Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Eylül ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Eylül 2022)

Eylül ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir deyişle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Eylül’ün 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Eylül 2022)”

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Eylül 2022)

Bu haftanın (15 – 21 Eylül 2022) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • World Marketing Summit 2022 
  • YouTube Reklam Politikası Değişti
  • Vanity Estetik’ten Önemli Başarı
  • Google Haritalar’da Önemli Güncelleme
  • KPSS Soruları Erişime Açıldı
  • Türkiye Uzay Ajansı’ndan Önemli Anlaşma
  • Formula 1 Takvimi Belli Oldu
  • FED Faiz Kararını Açıkladı

Evet, geride bıraktığımız hafta teknoloji haberleri açısından yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti. İşte bu haftanın teknoloji gündemi!


World Marketing Summit 2022

Günümüzün kritik zamanlarında işletmelerin geleceğe ilerlemek içinilhama, rehberliğe ve liderliğe ihtiyacı var. Pazarlamanın babası Prof. Dr. Philip Kotler‘in buluşu olan World Marketing Summit (WMS), bu sene pazarlama çözümlerini sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için kullanmanın yollarını keşfetmek amacıyla; kurumsal şirketler, kamu kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve akademik alanlarda nyenilikçi beyinleri bir araya getiriyor. 100 milyon kişinin takip edeceği WMS – 2022’nin medya sponsoru ise Branding Türkiye ve Hani Kurumsaldık oldu.

YouTube Reklam Politikası Değişti

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine sosyal medya odağında önemli bir haberle devam ediyoruz. Buna göre popüler viceo mecrası YouTube reklam politikasına yeni bir düzenleme getirdi. Buna göre YouTube Premium abonesi olmayanlar, video başlarken 5 reklam izleyecek.

Vanity Estetik’ten Önemli Başarı

Vanity Estetik, kurum kültürü ve en iyi iş yeri ortamının oluşturulması konusunda 30 yılı aşkın süredir araştırmalar yürüten Great Place to Work Enstitüsü tarafından sağlık sektöründe “Harika İş Yeri Sertifikası” almaya hak kazandı.

Google Haritalar’da Önemli Güncelleme

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine teknoloji odaklı bir haberle devam ediyoruz.  Google Haritalar’da motor tipine göre en tasarruflu rota oluşturan yeni özellik Türkiye’de kullanıma açıldı. Buna göre artık Türkiye’de “Benzinli”, “Dizel”, “Elektrikli” ve “Hibrit” araçlar için sürücülere en az yakıt tüketen rota sunulacak.

KPSS Soruları Erişime Açıldı

ÖSYM tarafından 31 Temmuz’da düzenlenen ancak iptal edildiğinden yeni takvime göre yeniden yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) oturumları tamamlandı. Sınavın ardından Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav soruları adayların erişimine açıldı.

Türkiye Uzay Ajansı’ndan Önemli Anlaşma

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz.  Türkiye Uzay Ajansı, Milli Uzay Programı kapsamında başlatılan “Türk Uzay Yolcusu Projesi”nde ISS’e bir Türk vatandaşını götürmek için Axiom Space firması ile anlaşma imzaladı.

Formula 1 Takvimi Belli Oldu

Yarış sporlarının önemli organizasyonu olan Formula 1’de 2023 sezonu takvimi belli oldu. Buna göre 5 Mart 2023’te Bahreyn Grand Prix’siyle başlayacak organizasyonda, ilk kez bir sezonda 24 yarış düzenlenecek. 

FED Faiz Kararını Açıkladı

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemini dünya ekonomisi adına önemli bir haberle tamamlıyoruz. Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz kararını açıkladı. Fed politika faizini 75 baz puan artırdı. Böylece ABD’de faiz 3.00-3.25 bandına yükselmiş oldu.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Eylül (2022) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Eylül 2022) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Eylül’ün 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Eylül 2022’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (8 – 14 Eylül 2022)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.