Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Şubat ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2024)!

Şubat ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Ulusal ve uluslararası markaların iş, ekonomi ve teknoloji gündemini yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Şubat’ın 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2024)

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2023)

Bu haftanın (15 – 21 Şubat 2024) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Branding Türkiye Öneriyor: Haftanın Önerileri
  • Yerel Seçim Sürecinde Sosyal Medya
  • Dünyanın En Büyük Ekonomileri
  • Yeni GSM Operatörü
  • BAFTA Film Ödülleri
  • Passolig Uygulaması Kaldırıldı
  • En Küçük Yıldız Keşfedildi
  • Küresel Borç Monitörü 2023 Raporu

Şubat ayının üçüncü haftasında teknoloji, iş, dijital ve ekonomi ana temalarında öne çıkan başlıklar bu şekilde. Şimdi haber detaylarına bakalım. İşte haftanın öne çıkan teknoloji haberleri!


Haftanın Podcasti

Bu haftanın podcasti; Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı Hani Kurumsaldık‘ın Yedinci Bölümü olan Türkiye’de Kurumsallaşmanın Önündeki Engeller oldu!

Branding Türkiye Öneriyor: Haftanın Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde ve Kitap Önerileri’nde bu hafta yer alan başlıklara dair içerikler;

Yerel Seçim Sürecinde Sosyal Medya

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan Yerel Seçimler ile ilgili maraton iyiden iyiye başladı. Sosyal medya ise birçok konuda olduğu gibi yerel seçim sürecinde de yine ön planda. Peki 31 Mart seçimleri sürecinde adaylar sosyal medyada ne kadar konuşuldu? Buna göre sosyal medyada son 1 ayda en fazla konuşulan konular arasında yerel seçim var. Yerel seçimle ilgili yapılan 10 milyonlarca paylaşımda ise özellikle Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ile ilgili gelişmeler ve yorumlar öne çıktı.

Dünyanın En Büyük Ekonomileri

IMF, en büyük ekonomiye sahip ülkeleri listeledi. Uluslararası Para Fonu tarafından hazırlanan listeye göre ABD ilk sırada yer alırken Türkiye’nin ise ilk 20’de yer aldığı gözlemlendi.

Yeni GSM Operatörü

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Türkiye’nin 4. operatörü Netgsm, “0510 22X XXXX” numara blokuyla abone almaya başladı.

BAFTA Film Ödülleri

Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından dağıtılan ve bu yıl 77’incisi düzenlenen BAFTA Film Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Oppenheimer, 13 adaylıkla en çok aday olan film olurken onu 11 adaylıkla Poor Things takip etti.

Passolig Uygulaması Kaldırıldı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Türkiye’de futbol karşılaşmaları için kullanılan elektronik biletleme sistemi Passolig kaldırıldı. Kulüpler Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre; futbol kulüpleri, bilet satış organizasyonunu bundan böyle anlaşacakları herhangi bir firma aracılığıyla da yürütebilecek.

En Küçük Yıldız Keşfedildi

Çin’deki Tsinghua Üniversitesi’nden uluslararası bir araştırma ekibi, şimdiye kadar gözlemlenen en küçük yıldızı keşfettiklerini duyurdu. TMTS J0526B adlı bu yıldız, Dünya’dan sadece 7 kat daha büyük.

Küresel Borç Monitörü 2023 Raporu

Teknoloji ana temalı haftanın gündemini tamamlıyoruz. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), “Küresel Borç Monitörü 2023” raporunu yayımladı. Buna göre; küresel borç tutarı, 2022’deki yaklaşık 7 trilyon dolarlık azalışın ardından 2023’te 15 trilyon dolardan fazla artarak 313 trilyon dolarlık yeni bir rekora ulaştı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Şubat (2024) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Şubat 2024) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Şubat’ın 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (8 – 14 Şubat 2024)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.