Türk Hava Yolları (THY) uçağı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gökyüzünde ay yıldız çiziyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)‘nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü ve Mustafa Kemal Atatürk‘ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı sebebiyle birçok marka birbirinden anlamlı aksiyonlar yaptı. Fakat muhtemelen hiçbiri Türk Hava Yolları’nın jesti kadar konuşulmayacak. Zira Ankara Hava Sahası üzerinde tur atan Türk Hava Yolları’na ait TK1920 uçağı bugün sabah saatlerinde Ankara’dan havalandı. Ve şuan gökyüzünde ay yıldız çizmek üzere seferine devam ediyor.

THY Uçağı Gökyüzünde Ay Yıldız Çiziyor

Helikopter ve uçakların uçuş güzergahının canlı olarak izlenebildiği Flighradar24 üzerinden, TK1920 uçağının gökyüzünde ay yıldız çizişini şuan tüm dünya anlık olarak izleyebiliyor. Bu arada Türk Hava Yolları resmi Twitter hesabından dün akşam üzeri şöyle bir duyuru yayınlamıştı:

Tarihi bir uçuşa hazır mısınız?

Yarın saat 09:00’da başlayacak TK1920 sefer sayılı uçuşumuzu linkten takip edebilirsiniz.

Yaklaşık 1 saat önce paylaşılan tweet ise şöyle;

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açıyoruz!

Bu tarihi uçuşu canlı izlemek için linke tıklayın.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı vesilesiyle THY tarafından gerçekleştirilen gösteriyi canlı olarak takip etmek için Flighradar24 sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uçuş Rotasıyla Mesaj Vermek

Bu arada kısa bir açıklama yapmakta yarar var. Uçaklar normalde fiziki olarak gökyüzünde herhangi bir iz bırakmıyor. Diğer bir ifadeyle Türk Hava Yolları’nın (THY) yapmış olduğu bu jesti normalde izlemek yahut gözlemlemek mümkün değil. Az önce belirttiğimiz gibi uçaklar, uçuşları sırasında herhangi bir iz bırakmıyorlar. Ancak rota takip sistemleri üzerinden uçakların güzergahı anlık olarak takip edilebiliyor. Yani uçuş süresince sistem, uçağın hangi rotada ilerlediğini canlı olarak gösteriyor.

Hava yolu firmaları da rota takip uygulamalarının bu özelliğinden yararlanıp özel günlerde Türk Hava Yolları’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı  vesilesiyle gerçekleştirmiş olduğu ay yıldız gösterisine benzer uçuşlar yapıyorlar.

Bu arada Türk Hava Yolları‘na bu anlamlı jest için Türk milleti adına teşekkür ediyoruz ve bu vesileyle Branding Türkiye ailesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyoruz

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olan THY’nin gökyüzünde ay yıldız çizdiği uçuşu takip etmek için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.