Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Mayıs ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mayıs 2023)

Mayıs ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Mayıs’ın 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mayıs 2023)”

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mayıs 2023)

Bu haftanın (15 – 21 Mayıs 2023) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Seçim 2023 Sonuçları
  • Index 5.0
  • En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları
  • SEO Vibes on Tour
  • Girişimcilerin Büyük Hataları Çıktı
  • Küresel Borç Monitörü Yayınlandı
  • CEV Şampiyonlar Ligi Finali
  • THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali

Geçtiğimiz hafta teknoloji haberleri açısından; yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte gündeme dair önemli haberler de dahil olmak üzere oldukça hareketli geçti. İşte teknoloji başta olmak üzere bu haftanın gündemi!


Seçim 2023 Sonuçları

Türkiye, önümüzdeki 5 yıl boyunca görev yapacak olan cumhurbaşkanını ve milletvekillerini belirlemek için sandık başına gitti. 14 Mayıs’ta gerçekleşen ve “Seçim 2023” olarak anılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye genelinde 973 ilçe ve 1094 ilçe seçim kurulunda 200 binden fazla sandık kuruldu. Sabah saat 08:00’da başlayan oy verme işlemleri, saat 17.00’de sona erdi. Devamını oku

Index 5.0

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un “Kitap Önerileri” kısmında bu defa Branding Türkiye Yayınları tarafından yayınlanan Mürsel Ferhat Sağlam’ın yayına hazırladığı “Index 5.0” kitabı var.

En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları

İnternetin o devasa dünyasıyla bağlantımızı sağlayan bir köprü olarak düşünebileceğimiz internet tarayıcıları (browser) pazarında en popüler markalar açıklandı. Pazar araştırma şirketi Statcounter tarafından yapılan araştırmayla birlikte Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan internet tarayıcıları (2023) belli oldu. İşte detaylar!

SEO Vibes on Tour

WhitePress International tarafından organize edilen ve Avrupa’nın birçok önemli bölgesinde gerçekleştirilen “SEO Vibes On Tour” için geri sayım başladı! 30 Mayıs 2023’te İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte sektörün önemli paydaşları bir araya gelecek. Sembolik bir fiyat üzerinden satışa çıkarılan biletler limitli sayıda olup, 25 Mayıs’a kadar satışta olacak.

Girişimcilerin Büyük Hataları Çıktı

Girişimcilik olgusuna ve ekosistemine dair merak edilenlerin yer aldığı ve Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan Girişimcilerin Büyük Hataları kitabı Branding Türkiye Yayınları etiketiyle çıktı.

Küresel Borç Monitörü Yayınlandı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), “Küresel Borç Monitörü” raporunu yayımladı. Buna göre; Küresel borçlar ilk çeyrekte 305 trilyon dolara çıktı

CEV Şampiyonlar Ligi Finali

Avrupa kadın voleybolunda kulüpler düzeyindeki en prestijli organizasyon olan CEV Şampiyonlar Ligi’nde 62. sezonun şampiyonu, İtalya’nın Torino kentinde yapılan Süper Final maçında belirlendi. Organizasyon tarihinde iki Türk takımının ilk kez finalde karşılaştığı müsabakada VakıfBank, Eczacıbaşı Dynavit’i 27-25, 25-17, 23-25, 25-17 setlerle 3-1 yendi. Böylece Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali

Teknoloji ana temalı haftanın gündemini spor dünyasına dair bir haberle tamamlıyoruz. Basketbol THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde İspanya ekibi Real Madrid, Yunanistan temsilcisi Olympiakos’u 79-78 yenerek şampiyon oldu.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Mayıs (2023) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Mayıs 2023) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Mayıs’ın 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Mayıs 2023’teki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv“Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (8 – 14 Mayıs 2023)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.