SunExpress Türkiye’nin En Büyük 2.Hizmet İhracatçısı Oldu

Türkiye’ye gelen turist kapasitesinin 4’te 1’ini taşıyan Sunexpress, 27 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, Türkiye’nin en büyük 2. hizmet ihracatçısı olduğunu belirtti. 

SunExpress, bu basın toplantısında yolcu taşıma kapasitelerine ve ihracattaki paylarına değindi. Bunlara ek olarak, şirket yetkilileri kamuyouna SunExpress’in gelecekteki planlarına dair de bir takım açıklamalarda bulundu.

SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof tarafından kamuoyuna aktarılan bilgide 2018’in SunExpress için iyi geçtiği anlaşılıyor. Ayrıca firmanın en üst düzey yetkilisi tarafından yapılan açıklamalarda, şirketin Türk turizm sektöründeki başarılarının devam edeceği ve firmanın 2019 yılına dair iyimser olduğu görüldü.

En Büyük 2. Hizmet İhracatçısı

Basın toplantısında Türk turizm sektörü için 2016 yılının zor geçtiğine değinen Bischof, “2017 yılında herkes kapasitesini azaltmaya çalışırken biz SunExpress olarak İzmir ve Antalya’da mevcudiyetimizi devam ettirdik ve hatta kapasitemizi de artırdık. Çünkü Türk turizmine çok güveniyorduk. Aile ve arkadaş ziyareti segmentine güveniyorduk. 2018 yılında şirket tarihimizin en büyük gelirine eriştik ve Türkiye’nin en büyük 2. hizmet ihracatçısı haline geldik.” şeklinde konuştu.

Tüm bunlar gösteriyor ki SunExpress en zor süreçte dahi stratejik hamlelerle mevcut durumunu koruyarak planlı büyümeyi esas almış ve bu da firmanın yakın gelecekteki kârlılığına katkı sağlamış. Ayrıca şirket, bir nevi krizi fırsata çevirip tüketici sayısını bununla orantılı olarak da rekabet düzeyini arttırmış.

SunExpress 2018’de 10 Milyon Yolcu Taşıdı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak bir iştiraki olan  SunExpress’in 2018 performansına dair bilgilendirmeye ek olarak 2019 yılına ilişkin beklentilerin de aktarıldığı basın toplantısında SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, bir konuşma yaptı.

Bischof yaptığı konuşmada, 2018 yılında 10 milyona yakın yolcuyu ağırladıklarını belirterek şunları söyledi: “2018’de 1 milyar 300 milyon avro ile tarihimizin en yüksek cirosunu elde ederek bir önceki yıla göre yüzde 10 büyüme gerçekleştirdik. Yolcu doluluk oranımız da yüzde 84 oldu. 2018 yılında 73 uçak işlettik. Hem gelirimiz de hem de yolcu sayımızda 2019 yılında tekrar rekor kırılacağını öngörüyoruz. Bu Türk turizmi için de iyi bir haber… Türkiye, sadece son derece çekici, güzel bir tatil destinasyonu değil, paranın değeri açısından tatil destinasyonu olarak harika imkan sunuyor. 2019, Türk turizminde rekorların kırıldığı bir yıl olacak.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir