Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ekonomiyi Değerlendirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı olan Rifat Hisarcıklıoğlu, Çorum İli Odalar ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı’nın ödül töreni’ne katıldı ve burada Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı zorlu süreci değerlendirdi.

Son aylarda Türk ekonomisi hızlı ve kontrolsüz şekilde artan döviz ve buna bağlı olarak artan pahalılık nedeniyle zor günler geçiriyor. Branding Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ekonomik bunalım sonucu konkordato ilan eden firmalara üzülerek yer veriyoruz.

Herkesin gündeminde ilk sırayı teşkil eden ekonomik bunalıma yönelik TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da bir değerlendirmede bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu katıldığı ödül töreninde Türk ekonomisinde son dönemlerde çalkantı yaşandığını işaret ederek şöyle dedi: “Piyasada gözle görülür bir yavaşlama var, para dönmüyor. TOBB olarak odalar ve borsalarımız vasıtasıyla piyasaların nabzını ilk elden tutuyoruz. Sıkıntıları tek tek anlatıyoruz. Sonra bunları Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, bakanlarımıza iletiyor ve acilen önlem almasını talep ediyoruz” 

Hisarcıklıoğlu iş dünyası ile finans sektörünün aynı gemide olduğunu ifade ederek konuşmasını şu sözlerle bitirdi: 

“Herhangi birimize bir şey olursa, yani bize bir şey olursa onlara olur, onlara bir şey olursa bize olur açık söyleyeyim. Eldekini muhafaza etme dönemi. Tüccar ve sanayicimizin ticaret, üretim ve istihdam kapasitesini korumamız lazım. Kapanan her bir işletme, üretimi durduran her bir fabrika hepimizin, 80 milyonun kaybı demektir. Bizler her gün faizlerle, kurlarla ve her gün karşımıza çıkan farklı bürokratik mevzuatla mücadele halindeyiz. Bin bir türlü sıkıntı yaşarken devletimizden tek istediğimiz var, yanımızda olduğunuzu göstermesidir”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir