Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Mart ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mart 2024)!

Mart ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Ulusal ve uluslararası markaların iş, ekonomi ve teknoloji gündemini yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Mart’ın 1. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mart 2024)

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mart 2023)

Bu haftanın (1 – 7 Mart 2024) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Haftanın Podcasti
  • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri
  • 3İK Marka İletişim Ajansı 15 Yaşında
  • Facebook Instagram Threads Çöktü
  • Genç Kart Uygulaması
  • Süper Lig Yayın Hakkı
  • Derleme – VI Çıktı
  • Enflasyon (Şubat 2024)
  • Varlık Raporu 2024
  • Banking 500 – 2024

Mart ayının birinci haftasında teknoloji, iş, dijital ve ekonomi ana temalarında öne çıkan başlıklar bu şekilde. Şimdi haber detaylarına bakalım. İşte haftanın öne çıkan teknoloji haberleri!


Haftanın Podcasti

Bu haftanın podcasti; Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı Hani Kurumsaldık‘ın Dokuzuncu Bölümü olan Online İtibar Yönetimi oldu!

Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde ve Kitap Önerileri’nde bu hafta yer alan başlıklara dair içerikler;

3İK Marka İletişim Ajansı 15 Yaşında

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz.  İnsan ve kültür alanındaki yaratıcı çalışmalarıyla adından söz ettiren marka iletişim ajansı 3İK Marka İletişim Ajansı, 15 Yaşında! 3İK, 15 yıldır tecrübe ve bilgi birikimiyle iş ortaklarına rehberlik ediyor ve değişen dünyaya hızlıca uyum sağlamalarına destek oluyor.

Facebook Instagram Threads Çöktü

META bünyesinde yer alan sosyal ağlar arasında bulunan Facebook ve Instagram çöktü. Dünya geneli konuyla ilgili sosyal medyada kullanıcılar Facebook, Threads ve Instagram’a erişim problemi yaşadıklarını belirtiyor. Whatsapp’a ilişkinse böyle bir şikayet pek olmadı. Peki Facebook ve Instagram’da yaşanan bu hatanın kaynağı ne? Devamını oku

Genç Kart Uygulaması

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz.  Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilen bir proje olan ve gençlerin sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli faydalanabileceği “Genç Kart” uygulaması, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Süper Lig Yayın Hakkı

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve 1. Lig’in yayın haklarını 3 sezon boyunca Bein Sports’a verdi. Yayıncı kuruluş sezon başına 218 milyon 400 bin dolar ödeyecek.

Derleme – VI Çıktı

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Derleme serisinin 6. kitabı olan ve Mürsel Ferhat Sağlam’ın 2023 boyunca yayınlanan makalelerinden oluşan DERLEME – VI kitabı Branding Türkiye Yayınları’ndan çıktı.

Enflasyon (Şubat 2024)

Şubat 2024 enflasyon rakamları TÜİK ve ENAG tarafından açıklandı. TÜİK’e göre enflasyon Şubat’ta aylık %4,53 yıllık ise %67,07 artış gösterdi. ENAG’a göre enflasyon Şubat’ta aylık %4.32 yıllık ise %121.98 arttı. Şubat ayı zam şampiyonu ise fiyatı %21,78 artan Orta Öğretim oldu.

Varlık Raporu 2024

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. The Wealth Report 2024 (Varlık Raporu 2024) verilerine göre Türkiye’de 30 milyon dolardan fazla varlığa sahip olan bireylerin sayısı, 1.932 olarak kayıtlara geçti. Bu verilere göre Türkiye’de ultra zenginlerin sayısı, %9,7 artmış oldu.

Banking 500 – 2024

Brand Finance, “Banking 500 – 2024” listesini açıkladı. 71,8 milyar dolar değeriyle ICBC, Dünyanın En Değerli Bankaları Listesi’nde 1. sırada yer alırken onu Hina Construction Bank, Agricultural Bank of China ve Bank of China ve Bank of America takip etti. Listede Türkiye’den 7 banka yer aldı. Türkiye İş Bankası 859 milyon dolarlık marka değeriyle Türkiye’nin En Değerli Bankası olarak küresel sıralamada 223. sırada konumlandı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Mart (2024) ayının birinci haftasını da 1 – 7 Mart 2024) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Mart’ın 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (22 – 29 Şubat 2024)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.