapmış olduğumuz stratejik ortaklık çerçevesinde ise, uçtan uca bütün reklam ekosisteminde söz sahibi olunmasını, hem reklamveren hem de yayıncıların çalışmak zorunda kaldığı küresel oyuncular yerine, tamamen yerli bir çözüm alternatifi sunulmasını hedefliyoruz. İki şirket arasında kurulacak sinerji ve işbirliği ile, bugüne kadar sektörden yurtdışına akan yüksek medya harcamaları artık Türkiye içerisinde kalacak. Reklamverenlerin yerli olduğu, yayıncıların yerli olduğu bir ekosistemde, arada kullanılan teknoloji platformunun da yerli olması gerekiyor. Türk Telekom bu alanda üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirerek sektöre örnek, devletine ve milletine destek olmayı kararlılıkla sürdürecek ve gelecekte bu platformu yurtdışına da açarak ülkemiz için yeni değerler yaratacak.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir