Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Eylül ayının ikinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (8 – 14 Eylül 2022)

Eylül ayının ikinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir deyişle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Eylül’ün 2. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (8 – 14 Eylül 2022)”

Teknoloji Haberleri (8 – 14 Eylül 2022)

Bu haftanın (8 – 14 Eylül 2022) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Hani Kurumsaldık: Influencer Pazarlama
  • Vanity Estetik, Great Place To Work Belgesi Kazandı
  • II. Elizabeth Hayatını Kaybetti
  • İzmir’de Tarkan Konseri
  • İETT’de Kış Tarifesi Başladı
  • Sosyal Konut Başvuru Şartları
  • Tweet Düzenleme Özelliğinin Ayrıntıları
  • DSÖ’den Covid-19 Açıklaması

Evet, geride bıraktığımız hafta teknoloji haberleri açısından yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti. İşte bu haftanın teknoloji gündemi!


Hani Kurumsaldık: Influencer Pazarlama

Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı popüler podcast serisi Hani Kurumsaldık, 31. bölümüyle yayında! Dijital Markalaşma Uzmanı, Akademisyen ve Yazar Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanıp sunulan Hani Kurumsaldık’ın bu bölümünde “Influencer Marketing (Etkileyici Pazarlama)” tüm yönleriyle değerlendirildi. Sosyal medyanın hayatımıza girmesi, sosyal ağların çeşitlenmesi ve önem kazanmasıyla kavramsallaşan ve önem kazanan influencer pazarlama bugün birçok kişinin hayali ve hedefi! Devamını oku

Vanity Estetik, Great Place To Work Belgesi Kazandı

Vanity Estetik, kurum kültürü ve en iyi iş yeri ortamının oluşturulması konusunda 30 yılı aşkın süredir araştırmalar yürüten Great Place to Work Enstitüsü tarafından sağlık sektöründe “Harika İş Yeri Sertifikası” almaya hak kazandı. Uluslararası ve yerel olmak üzere en itibarlı 8 tıbbi akreditasyon kurumunun güvencesi ile hastalarına hizmet veren kurum, aynı zamanda bu sene “WhatClinic En iyi Hasta Hizmet Ödülü’ne” de 3. kez layık görüldü. Vanity Estetik, daha önce de Temos tarafından Türkiye’de ve dünyada “Covid-19 Güvenilirlik Sertifikası”na layık görülen ilk estetik hastanesi olmuştu.

II. Elizabeth Hayatını Kaybetti

70 yıldır tahtta olan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 96 yaşında hayatını kaybetti. Bu arada Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu Charles, Londra’daki St. James Sarayı’nda düzenlenen törenle resmen kral ilan edildi. Tam adı Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor olan ve 14 Kasım 1948 tarihinde Buckingham Sarayı’nda dünyaya gelen Charles artık Kral 3. Charles olarak anılacak.

İzmir’de Tarkan Konseri

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine güzel bir haberle devam ediyoruz. İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yılı vesilesiyle 350 metrelik Türk bayrağının taşınmasıyla başlayan etkinlikler gün boyunca sürdü. Akşam saatlerinde ise on binlerce kişi Megastar Tarkan’ın konseri için Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldi. Bu arada konser, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

İETT’de Kış Tarifesi Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı hizmet veren toplu ulaşım araçlarından otobüs, metro ve vapurlarda yaz tarifesi sona eriyor. Buna göre ‘Kış Tarifesi’ ile birlikte İETT’de günde 5 bin 237 araçla 52 bin 985 sefer düzenlenmesi planlanıyor.

Sosyal Konut Başvuru Şartları

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Dar gelirli vatandaşlar için 81 ilde 362 milyar liralık yatırımla 250 bin konut inşa edilecek olan sosyal konut projesine başvuru şartları belirlendi. Şartlar arasında; 18 yaşını doldurmuş TC vatandaşı olmak, TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmamak, proje ilinde en az 1 yıl ikamet etmek ve kendisi, eşi ya da çocukları üzerine tapulu konutu olmamak. Ayrıca bir haneden tek başvuru alınacak olup hane aylık gelirinin İstanbul’da en fazla 16 bin TL yurt genelinde ise 14 bin TL olması şartı da aranacak.

Tweet Düzenleme Özelliğinin Ayrıntıları

Twitter, uzun zamandır beklenen ‘Tweet düzenleme’ butonunu kullanıma sunacağını duyurdu. Buna göre Tweet’leri 30 dakika içinde 5 kez düzenlemek mümkün olacak. Bu arada yeni özellik, ilk olarak Twitter Blue abonelerine sunulacak.

DSÖ’den Covid-19 Açıklaması

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemini Koronavirüs ile ilgili önemli bir haberle tamamlıyoruz. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili umut veren bir açıklama yapıldı. DSÖ’den yapılan açıklamaya göre; Covid-19 salgını nedeniyle haftalık can kayıpları Mart 2020’den bu yana en düşük seviyeye geldi.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Eylül (2022) ayının ikinci haftasını da (8 – 14 Eylül 2022) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Eylül’ün 2. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Eylül 2022’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (1 – 7 Eylül 2022)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.