Pungo Animation Studiosu ile Alfa Çocuk TV tarafından yayına hazırlanan ve Mavi Gök Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Türk çizgi roman Boza çıktı!

Çocuklar ve gençler için hazırladığı kaliteli içeriklerle tanınan Pungo Animation Studiosu ile Alfa Çocuk TV tarafından yayına hazırlanan çizgi roman “Boza – İki Şehrin Narası” raflardaki yerini aldı!

Boza, hem eğlenceli hem de düşündürücü ve farkındalık içeren hikayesiyle okuyucuyu kendine bağlarken, büyüleyici çizimleriyle de özellikle genç okurları kendine hayran bırakmayı başardı.

Türk Çizgi Roman Boza Çıktı!

Çocuk edebiyatının sevilen isimlerinden biri olarak Erdem Semiz, “Boza” ile çocukların hayal gücünü geliştiren ve onları farklı dünyalara taşıyacak bir hikaye sunuyor. Fırat Soydan’ın zarif ve ayrıntılı çizimleri ise “Boza”nın hikayesini görsel bir şölen haline getiriyor. Soydan, karakterlerin ve mekanların her bir detayını büyük bir titizlikle işleyerek okuyucuları hikayenin içine çekmeyi başarıyor.

Hikayenin merkezinde, cesaret, dostluk ve macera dolu bir yolculuğun yer aldığı Boza’nın beş ana karakteri olan Çakır, İpsiz, Tıfıl, Arif ve Hacı Bey, suçla mücadele ederken gizli kahramanlara evrilerek günümüze kadar gelecek bir kahraman teşkilatı inşa edeceklerdir. Öte yandan kahraman bozacıların “Bozaaaa!” naraları artık sadece bir satış yöntemi değil, mahalle sakinlerine güven veren, çetecilere ise korku salan bir haykırıştır.

Türk süper kahraman evreni oluşturma açısından bir başlangıç olarak yorumlanan Boza, Mavi Gök Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alırken, “Boza – İki Şehrin Narası: Başlangıç”ı tüm kitabevleri ve internet kitapçılarında bulmak mümkün!

Boza – İki Şehrin Narası I Arka Kapak

Üç Ağaç Yarımadası’na huzursuzluk hakimdir. Mahalle sakinleri hava karardığında sokağa çıkmaya korkmaktadır. Bölgedeki tekinsizlik insanların şehri terk etmelerine sebep olmaktadır. Bu gidişata dur demeye çalışan birkaç kahraman bozacı ortaya çıkar. Bozacıların attığı “boozaaaa” narası artık sadece bir satış yöntemi değil, mahalle sakinlerine güven veren, çetecilere ise korku salan bir haykırıştır. Ancak tehlikeli ve kalabalık çetelere meydan okuyan bozacıların işi hiç kolay olmayacaktır. Esnaf ise bu durumdan muzdariptir. Halk kendi başının çaresine bakmanın bir yolunu bulacaktır.


Kitap Öneri: Günün Gündemi 2023

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.