1357 yıl ile Türkiye’deki en yüksek cezalardan birine çarptırılan ve bu nedenle de tarihe geçen Türk hacker’ın gerçek hikayesinin anlatıldığı Geri Sayım filmi vizyon için gün sayıyor!

Alanında bir ilk olan Geri Sayım filmi, Türk Hacker’ın (Wind) gerçek hikayesinden uyarlandı. Filmin yapımcılığını Diopter – Metropol ortak olarak üstlenirken Geri Sayım’ın proje tasarımı Levent Cengizhan, senaryosu ise Çetin Büyükakın’a ait. Yönetmen koltuğunda Aykut Taşkın’ın oturduğu film 30 Haziran 2023 tarihinde vizyona giriyor.

Geri Sayım’ın oyuncu kadrosunda Yosi Mizrahi, Hakan Bilgin, Batuhan Soyaslan, Metin Pıhlıs, Hilmi Deler ve Özgür Balakar gibi ünlü isimler yer alıyor.

Türk Hacker’ın Gerçek Hikayesi

1357 yıl ile Türkiye’deki en yüksek cezalardan birine çarptırılan ve tarihe geçen Türk hacker’ın gerçek hikayesinin anlatıldığı Geri Sayım, vizyon için gün sayıyor! 2023’ün yüksek bütçeli yapımlarının arasına giren “Geri Sayım” filminin aksiyon sahneleri için Rusya’dan özel ekipler geldi. Trafiğe kapalı alanda düzenlenen yarış sahnelerinde ise “Gönder Gelsin” şarkısıyla son dönemlerin çıkış yapan ünlü rap şarkıcısı Ramiz’in de sahneleri mevcut.

Geri Sayım Filminin Konusu

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde “Wind” lakabıyla tanınan Türk hacker 1357 yıl ceza almasına sebep olan bir intikam planına hazırlanmaktadır. Wind, yıllar süren planlar sonrasında, babasının ölümüne neden olan ünlü iş adamının holding hesaplarına ve bilgisayarlarına sızarak sistemi çökertmiştir. Bu arada Wind, sosyal medya fenomeni olarak bilinen Tuğba’ya platonik bir aşk beslemektedir. Bu karşılıksız aşk, onu uzaktan korumasıyla beraber Tuğba’da da merak uyandırmaya başlamıştır.

Bazen aynı ortamda olmalarına rağmen kimliğini Tuğba’ya asla belli etmeyen Wind, Pembe Tavşan lakabıyla fenomenleşen Tuğba’yı üzen herkese savaş açmıştır. Onunla uğraşan şarkıcıların özel videolarını ele geçirerek basına servis etmiş ve Tuğba’dan hoşlandığını düşündüğü Doruk isimli gencin evine kameralar yerleştirmiştir. Böylece Wind, aşık olduğu kadına zarar verme ihtimali olan herkesin korkulu rüyası olmuştur.

Hem kaybettiği babasının öcünü almak hem de sevdiği kadının itibarını korumak için çıktığı bu intikam yolunun sonunda yakalanarak 1357 yıla çarptırılan “Wind” lakaplı Türk hacker’ın merak edilen hikayesi DiopterMetropol ortak yapımıyla 30 Haziran’da izleyicisiyle buluşuyor.


Dijital Markalaşma Sohbetleri Başladı!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.