Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Mart ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mart 2024)!

Mart ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Ulusal ve uluslararası markaların iş, ekonomi ve teknoloji gündemini yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Mart’ın 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mart 2024)

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mart 2023)

Mart ayının üçüncü haftasında teknoloji, iş, dijital ve ekonomi ana temalarında öne çıkan başlıklar bu şekilde. Şimdi haber detaylarına bakalım. İşte haftanın öne çıkan teknoloji haberleri!

Bu haftanın (15 – 21 Mart 2024) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

 • Haftanın Podcasti
 • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri
 • Kurumsal Hayattaki İç Paydaş Memnuniyeti
 • Index 6.0 Kitabı Çıktı
 • Mürsel Ferhat Sağlam Kariyer Zirvesi’nde Konuştu
 • Girişimcilik Ekosistemi Atölye Üsküdar’da Buluştu
 • Oyunda Dijital Markalaşma Paneli Gerçekleşti
 • Startup Gazetesi Yayın Hayatına Başladı
 • Gençler İş Hayatında Neyi Önemsiyor?
 • Whatsapp’a Gizli Kod Özelliği
 • Terminal İstanbul Tanıtıldı
 • Gençlerin İş Ve Eğitim Kariyeri
 • Avrupa Enflasyonu Açıklandı
 • 2023 Küresel İklim Durumu Raporu
 • SDN İftar Daveti Gerçekleşti
 • Faiz Kararı Açıklandı

Haftanın Podcasti

Bu haftanın podcasti; Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı Hani Kurumsaldık‘ın On Birinci Bölümü olan Mobbing Gerçeği oldu!

Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde ve Kitap Önerileri’nde bu hafta yer alan başlıklara dair içerikler;

Kurumsal Hayattaki İç Paydaş Memnuniyeti

Kurumsal hayatın en önemli nosyonlarından biri olan “Kurumsal Hayattaki İç Paydaş Memnuniyeti Ve Yönetişim İlişkisi” odağındaki bu makalede bir kurumsal organizasyonun en temel yapı taşı olan iç paydaşlara dair değerlendirmelerde bulunacağız. Devamını oku

Index 6.0 Kitabı Çıktı

Branding Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam tarafından yayına hazırlanan Index 6.0 kitabı çıktı! Branding Türkiye Yayınları etiketiyle e-Kitap formatında yayınlanan ve dijital platformlarda satışa sunulan kitap, Branding Türkiye’de 2023 boyunca yayınlanan makalelerin bibliyografya mantığıyla listelenmesi misyonuyla hazırlandı.

Mürsel Ferhat Sağlam Kariyer Zirvesi’nde Konuştu

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kulübü ve Marmara Üniversitesi Matematik Kulübü organizasyonuyla gerçekleştirilen Marmara Üniversitesi Mezunlar Kulübü tarafından desteklenen, Branding Türkiye’nin iletişim partneri olduğu Kariyer Zirvesi’nde konuşan Mürsel Ferhat Sağlam, bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu!

Girişimcilik Ekosistemi Atölye Üsküdar’da Buluştu

Girişimcilik ekosistemi 9 Mart 2024 tarihinde Atölye Üsküdar’da buluştu. StartupTeknoloji tarafından düzenlenen Girişimcilik Ekosistemi Kahvaltı Buluşması etkinliği vesilesiyle; girişimciler, uzmanlar, akademisyenler, medya yöneticileri, iş insanları, ajanslar ve yatırımcılar bir araya geldi.

Oyunda Dijital Markalaşma Paneli Gerçekleşti

İstanbul’un en büyük bilişim festivali olan ve bu yıl 22.si düzenlenen BilFest, her yıl olduğu gibi bu sene de yine teknoloji ve bilişim odağında alanında uzman birçok ismi ağırladı. Zirve kapsamındaki “Oyunda Dijital Markalaşma Ve Pazarlama” ana temalı panelde ise Branding Türkiye Kurucusu Mürsel Ferhat Sağlam, bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu. 

Startup Gazetesi Yayın Hayatına Başladı

Girişimcilik ruhunu destekleyerek, yenilikçi fikirlerin ve başarı hikayelerinin paylaşılması misyonuna sahip olarak Selçuk Softa tarafından kurulan bir yeni medya platformu olan Startup Gazetesi yayın hayatına başladı. Girişimciler için bir ilham kaynağı olmak ve girişimci ruha sahip bireylerin ve toplulukların başarılarını desteklemek için yazılı, görsel ve sesli içerikler üreten bir kuruluş olan platformda, alanında uzman birçok isim var.

Gençler İş Hayatında Neyi Önemsiyor?

Araştırma, gençlerin değişen kariyer tercihlerini ortaya koydu. Yurt genelinden 1000’den fazla lisans, yüksek lisans öğrencileri ile genç mezunların çevrimiçi platformlar üzerinden katıldığı “Bu Gençlik Nereye Gidiyor? – Geleceğini Düşünen Gençlik Araştırması”nda farklı üniversitelerden öğrencilere ulaşıldı. 3İK Marka İletişim Ajansı tarafından gerçekleştirilen ve bugüne dek 50 binden fazla öğrencinin katıldığı araştırmada, gençlerin güncel kariyer tercihlerini belirlemeye odaklanan sorular soruldu. Devamını oku

Whatsapp’a Gizli Kod Özelliği

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a, kullanıcıların özel buldukları sohbetlerini gizlemesini sağlayacak “Sohbet Kilitleme” ve “Gizli Kod” özelliği geldi.

Terminal İstanbul Tanıtıldı

Terminal İstanbul tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilecek olan Terminal İstanbul Projesi, Atatürk Havalimanı terminal binalarını dünyanın en büyük girişimcilik merkezine dönüştürecek.

Gençlerin İş Ve Eğitim Kariyeri

TÜİK’e göre, 2023 yılı sonu itibariyle Türkiye’de 15-24 yaş arasındaki nüfus 11 milyon 796 bin. Bu kişilerin 2 milyon 525 bini ne okuyor ne de çalışıyor. Ayrıca bu gençlerin 99 bini okuma yazma bilmiyor.

Avrupa Enflasyonu Açıklandı

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avro Bölgesi ve Avrupa Birliği’nin (AB) şubat ayı enflasyon verilerini yayımladı. Avro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Şubat ayında yıllık bazda %2,6 seviyesinde belirlendi.

2023 Küresel İklim Durumu Raporu

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) tarafından yayınlanan “2023 Küresel İklim Durumu” raporuna göre; 2014-2023 yılları, tarihteki en sıcak 10 yıllık dönem oldu.

SDN İftar Daveti Gerçekleşti

ShifDelete.net’in geleneksel 14. SDN İftar Daveti gerçekleştirildi. İstanbul’daki davete teknoloji basını, influencer’lar, sektör temsilcileri, medya yöneticileri ve iş insanları olmak üzere 500’den fazla davetli katıldı.

Faiz Kararı Açıklandı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemini tamamlıyoruz. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre; politika faizi 500 baz puan artırılarak %50 seviyesine çıkarıldı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Mart (2024) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Mart 2024) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Mart’ın 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (8- 14 Şubat 2024)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.