12 Ocak 2020 tarihinde Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube seçimleri yapılacak. Seçimlerin yapılmasına günler kala Toplumcu Gıda Mühendisleri yönetime yeniden aday olduğunu açıkladı.

TMMOB’a bağlı birçok oda gibi Gıda Mühendisleri Odası seçimleri de 12 Ocak tarihinde yapılacak. Buna göre; toplamda 5000’e yakın üyesi ile başta gıda sanayii olmak üzere birçok sektörde gıdaların güvenliğinden sorumlu gıda mühendislerinin en büyük meslek örgütü Gıda Mühendisleri Odası 12 Ocak’ta seçime gidecek.

Toplumcu Gıda Mühendisleri Yeniden Aday

Üç ayrı listenin yönetime aday olması beklenen seçimin epey çekişmeli geçeceği tahmin ediliyor. Bu arada bir önceki dönem yapılan seçimleri kazanarak yönetimde görev alan Toplumcu Gıda Mühendisleri, bu dönem için de yönetime yeniden aday olduklarını duyurdular.

Toplumcu Gıda Mühendisleri adına konuşan Zafer Şenyurt, yaptığı açıklamada konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“İki yıldır görevdeyiz, özellikle istihdamın arttırılması ve meslektaşlarımızın özlük haklarının korunması gibi konularda önemli çalışmalar yaptık. Ayrıca ücretsiz eğitimler ve seminerler düzenledik. Yeni dönem için istihdamın arttırılması, Türkiye’nin gıda datasının oluşturulması, yeni mezun meslektaşlarımız için oryantasyon programı, mentorluk programı ve online eğitim gibi önemli projelerimiz var. Tüm meslektaşlarımızı 12 Ocak’ta Karaköy’de bulunan TMMOB Büyükkent Şubesi’nde oy kullanmaya bekliyoruz” 

Doğru Bilgiyi İşin Uzmanı Paylaşacak

Toplumcu Gıda Mühendisleri adına konuşarak Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri olan istihdamla ilgili görüşlerini de paylaşan Şenyurt, şunları söyledi;

“Meslektaşlarımızın en önemli sorunu işsizlik. Bu yüzden önceliğimiz istihdamın arttırılması ve özlük haklarının korunması olacak. Meslektaşlarımızın yetkin oldukları alanlar başta olmak üzere doğru kişinin doğru yerde istihdamına yardımcı olacak bir data oluşturacağız bu program ile hem istihdamı arttırmayı hem de kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Üreten toplumlarda bilginin doğru dağıtımı kadar doğru bilgiye ulaşabilmekte çok önemli bu yüzden Basın Bilgilendirme Çalışma Grupları kuruyoruz, bu gruplar kendi alt komiteleri ile çalışarak başta tüketici olmak üzere her kesimi doğru bilgilendirecek yani artık doğru bilgiyi işin uzmanı paylaşacak.”

12 Ocak 2020’de gerçekleştirilecek olan Gıda Mühendisleri Odası seçimlerinin nasıl sonuçlandığına dair detayları yine Branding Türkiye’den paylaşıyor olacağız.


💡 Arılar Varsa Yarınlar Var

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.