Türkiye’nin gurur kaynağı markalarından biri olan Türk Hava Yolları’ndan Ridley Scott imzalı Yolculuk filmi!

Türk Hava Yolları (THY) dünyaca ünlü İngiliz Yönetmen ve Yapımcı Ridley Scott ile 6 dakikalık ‘Yolculuk’ temalı sinematik bir kısa film çekti.

Türk Hava Yolları’ndan Ridley Scott İmzalı Film

Yolculuk temalı kısa film, İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçen sürükleyici bir kovalamacayı anlatıyor. Filmin başrolünde Slyvia Hoeks yer aldı. Filmde Hoeks’e ise ünlü oyuncu Aure Atika eşlik etti. Bu arada 6 dakikalık sinematik kısa film, Çırağan Sarayı, Şerefiye Sarnıcı, Ortaköy Meydanı ve İstanbul Havalimanı gibi İstanbul’un ikonik simgeleri arasında geçiyor. Bu yönüyle filmin turizm pazarlaması açısından da büyük önem taşıdığını belirtelim.

Film Super Bowl’da Gösterildi

Süper Bowl’a 2016 yılından beri reklam veren ilk Türk markası Türk Hava Yolları’dır. THY, 2016 yılından beri reklam filmleri ile bu organizasyonda yer alıyor. Şirket, ilk kez 2016 yılında Ben Affleck‘in başrolünü oynadığı “Batman v Superman” sonrasında 2017 yılında Morgan Freeman‘ın izleyiciyi dünyayı keşfetmeye çağırdığı “Dünya Daha Büyük, Keşfet” ile daha sonra 2018 yılında Dr. Mehmet Öz‘ün dünyanın güzelliklerini keşfettiği “Beş Duyu” kampanyası ile Super Bowl’da yer almıştı.

THY bu yıl ise özel olarak hazırlamış olduğu “Yolculuk” isimli kısa filmin, 30 saniyelik versiyonuyla 3 Şubat’taki Super Bowl‘da yer aldı.

THY – Yolculuk Filmi

“Yolculuk” filmi; Avrupa ile Asya’yı birleştiren İstanbul’u havacılığın yeni merkezi olarak ele aldı. Bu arada filmde 500 aktör ve aktris görev aldı. İstanbul Havalimanı’nda çekilen sahnelerde ise 250 oyuncu görev aldı.

Öte yandan İstanbul Havalimanı’nda geçen sahnelerde yeni kabin kıyafetleri ve yeni uçak içi kabin tasarımları da tanıtıldı.

THY Yolculuk Filmi

Yolculuk’un çekimleri 4 günde tamamlandı. Bu arada film Ridley Scott‘ın diğer eserlerine atıflar da içeriyor. 6 dakikalık sinematik kısa filme ve Scott’ın kendi anlatımıyla tüm süreci detaylarıyla ortaya koyan kamera arkası çekimlerine ek olarak filmin 4 ayrı versiyonu bulunuyor.

Yolculuk filmi hakkında THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve Ünlü Yönetmen Ridley Scott açıklama yaptı. Aycı’nın açıklaması şöyle;

”Pazar günü Super Bowl’u izlediklerinde filmdeki nefes kesici İstanbul manzaraları ile karşılaşan herkesi, dünyayı bizimle keşfetmeye ve yeni evimiz olan İstanbul Havalimanı’nda Türk misafirperverliğini deneyimlemeye davet ediyoruz”

Ünlü yönetmen Ridley Scott ise bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul denizle iç içe olan mükemmel coğrafi yapısı ile hakkında bir hikâye yaratmak için ilham veren bir şehir. İstanbul, benim hikâyeme de çok güçlü bir arka plan oluşturarak, ana karakterleri heyecan verici ve olağanüstü bir şekilde birleştirdi. Tıpkı yüzyıllardır birçok medeniyete tecrübe ettirdiği gibi…”


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.