Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Şubat ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2022)

Şubat ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir deyişle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Şubat’ın 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2022)”

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2022)

Bu haftanın (15 – 21 Şubat 2022) öne çıkan güncel teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

  • Stratejik Pazarlama Yönetimi Eğitimi
  • Ayın Haberleri (Ocak 2022)
  • Linkedin’de Yeni Özellik
  • E-Ticaret Etkinliği
  • Derleme – IV Çıktı
  • Türkiye’nin Nüfusu
  • İklim Değişikliği Araştırması
  • The Economist Açıkladı
  • Tüketici Güven Endeksi (Şubat 2022)
  • Yenilenebilir Enerji Yönetmeliği Yayınlandı

Evet, geride bıraktığımız hafta teknoloji haberleri açısından yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.


Stratejik Pazarlama Yönetimi Eğitimi

Türkiye’nin lider pazarlama yöneticilerini yetiştiren CMO Eğitim Programı / Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı yeni dönem başlıyor! BMI Business School Istanbul tarafından 6 dönemdir düzenlenen ve sektörden yoğun ilgi gören “Geleceğin Lider CMO’ları | Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı” yeni dönem tarihleri belli oldu. Pazarlama alanında deneyim sahibi iş dünyası profesyonellerini, üst düzey pazarlama yöneticisi koltuklarına hazırlamayı hedefleyen eğitim programı, yeni dönemini Mart 2022’de Online olarak gerçekleştirecek.

Ayın Haberleri (Ocak 2022)

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine bizden bir haber ile devam ediyoruz. Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi “Teknoloji Haberleri”nde yayınlanan ve her hafta Türkiye ve dünyadan güncel gelişmelerin yer aldığı “Haftanın Teknoloji Haberleri”ni tek başlıkta topladık. Aylık bir arşiv niteliği taşıyan bu içerik aracılığıyla ay boyunca teknoloji ve dijital odaklı tüm gelişmelere hakim olabilirsiniz. İşte Ayın Teknoloji Haberleri (Ocak 2022)

Devamını oku

Linkedin’de Yeni Özellik

İş dünyası profesyonellerine yönelik kariyer odaklı popüler sosyal ağ Linkedin’e bildirim zili özelliği geldi. Linkedin’e getirilen yeni özellik “etkileşimlilik” olgusunu ön plana çıkarır nitelikte. Çünkü artık Linkedin istedikleri kişi ya da kişilerin tüm paylaşımlarını anlık takip etmek için “bildirim zili” özelliğini aktif edebilecek.

E-Ticaret Etkinliği

Sektörün nabzı 24 Şubat 2022 tarihinde “E-Ticaret Ve Ödeme Sistemleri Etkinliği”nde atacak. Anadolu Bilişim Buluşmaları tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte alanında uzman birçok isim konuşmacı olarak yer alacak. Branding Türkiye’nin medya sponsoru olduğu etkinlikte Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Dijital Markalaşma Uzmanı Mürsel Ferhat Sağlam da konuşma yapacak.

Derleme – IV Çıktı

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine bizden bir haber ile devam ediyoruz. Ocak 2018’de yayın hayatına başlayan bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam’ın 2021’de yayınlanan makalelerinden oluşan Derleme – IV kitabı çıktı!

Hemen Satın Al

Türkiye’nin Nüfusu 

TÜİK, Türkiye’nin güncel nüfusunu açıkladı. Buna göre Türkiye’de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi artarak 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştı. Erkek nüfus 42 milyon 428 bin 101 kişi olurken, kadın nüfus 42 milyon 252 bin 172 kişi oldu. Diğer bir ifadeyle toplam nüfusun %50,1’ini erkekler, %49,9’unu ise kadınlar oluşturdu.

İklim Değişikliği Araştırması

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine herkesi ilgilendiren önemli bir haber ile devam ediyoruz. KONDA, “Türkiye’de İklim Değişikliği Ve Çevre Sorunları Algısı 2021” adlı araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 3.000’den fazla kişinin katılımıyla yapılan araştırmaya göre her 3 vatandaştan 2’si, iklim krizinin Koronavirüs pandemisinden daha önemli olduğunu düşünüyor.

The Economist Açıkladı

The Economist, 2021 verileri ile Dünya Gıdada Sürdürülebilirlik Endeksi adlı bir liste hazırladı. Türkiye bu endekste 66 puanla 27. sırada yer alırken listenin ilk 3 sırasında ise İsveç, Japonya ve Kanada yer aldı.

Tüketici Güven Endeksi (Şubat 2022)

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine TÜİK tarafından yayınlanan bir rapora dair bir haber ile devam ediyoruz. TÜİK, Tüketici Güven Endeksi’ni Şubat 2022 için açıkladı. Buna göre; tüketici güven endeksi, Şubat ayında bir önceki aya göre %2,8 oranında azaldı; Ocak ayında 73,2 olan endeks, Şubat ayında 71,2 oldu.

Yenilenebilir Enerji Yönetmeliği Yayınlandı

Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre 2023’ten itibaren binalara en az %5 “yenilenebilir enerji” şartı getirildi.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Şubat (2022) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Şubat 2022) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Şubat’ın 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Şubat 2022’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (8 – 14 Şubat 2022)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.