Tesla Türkiye’ye Geliyor

Tesla, Space X, The Boring Company gibi çılgın girişimleriyle adından sıkça söz ettiren ve dünya çapında geniş bir hayran kitlesi olan Elon Musk’ın Tesla otomobilleri Türkiye’ye geliyor.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde SpaceX ile uzaya gönderdiği Tesla otomobillerinin bir sonraki durağı Türkiye olacak. Merakla görmeyi beklediğimiz araçlar için ilk önce Türkiye’de bir servis kurulması planlanıyor. Önümüzdeki 6 ay içerisinde servisi hizmete sunmayı amaçlayan şirket, İstanbul’un Anadolu yakasında merkez olarak kullanmak üzere bir yer arıyor. Tesla’nın İstanbul’daki merkezinde tanıtım amaçlı 3 – 4 model sergileneceğini de belirtelim.

Kısa vadede Türkiye için böyle bir hedefi olan Elon Musk’ın 2019’daki hedefleri arasında Zorlu Center’da Tesla için showroom kurmak var. Şirket, Model S ve Model X’e göre daha uygun bir fiyata sahip olan Model 3 ile Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Aracın Türkiye fiyatının yaklaşık olarak 70 Bin Euro olacağı düşünülüyor.

Hızlı Şarj İstasyonu Kuruluyor

Şirketin hızlı şarj istasyonları için birkaç ay önce Gerson Elektrik Ticaret ve Sanayi ile anlaşması Türkiye pazarına açılacak oluşunun ilk göstergesiydi. Supercharger istasyonlarla 15 ile 30 dakika arasında bataryanın %80’i doldurulabilecek. Böylece İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde artık benzin istasyonları gibi araç şarj istasyonlar da olacak.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir