Türk Telekom’un sahibi olduğu Tivibu, karantina günlerinde tüm üyelerine bir jest yaptı. Buna göre Tivibu sinema kanalları 1 ay ücretsiz seyredilebilecek.

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de başlatılan #evdekal kampanyası 1 aydan fazla bir süredir devam ediyor. Hatta son iki haftadır, haftasonları sokağa çıkma yasağı da uygulanıyor. Böylece Kovid-19 salgınının yayılması engellenmeye çalışılıyor. Bu süreçte insanların evde sıkılmasını engellemek adına markalar da bir takım hamleler yapıyor. Buna en güzel örnek Türk Telekom’dan geldi.

Tivibu Sinema Kanalları Ücretsiz Oldu

Türk Telekom’a ait bir marka olan Tivibu güzel bir kampanyaya imza attı. Buna göre Tivibu’da 5 sinema kanalı 1 ay boyunca ücretsiz olarak sunulacak.

15 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerli olacak bu hediyeyi almak için ek bir şey yapmanıza gerek yok. İster televizyonunuzdan ister mobil uygulamadan Tivibu sinema kanallarını HD olarak ve ücretsiz bir şekilde izleyebileceksiniz. Peki bu ücretsiz pakete hangi kanallar dahil?

  • Sinema Yerli: Güncel yerli (Türk) filmleri izleyebileceğiniz kanaldır.
  • Sinema Aksiyon: Adından da anlaşılabileceği üzere yabancı ve yerli aksiyon filmlerini içerir. Sıkıntıdan patladığımız karantina günlerinde aksiyona ne kadar doymuş olsak da buradaki filmleri izlemek de iyi gelecektir.
  • Sinema Komedi: Gülmeye hasret kaldığımız günlere dönmek için tercih edebileceğiniz bir kanaldır. Çeşitli ödüller almış komedi filmlerini izleyerek gününüzün biraz daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sinema 1001 & Sinema TV: Her türden yapımın olduğu bu kanalları özel yapan şey ise dikkat çeken ve ödüllü yapımları yayınlamalarıdır. Tüm dünyanın izlediği filmleri şimdi siz de izleyebileceksiniz.

Telekomünikasyon şirketi olarak faaliyet gösteren Türk Telekom son yıllarda geliştirdiği ürün ve alt markalarla hizmet alanını epey genişletti. Netflix ve Blutv tarzı içerik siteleri standart tv izleme alışkanlığını değiştirmiş olsa da Tivibu sahip olduğu içerikler ve dinamik yapısıyla pazardaki yerini koruyor. Ayrıca televizyonun verdiği tadın başka olduğunu düşünen kullanıcıların sayısı da az değil.

Bu arada yemek yerken, telefonla uğraşırken veya herhangi bir şekilde televizyondan uzaktayken seveceğiniz bir filmi kaçırdıysanız üzülmenize gerek yok. Bir ay boyunca hediye olarak verilen 5 kanalın ikinci versiyonları (Sinema Yerli 2 ve benzeri) 2 saat geriden geliyor. Bu sayede bir filmi yayınlandığı saat itibariyle kaçırsanız bile başa alma şansınız var.

Eğer Kanalınız Hala Şifreliyse

Yukarıdaki 5 kanal sizin için hala ücretsiz hale gelmediyse ve paket yükseltmenizi veya şifre girmenizi istiyorsa küçük bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Fakat bu durumda üzülmenizi gerektirecek herhangi bir şey yok çünkü Tivibu cihazınızı kapatıp açmak, sorununuzu yüksek ihtimalle çözecektir.

Hala sorununuz çözülmediyse müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Sizi en doğru şekilde yönlendireceklerdir. Ayrıca herhangi bir sorundan ötürü hediye kanallar size gelmediyse 1 aylık paket yükseltmesi yaparak durumunuzu diğer kullanıcılar ile eşitleyebilirler.

Şimdiden iyi seyirler 🙂


💡 Tercüme Hizmetlerinde Kalite Belgesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.