TEMA Vakfı Türkiye’nin birçok yerinde çıkan orman yangınları nedeniyle “Yeniden Yeşerteceğiz” kampanyası başlattı. Peki yangında zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması amacıyla başlatılan kampanyaya nasıl bağış yapılır? İşte detaylar!

Türkiye 28 Temmuz 2021 tarihinden beri birkaç gündür tarihinde belki de ilk defa inanılmaz bir yangın felaketiyle karşı karşıya kaldı. İlk olarak 28 Temmuz tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangını kısa sürede farklı ilçelere doğru yayılarak büyüdü. Akabinde ise Adana, Antalya, Muğla, Mersin, İzmir ve Osmaniye başta olmak üzere 28 – 31 Temmuz tarihleri arasında 26 ilde toplamda 98 yangın çıktı.

TEMA Yeniden Yeşerteceğiz Kampanyası Başlattı

Bir yandan yangınlar söndürülürken bir yandan da yangın sonrası ağaçlandırma çalışması için kampanyalar başlatıldı. Tema Vakfı tarafından başlatılan Yeniden Yeşerteceğiz kampanyası da bunlardan biri.

Fidan Bağışı Nasıl Yapılır?

Tema Vakfı tarafından başlatılan Yeniden Yeşerteceğiz kampanyasına katkı sağlamak ve bağış yapmak için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Web Sitesinden Bağış

Kampanyaya destek olmak için birden çok yöntem var. Örneğin Tema Vakfı’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde Yeniden Yeşerteceğiz kampanyası odağında hazırlanmış olan sayfa üzerinden bağışta bulunabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak ve bağışta bulunmak için buraya tıklayın.

Sms İle Bağış

Diğer bir seçenek olarak sms ile bağışta bulunabilirsiniz. “Hep Birlikte Yaşamı da Umudu da Yeniden Yeşerteceğiz!” mottosuyla 30 Temmuz 2021‘de başlatılan kampanya, 10 TL karşılığında 1 fidan dikmek isteyen gönüllüler bunun için TEMA yazıp 3464‘e gönderebilirler.

Havale/EFT İle Bağış

Tema Vakfı’na fidan bağışında bulunmak için bir diğer seçenek ise banka havalesi / eft yöntemidir. Bunun için aşağıdaki banka hesap bilgilerini kullanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası – Levent Şubesi

Hesap Adı: TEMA Vakfı

Şube Kodu: 1035

Hesap No: 1488866

IBAN: TR46 0006 4000 0011 0351 4888 66

Her Bir Fidan Bağışının Takipçisiyiz

Tema Vakfı, kurumsal web sitesinden yayınladığı haberle Her Bir Fidan Bağışının Takipçisiyiz açıklamasında bulundu. İşte o açıklamanın tamamı;

Ülkemizdeki ormanlık alanların %99’u devlet ormanı statüsündedir, bu alanların yetki ve sorumluluğu Orman Genel Müdürlüğü’ne aittir. Yanan orman alanları da Anayasa’nın 169. maddesi gereğince başka amaçla kullanılamaz ve bu alanlar yangını izleyen yıl içerisinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılmalıdır.

TEMA Vakfı olarak yanan alanlar da dahil olmak üzere tüm ağaçlandırma çalışmalarımızı Orman Genel Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde yürütüyoruz. Bize yapılan her bir bağışın takipçisi olarak, bağışlar sayesinde oluşturduğumuz ağaçlandırma sahalarımızda 3 yıl boyunca sonbahar ve bahar dönemlerinde olacak şekilde kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz kontroller sonucunda TEMA Vakfı bağışçılarının sahalarındaki başarı oranının (min %80 başarı hedefi var) tespitini yaparak bağışçılarımızı bilgilendiriyoruz.

Her zaman olduğu gibi, yapılan her bir fidan bağışının toprakla buluşması adına konunun takipçisiyiz.

Tema Vakfı


💡 Hani Kurumsaldık Marka Elçisi Arıyor

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.