Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Aralık ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Aralık 2022)

Aralık ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Aralık’ın 1. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Aralık 2022)”

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Aralık 2022)

Bu haftanın (1 – 7 Aralık 2022) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri
  • Çay Kültürü UNESCO Listesinde
  • Türkiye’de En Çok Satılan Otomobiller
  • CHP’den İkinci Yüzyıla Çağrı Toplantısı
  • Pantene Altın Kelebek Ödülleri
  • Kasım Enflasyonu Açıklandı
  • Zincir Marketlere Yeni Yönetmelik
  • Mürsel Ferhat Sağlam ST Endüstri Radyo’da

Evet, geride bıraktığımız hafta teknoloji haberleri açısından yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti. İşte bu haftanın teknoloji gündemi!


Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri kısmında bu hafta birden fazla etkinlik yer alıyor. Etkinliklere dair detaylar için aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterli.

Çay Kültürü UNESCO Listesinde

Fas’ta gerçekleşen UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Hükümetlerarası 17’nci Komite Toplantısı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Nasreddin Hoca Fıkralarını Anlatma Geleneği’ ile ‘Çay Kültürü’ adaylık dosyaları, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne kaydedildi

Türkiye’de En Çok Satılan Otomobiller

2022 Ocak-Kasım döneminde Türkiye’de en çok satılan otomobil markları ve modelleri açıklandı. Buna göre en çok satılan ilk 3 otomobil markası; Fiat (83.714), Renault (70.014) ve Volkswagen (44.730) oldu.

CHP’den İkinci Yüzyıla Çağrı Toplantısı

Teknoloji Haberleri ana temalı haftanın gündemine önemli bir haber ile devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul’da düzenlediği ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ toplantısında Türkiye’deki ekonomik sorunlara dair yaklaşımını ve çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaştı. Etkinliğe, “Siyaset Üstü Beyin Takımı” olarak vurgulanan 70 kişilik uzman ekipten de bazı isimler katıldı.

Pantene Altın Kelebek Ödülleri

1972’den bu yana dağıtılan ve Hürriyet okurlarının oylarıyla belirlenen müzik ve televizyon odaklı 48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, Zorlu PSM’deki törenle sahiplerini buldu. Gecenin sunucuları Çağla Şıkel ve Cem Davran olurken, Yaşam Boyu Onur Ödülü ise Emel Sayın’ın oldu

Kasım Enflasyonu Açıklandı

Teknoloji Haberleri ana temalı haftanın gündemine önemli bir ekonomi haberi ile devam ediyoruz. Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK’e göre enflasyon yıllık %84,39 aylık ise %2,88 oldu. ENAG’a göre enflasyon yıllık %170,70 aylık ise %4,24 oldu.

Zincir Marketlere Yeni Yönetmelik

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre şube sayısı 200’den fazla olan zincir süpermarketlerin satışa sundukları ürünlerle ilgili verileri Ticaret Bakanlığı’na bildirmesi zorunlu hale geldi.

Mürsel Ferhat Sağlam ST Endüstri Radyo’da

Teknoloji Haberleri ana temalı haftanın gündemini bizden bir haber ile tamamlıyoruz. Branding Türkiye Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, Türkiye’nin ilk ve tek ulusal tematik radyosu ST Endüstri Radyo’da Kurumsal İletişim 2.0 adlı bir program yapmaya başladı. Program her Çarşamba 11:05’te dinleyiciyle buluşacak.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Aralık (2022) ayının birinci haftasını da (1 – 7 Aralık 2022) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Aralık’ın 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Aralık 2022’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (22 – 30 Kasım 2022)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.