Türk Hava Yolları’ndan Ridley Scott İmzalı “Yolculuk” Filmi

Türk Hava Yolları(THY) Dünyaca ünlü İngiliz yönetmen ve yapımcı Ridley Scott ile 6 dakikalık ‘Yolculuk’ temalı sinematik bir kısa film çekti.

Yolculuk temalı kısa film, İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçen sürükleyici bir kovalamacayı anlatıyor. Türk Hava Yolları‘nın “Yolculuk” isimli kısa filminin, 30 saniyelik versiyonu dünyanın en çok izlenen spor etkinliği olan Super Bowl‘da 3 Şubat’ta izleyicileri ile buluştu.

Slyvia Hoeks Başrolde

Film’in başrolünde Slyvia Hoeks yer aldı. Kısa filmde Slyvia Hoeks’e ünlü oyuncu Aure Atika eşlik etti. 6 dklık sinematik kısa film, Çırağan Sarayı, Şerefiye Sarnıcı, Ortaköy Meydanı ve İstanbul Havalimanı gibi İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçiyor.

THY Super Bowl’da 

Süper Bowl’a 2016 yılından beri reklam veren ilk Türk markası Türk Hava Yolları oldu. THY, 2016 yılından beri reklam filmleri ile bu organizasyonda yer alıyor. THY, ilk kez 2016 yılında Ben Affleck‘in başrolünü oynadığı “Batman v Superman”, 2017 yılında Morgan Freeman‘ın izleyiciyi dünyayı keşfetmeye çağırdığı “Dünya Daha Büyük, Keşfet”, 2018 yılında ise Dr. Mehmet Öz‘ün dünyanın güzelliklerini keşfettiği “Beş Duyu” kampanyası ile Super Bowl’da yer aldı.

6 Dakikalık Sinematik Kısa Film “Yolculuk”

“Yolculuk” filmi Avrupa ile Asya‘yı birleştiren İstanbul‘u havacılığın yeni merkezi olarak ele aldı. “Yolculuk” filminde 500 aktör ve aktris görev aldı.

İstanbul Havalimanı’nda çekilen sahnelerde ise 250 oyuncu görev aldı. THY İstanbul Havalimanı’nda geçen sahnelerde yeni kabin kıyafetleri ve yeni uçak içi kabin tasarımlarını da izleyici ile buluşturuyor. Filmde Slyvia Hoeks’e ünlü oyuncu Aure Atika eşlik etti.

Film, İstanbul’un ikonik simgeleri olan: Çırağan Sarayı, Şerefiye Sarnıcı, Ortaköy Meydanı ve İstanbul Havalimanı gibi İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçti.

Yolculuk’un çekimleri 4 günde tamamlandı. Film Ridley Scott‘ın diğer eserlerine de atıflar içeriyor. 6 dakikalık sinematik kısa filme ve Scott’ın kendi anlatımıyla tüm süreci detaylarıyla ortaya koyan kamera arkası çekimlerine ek olarak filmin 4 ayrı versiyonu da bulunuyor. Reklam filminin 6 dakikalık sinematik kısa film versiyonu Super Bowl’un ve THY’nin YouTube kanalında yayınlandı.

“İstanbul denizle iç içe olan mükemmel coğrafi yapısı ile hakkında bir hikâye yaratmak için ilham veren bir şehir”

Yolculuk filmi hakkında THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve Ünlü Yönetmen Ridley Scott açıklama yaptı. Aycı, ”Pazar günü Super Bowl’u izlediklerinde filmdeki nefes kesici İstanbul manzaraları ile karşılaşan herkesi, dünyayı bizimle keşfetmeye ve yeni evimiz olan İstanbul Havalimanı’nda Türk misafirperverliğini deneyimlemeye davet ediyoruz” dedi.

Ünlü yönetmen Ridley Scott ise bu konuyla ilgili“İstanbul denizle iç içe olan mükemmel coğrafi yapısı ile hakkında bir hikâye yaratmak için ilham veren bir şehir. İstanbul, benim hikâyeme de çok güçlü bir arka plan oluşturarak, ana karakterleri heyecan verici ve olağanüstü bir şekilde birleştirdi. Tıpkı yüzyıllardır birçok medeniyete tecrübe ettirdiği gibi” dedi.

Yolculuk Filmi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir