Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Mayıs ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mayıs 2024)!

Mayıs ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Ulusal ve uluslararası markaların iş, ekonomi ve teknoloji gündemini yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Mayıs’ın 1. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Nisan 2024)

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mayıs 2023)

Mayıs ayının birinci haftasında teknoloji, iş, dijital ve ekonomi ana temalarında öne çıkan başlıklar bu şekilde. Şimdi haber detaylarına bakalım. İşte haftanın öne çıkan teknoloji haberleri!

Bu haftanın (1 – 7 Mayıs 2024) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Haftanın Podcasti
  • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri
  • FED’in Faiz Kararı
  • Ticaret Bakanlığı’ndan İsrail Kararı
  • Enflasyon (Nisan 2024)
  • İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi
  • Dünyanın En İyi Yoğurtlu Yemekleri
  • Bitcoin’de Tarihi An

Haftanın Podcasti

Bu haftanın podcasti; Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı Hani Kurumsaldık‘ın On Yedinci Bölümü olan Marka Oluşturma oldu!

Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde ve Kitap Önerileri’nde bu hafta yer alan başlıklara dair içerikler;

FED’in Faiz Kararı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. ABD Merkez Bankası (FED), politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan %5,25-5,50 aralığında sabit tuttu.

Ticaret Bakanlığı’ndan İsrail Kararı

Ticaret Bakanlığı, devlet düzeyinde alınan tedbirlerin ikinci aşamasına geçildiğini, İsrail’le ilgili ihracat ve ithalat işlemlerinin tüm ürünleri kapsayacak şekilde durdurulduğunu bildirdi.

Enflasyon (Nisan 2024)

Nisan 2024 enflasyon rakamları TÜİK ve ENAG tarafından açıklandı. TÜİK’e göre enflasyon Nisan’da aylık %3,18 yıllık ise %69,80 oldu. ENAG’a göre enflasyon Nisan’da aylık %5,02 yıllık ise %124,35 oldu. TÜİK’e göre Nisan ayının zam şampiyonu %34,24 ile “Karayolu İle Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı” oldu.

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 15. Zirvesi, Gambiya’nın başkenti Banjul’da başladı! Zirvenin ana teması “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Diyalog Yoluyla Birlik Ve Dayanışmanın Güçlendirilmesi” oldu.

Dünyanın En İyi Yoğurtlu Yemekleri

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Taste Atlas, dünyanın en iyi yoğurtlu yemeklerini listeledi. Listede Türk mutfağından birçok lezzet yer alırken; Bodrum, Muğla bölgesine özgü olan “Çökertme Kebabı” ilk sırada yer aldı

Bitcoin’de Tarihi An

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009 tarihinde gerçekleştirilen Bitcoin ağındaki ilk işlemden 15 yıl sonra, 1 milyarıncı işlem gerçekleşti. Buna göre Bitcoin ağında bu tarihe dek günlük ortalama 178 bin 475 işlem gerçekleştirildi.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Mayıs (2024) ayının birinci haftasını da (1 – 7 Mayıs 2024) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Mayıs’ın 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (22 – 30 Nisan 2024)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.