Google Chrome ve Safari tarayıcıları özelinde çalışan Toast eklentisiyle tüm sekmelerinizi sorunsuz bir şekilde kaydedebilirsiniz. 

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan “Branding Türkiye Öneriyor”un “Eklenti Önerileri” kısmında bu hafta Toast eklentisinden bahsedeceğiz.

Herhangi bir konu hakkında araştırma yaparken ve/veya önemli bir proje üzerinde çalışırken hiç şüphesiz interneti yoğun olarak kullanıyoruz. Ancak bazen işler karmaşık bir hal alabiliyor. Çünkü hangi kaynaktan / web sitesinden yararlandığımızı bulmak için sekmeler arasında kaybolabiliyoruz. Bunun nedeni de genellikle üzerinde çalıştığımız projenin uzun sürüyor olmasıdır. Yani faydalandığımız siteleri arşivlerken başımız epey ağrıyor. Var olan yöntemler sekmeyi kaydetmekle yetinirken bazı araçlarsa bu sekmeyi kategorize etmeyi sağlıyor.

Toast Eklentisi Ne İşe Yarar?

Toast Eklentisi Nedir?

Toast eklentisi; Safari ve Google Chrome tarayıcıları ile çalışabilen, bir sekme kayıt ve arşivleme aracıdır. Diğer bir ifadeyle Toast, bir proje üzerinde çalışırken, tarayıcınızda açmış olduğunuz bütün sekmeleri kategorize ederek kaydetmenizi sağlıyor.

İnternet tarayıcısı kullanımını optimize eden bir eklenti olarak yorumlayabileceğimiz Toast ile herhangi bir konudaki çalışmanız sürerken kullanmış olduğunuz tüm sekmeleri kaydedebilirsiniz. Üstelik bu sekmeleri kategorize ederek daha minimalist bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Böylece ileri bir tarihte, o projeye dair hangi linkleri kullandığınızı hatırlamakla uğraşmazsınız. Çünkü Toast ile sekmelerinizi bir nevi arşivlemişsinizdir.

Toast Eklentisiyle Sekmelerinizi Kategorize Edin

Örnek vermek gerekirse; çalışmanızı “A Projesi” olarak adlandıralım. Siz A Projesi üzerinde çalışırken yararlandığınız 5 sekme var diyelim. Toast eklentisi ile bu 5 sekmeyi kaydederek bir klasör oluşturabilirsiniz. Ve en güzeli de klasörü A Projesi olarak isimlendirebilirsiniz. Daha sonra başka bir projeye geçmiş olsanız dahi A Projesi ile ilgili sekmeler o klasörde kayıtlı olduğundan ne zaman isterseniz o sekmeleri herhangi bir karmaşa olmadan aynı düzende kullanabilirsiniz.

Başlarken de belirttiğimiz üzere Taost, Google Chrome ile Safari tarayıcılarında kullanılıyor. Eğer çoklu proje yöneten veya çoklu proje üzerinde çalışan biriyseniz Toast’ı deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Aşağıda Toast eklentisini tarayıcınıza yüklemeniz için gerekli olan linkler mevcut. Kullandığınız tarayıcıya göre eklentiyi yükleyebilirsiniz. Bu arada eklentinin şöyle bir tanıtım videosu var. Önce onu paylaşalım. Eklentinin resmi web sitesini incelemek için buraya tıklayın.

Eklentiyi İndir

Eklentiyi indirmek için uygulamanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dipnot

#BrandingTürkiyeÖneriyor konseptiyle her hafta sizlerle eklenti, araç vs. paylaşmayı planlıyoruz. Önereceğiniz veya geliştirdiğiniz herhangi bir eklenti ya da araç varsa “İletişim” sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.