Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Kasım ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Kasım 2021)

Kasım ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi belirleyen aksiyonlarına şahit olduk. Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor.

Bütün bunlarla birlikte işte, Kasım 1. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Kasım 2021)”

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Kasım 2021)

Bu haftanın (1 – 7 Kasım 2021) öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

  • Turizm İstatistikleri (Temmuz – Eylül 2021)
  • Nevzat Aydın Görevi Bıraktı
  • Whatsapp’tan Önemli Karar
  • Branding Türkiye Yayınları Mikro Sitesi
  • KOBİ İstatistikleri (2020)
  • Günün Gündemi (Ekim 2021)
  • Facebook’tan Önemli Karar
  • Whatsapp Web’e Önemli Yenilik

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknoloji odaklı yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.


Turizm İstatistikleri (Temmuz – Eylül 2021)

Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılına dair 3. çeyrek Turizm İstatistikleri (Temmuz – Eylül 2021) raporunu yayınladı. Buna göre turizm geliri Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından oluşan 3. çeyrekte 11 milyar 395 milyon 117 bin dolar oldu.

Nevzat Aydın Görevi Bıraktı

2001 yılında kurulan Yemeksepeti’nin kurucusu ve o günden beri Ceo’su olan Nevzat Aydın, görevi bıraktığını duyurdu. “Evet, bir devrin sonuna geldik.” cümlesiyle başlayan tweet serisinde (flood) kararını açıklayan Nevzat Aydın, Yemeksepeti’nin yeni CEO’sunun kim olduğunu da yine bu flood aracılığıyla paylaştı.

Whatsapp’tan Önemli Karar

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, resmi web sitesinde yayınladığı güncellemeyle, işletim sistemi bazında belirtilen güncellemeye sahip olmayan telefon modellerinden desteğini çekeceğini açıkladı.

Branding Türkiye Yayınları Mikro Sitesi

İş dünyası profesyonelleri, üst düzey yöneticiler, kamu çalışanları, akademisyenler, üniversiteliler, girişimciler, departman yöneticileri, kurumsal çalışanlar, ajans çalışanları, stajyerler, startuplar, yatırımcılar olmak üzere profesyonel iş ve akademik hayatın bir parçası olan herkesin yakından takip ettiği Branding Türkiye’nin yayıncılık odaklı alt markası Branding Türkiye Yayınları için hazırlanan mikro site yayında!

KOBİ İstatistikleri (2020)

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine çok önemli bir raporla devam ediyoruz. TÜİK tarafından her sene hazırlanan Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletmelere yönelik Kobi İstatistikleri raporu 2020 özelinde yayınlandı.

Konuya dair detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Günün Gündemi (Ekim 2021)

Bütünleşik Pazarlama Mecrası Branding Türkiye’de her gün ilgili güne dair en önemli gündem maddesi “Günün Gündemi” başlığıyla paylaşılıyor. Bu yazıda ise Ekim ayı boyunca yayınlanan manşetleri sizlerle paylaşacağız. İşte Günün Gündemi (Ekim 2021)

Facebook’tan Önemli Karar

Facebook, 2010 yılında kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflarda görünen kişileri otomatik olarak tanımlayan yüz tanıma sistemini gelecek haftalarda kapatmayı ve 1 milyardan fazla kullanıcının yüz tarama verilerini silmeyi planladığını duyurdu.

Whatsapp Web’e Önemli Yenilik

WhatsApp, masaüstü versiyonu için 4 yeni özellik yayınladı. Buna göre WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme özelliği masaüstünde de aktif edildi. Ayrıca kullanıcılar artık telefona bağlı olmaksızın çevrimdışı mesajlaşabilecekler. Diğer özelliklerin ise “fotoğraf düzenleme” ve “çıkartma önerisi” olduğu açıklandı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Kasım (2021) ayının birinci haftasını da (1 – 7 Kasım 2021) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Kasım 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Kasım 2021’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.


💡 Teknoloji Haberleri (22 – 31 Ekim 2021)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.