Dizi Açıklaması

The Playlist (Oynatma Listesi)

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip, Türkiye’nin en çok okunan ve en popüler bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan referans pazarlama ana temalı Branding Türkiye Öneriyor’un “Dizi Önerileri” kısmında bu hafta The Playlist (Oynatma Listesi) dizisi var. Peki The Playlist (Oynatma Listesi) dizisinin konusu ne? 

Netflix orijinal yapımı olan The Playlist dizisinin oyuncuları ve künyesi başta olmak üzere diziye dair tüm detayları Branding Türkiye okurları için derledik.

Başrollerinde Edvin Endre, Christian Hillborg, Ulf Stenberg, Joel Lützow, Gizem Erdoğan, Janice Kavander ve Hanna Ardéhn gibi isimlerin olduğu, The Playlist adını taşıyan ve gerçek bir öyküden uyarlanan 2022 yapımı dizide İsveçli bir teknoloji girişimcisi ve ortakları, yasal bir yayın platformu sunarak müzik sektöründe devrim yaratıyor.

The Playlist Bölümleri

Toplamda 6 bölümden oluşan dizinin her bölümü için bir ana tema belirlenmiş. Netflix orijinal yapımı olan The Playlist (Oynatma Listesi) dizisinin bölüm adları ve açıklamaları ise şöyle; 

Vizyon

Kendi kendisini yetiştirmiş bir yazılımcı olan Daniel Ek, iddialı bir girişim hedefine ulaşmasının ardından müzik sektörünün korsanlık sorununu çözmek için kolları sıvar.

Endüstri 

Plak şirketi yöneticisi Per Sundin, Pirate Bay’e karşı açılan bir telif hakkı davası sırasında korsanlığa karşı giriştiği mücadelenin ters tepebileceğini fark eder.

Hukuk

Gelecek vadeden genç bir avukat, Spotify’ın karmaşık yasal sorunlarıyla uğraşıp belli başlı plak şirketlerine karşı koymak için üst düzey bir hukuk şirketindeki işini bırakır.

Yazılımcı

Daniel’ın müziğe ulaşım ve özgürlük fikirlerini paylaşan ve gelecek vadetmeyen işinden sıkılan yetenekli bir programcı, teknik sorunları çözmek üzere ekibe katılır.

Ortak 

Spotify’ın eksantrik girişimcisi ve ortak kurucusu Martin Lorentzon, “Daniel’ın hatalarını finanse ettiği” ilk beş yılı anımsar.

Sanatçı 

Daniel Ek, bir komitenin karşısına çıkar ve şirketini batırma potansiyeline sahip bu duruşmada, Spotify’ın iş modelinin sanatçıları sömürdüğünü ileri süren Bobbi T ile karşılaşır.

Dizinin Özellikleri

Dizi Adı: The Playlist (Oynatma Listesi)

Yayıncı Platform: Netflix

Başrol Oyuncuları:Edvin Endre, Christian Hillborg, Ulf Stenberg, Joel Lützow, Gizem Erdoğan, Janice Kavander Hanna Ardéhn

IMDb Puanı: 7,5

Oylayan Kişi Sayısı: 5,990* (*Son Güncelleme: Kasım 2022)

Vizyon Tarihi: 13.10.2022

Dizinin Toplam Süresi: 300 Dakika

Ülke: İsveç 

Tür: Drama 

Oyuncular

  • Edvin Endre
  • Christian Hillborg
  • Ulf Stenberg
  • Joel Lützow
  • Janice Kamya Kavander
  • Gizem Erdogan
  • Sofia Karemyr
  • Samuel Fröler
  • Valter Skarsgård
  • Lisette Pagler

Branding Türkiye’nin sesli içerik odaklı alt markası Branding Türkiye Fm‘i Spotify’da takip etmek için buraya tıklayın. 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.