Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Aralık ayının ikinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (8 – 14 Aralık 2023)

Aralık ayının ikinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Aralık’ın 2. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (8 – 14 Aralık 2023)

Teknoloji Haberleri (8 – 14 Aralık 2023)

Bu haftanın (8 – 14 Aralık 2023) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • 2024 Yılının Rengi Belli Oldu
  • TRT World Forum 2023
  • NBA Sezon İçi Turnuvası Sonuçlandı
  • 2023 Yılının Arama Trendleri
  • TRT Belgesel Ödülleri Festivali Başladı
  • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Öneri
  • TOYP 2023 Ödül Töreni

Geçtiğimiz hafta teknoloji haberleri açısından; yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte gündeme dair önemli haberler de dahil olmak üzere oldukça hareketli geçti. İşte teknoloji başta olmak üzere bu haftanın gündemi!


2024 Yılının Rengi Belli Oldu

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine başlıyoruz. Her yıl açıklanan yılın rengi merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde yılın rengi belli oldu. Pantone Color Institute, 2024 yılının rengini Peach Fuzz (Şeftali Tüyü) olarak açıkladı.

TRT World Forum 2023

Hazırlıkları yaklaşık 1 yıldır süren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı “TRT World Forum 2023” gerçekleşti. Zirvenin bu yılki ana teması “Birlikte Gelişmek: Sorumluluklar, Eylemler ve Çözümler” oldu.

NBA Sezon İçi Turnuvası Sonuçlandı

Bu sezon ilk kez düzenlenen “NBA Sezon İçi Turnuvası”nın finalinde, Los Angeles Lakers ile Indiana Pacers takımları, Nevada eyaletine bağlı Las Vegas kentindeki T-Mobile Arena’da karşı karşıya geldi. Lakers, mücadeleyi 123-109 kazandı ve şampiyonluğa ulaştı.

2023 Yılının Arama Trendleri

Google, “2023 Yılının Arama Trendleri” raporunu açıkladı. Rapor kapsamında çeşitli kategorilerde Google’daki en popüler aramalar listelendi. Buna göre Türkiye’de en çok aranan isimler Sinan Oğan, Dilan Polat, Zaha olurken dünya genelinde ise en çok aranan isimler Damar Hamlin, Jeremy Renner, Andrew Tate oldu.

TRT Belgesel Ödülleri Festivali Başladı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. TRT’nin düzenlediği 14’üncü Uluslararası Belgesel Ödülleri Festivali başladı. Bu yıl 100 ülkeden 1000’e yakın başvurunun yapıldığı festivalde 32 finalist ödül için yarışacak. Etkinliğin teması ise Cumhuriyetin 100’üncü yılından ilhamla ‘Köklü İzler, Güçlü Hikayeler’ olarak belirlendi.

Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Öneri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde bu hafta yer alan etkinliklere dair detaylar;

TOYP 2023 Ödül Töreni

JCI Türkiye organizasyonuyla Otokoç Türkiye iş birliğiyle Branding Türkiye medya sponsorluğunda hazırlanan ve sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun yaptığı 29. TOYP Türkiye Onurlandırma Gecesi, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. Türkiye’nin 10 farklı kategorideki en başarılı 10 gencinin ödüllendirildiği törene; siyaset, bilim, moda, akademi, ekonomi, medya ve iş dünyasından birçok önemli isim katıldı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Aralık (2023) ayının ikinci haftasını da (8 – 14 Aralık 2023) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Aralık’ın 2. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (1 – 7 Aralık 2023)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.