Arka Kapak

Tehlikeli Tırmanış

Hakan Bulgurlu tarafından kaleme alınan Tehlikeli Tırmanış kitabının arka kapak metni;

“23 Mayıs 2019 tarihinde, Everest’in zirvesine ulaşabilen birkaç bin şanslı insandan biri oldum. Dünyanın en yüksek dağının zirvesinde durmak, doğanın hayranlık uyandıran kuvvetine şahit olmak insana kibrini unutturan bir tecrübe.

Everest’e tırmanmak istememin birkaç sebebi vardı: iklim değişikliğinin yıkıcı etkisini göstermek için çevresel konulara odaklanmak, insanlara örnek olmak ve karşılaştığımız problemlere pratik çözümler aramak.

Yaptığım yolculukla, doğaya verdiğimiz zararı gözler önüne sermek, kaleme aldığım bu kitapta ise hem zirveye çıkarken karşılaştığım zorlukları hem de gezegenimizi ve insanlığın geleceğini koruma konusunda hepimizin karşılaştığı zorlukları anlatmak istedim.”

Hakan Bulgurlu

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Mundi Kitap

Çevirmen: –

Yayın Tarihi: 16.11.2021

ISBN: 9786257491037

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 240

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Ekoloji – Dağcılık

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Hakan Bulgurlu

HAKAN BULGURLU, 1972’de Oslo’da doğdu. Dağların ihtişamıyla ilk kez Norveç’te tanışırken, deniz ve okyanuslara olan tutkusu çocukluğunu geçirdiği Büyükada’da filizlendi. Küçük yaşlarda Kapalıçarşı’da ticaretin temellerini öğrendikten sonra, lisans eğitimini Texas Üniversitesi Ekonomi ve Makine Mühendisliği bölümlerinde tamamladı.

Northwestern Üniversitesi ile Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yaptıktan sonra profesyonel kariyerine Hong Kong’da başladı; 13 yıl yaşadığı bu coğrafyada Uzakdoğu’nun tarihini, kültürünü, iş yapış biçimini ve insanlarını yakından tanıma fırsatı buldu.

Hakan Bulgurlu, bugün uluslararası arenada önde gelen bir işinsanı, iklim ve çevre aktivisti; 2015 yılından bu yana Arçelik’te CEO olarak görev yapıyor ve çevre, sürdürülebilir iş modelleri ve amaç odaklı stratejiler konusunda önde gelen fikir liderleri arasında yer alıyor. İklim krizi konusunda farkındalık yaratma misyonu için 2019 yılında dünyanın en yüksek zirveleri arasında yer alan Everest’e ve Aconcagua’ya tırmandı. Bulgurlu, düşük karbon ekonomisine geçişi desteklemek için Dünya Bankası bünyesinde kurulan Karbon Fiyatlaması Komisyonu’nda üye olarak yer alıyor.

Avrupa’daki inovasyon sürecini hızlandırma hedefiyle kurulan Amstel Dialogues’un da kurucu üyeleri arasında yer alan Bulgurlu, Young Presidents’ Organization tarafından da 2021 yılında, amaç odaklı liderliğiyle küresel etki ödülüne aday gösterilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yayınevi Hakkında I Mundi Kitap

Sic transit gloria mundi.

Böyle geçer dünyanın ihtişamı.

Romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan ve dünyanın ihtişamını gözler önüne seren kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kuruldu.

MUNDİ: Dünya müthiş!

Yayınevinin resmi web sitesini incelemek için ve kitaplarla ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.