Türkiye’nin lider pazarlama yöneticilerini yetiştiren CMO Eğitim Programı / Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı yeni dönem başlıyor! BMI Business School Istanbul tarafından 6 dönemdir düzenlenen ve sektörden yoğun ilgi gören “Geleceğin Lider CMO’ları | Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı” yeni dönem tarihleri belli oldu. Pazarlama alanında deneyim sahibi iş dünyası profesyonellerini, üst düzey pazarlama yöneticisi koltuklarına hazırlamayı hedefleyen eğitim programı, yeni dönemini Mart 2022’de Online olarak gerçekleştirecek.

Program hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

Teknolojinin hızla gelişmesi ile değişen rekabet koşulları, işletmelerin pazarlama uygulama ve anlayışlarını geliştirmelerini zorunlu kılmış durumda. Günümüz iş dünyasında, işletmelerin yüksek rekabet içerisinde öne çıkmasının tek yolu, stratejik pazarlama kararlarındaki başarılarına bağlı. Bu nedenle de Üst Düzey Pazarlama Yöneticilerinin, kurum içerisinde oynadığı rol giderek önem kazanıyor. Ve bu yöneticilerin ajandası giderek genişliyor. Ayrıca sorumluluk alanları da artıyor. Bu doğrultuda, sürekli genişleyen sorumluluk alanları ile CMO’lar, artık müşteri deneyimi, veri analitiği, dijital iletişim ve stratejik karar alma gibi birçok konuda kendilerini geliştirmek durumunda kalıyorlar.

Bu doğrultuda, pazarlama yöneticilerinden artan beklentileri iyi analiz eden BMI Business School Istanbul, güncel pazarlama trendlerine ve tekniklerine hakim, stratejik bakış açısına sahip pazarlama yöneticilerini geliştirmek üzere tasarladığı CMO Eğitim Programı’nı Mart 2022’de online olarak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı Başlıyor

15 Yılı aşkın süredir iş dünyasına yönelik sertifika programları düzenleyen, ayrıca Türkiye pazarlama dünyasının en prestijli zirvelerinden biri olan CMO Summit organizasyonunu üstlenen BMI Business School Istanbul, “Geleceğin Lider CMO’ları: Stratejik Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı”nın yeni dönemi için hazırlıklarını tamamladı.

Harvard, Stanford, Oxford, Columbia gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin yönetici geliştirme programlarının muadili olarak hazırlanmış olan CMO (Chief Marketing Officer) Eğitim Programı, beş senedir Türkiye’nin pazarlama alanında deneyimli iş dünyası profesyonellerini pazarlama yöneticileri olarak geliştiriyor.

Eğitiminin amacı, pazarlama alanında deneyim sahibi ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen kişileri, En Üst Seviye Pazarlama Yöneticisi (CMO) rolüne hazırlamak. Toplam 10 gün sürecek olan eğitim programında katılımcılar Türkiye’nin pazarlama alanında uzman akademisyenlerinden eğitim alıyor. Ayrıca sektörün önde gelen firmalarının üst düzey pazarlama yöneticileri ile deneyim paylaşımı ve networking seanslarında buluşuyor. Ek olarak pazarlama ve yönetim danışmanlarıyla güncel case study ve uygulama çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Sertifika programında katılımcılar, CMO rolünde ihtiyaç duyacakları pazarlama stratejileri, markalama stratejileri, kurumsal iletişim, tüketici analizi, müşteri deneyimi tasarımı ve pazarlama bilgi sistemleri gibi konularda derinlemesine eğitim görecekler. Aynı zamanda sektörde önde gelen firmalarının CMO’larının deneyim paylaşım

Sertifika programında katılımcılar, CMO rolünde ihtiyaç duyacakları pazarlama stratejileri, markalama stratejileri, kurumsal iletişim, tüketici analizi, müşteri deneyimi tasarımı ve pazarlama bilgi sistemlerigibi konularda derinlemesine eğitim görecekler. Aynı zamanda sektörde önde gelen firmaların CMO’larının deneyim paylaşım seansları sayesinde uygulamalar hakkında vizyon ve stratejik bakış açısı kazanacaklar. Eğitmenleri ve katılımcılar ile eşsiz bir networking ortamı sunan CMO Sertifika Programı, aynı zamanda liderlik ve stratejik yönetim gibi konuları da işleyerek, katılımcıları yönetici koltuğuna ısındırmayı hedefliyor.

Eğitimin Kapsamı

Eğitim programına, pazarlama, marka yönetimi, halkla ilişkiler, iletişim ve benzeri alanlarda deneyimli iş dünyası profesyonellerini, üst düzey pazarlama yönetici koltuklarına hazırlamak için tasarlanmıştır. Programa ilgili alanlarda, en az 5 yıl deneyim sahibi, kurumlarında ilk/orta düzey yönetici olarak çalışan veya yönetici adayı olarak gösterilen iş dünyası profesyonelleri kabul edilmekte. Bununla birlikte, programa kendini pazarlama stratejileri yönetimi alanında geliştirmek isteyen işletme sahipleri, yönetim kurulu üyeleri, genel müdürler ve satış, teknoloji, finans gibi diğer departmanlardaki üst düzey yöneticilerin katılımı da kabul edilmektedir.

Eğitmen Kadrosu

Programın 7. Dönem eğitmen kadrosu ise gerçekten harika görünüyor;

Eğitmenler arasında; Prof.Dr. Serdar Pirtini (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Aypar Uslu (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Şakir Erdem gibi çok değerli akademisyenler bulunuyor. Aynı zamanda sektörün önde gelen kurumlarından birçok üst düzey pazarlama yöneticisi ve yönetim danışmanı da eğitmenler arasında yer alıyor. Bu isimler arasında; Barış Erdim (Toyota Türkiye / CMO), Birim Gönüleşen (Visa / S.E.E. CMO) , Çağanar Uçtu (Media Markt / CMO), Mert Başar (Global Ports Holding / CCO), Gökçe Kunt (Danone Su / CMO), Boğaç Göncü (Starters Hub / GM), Hülya Türkmen (Garanti BBVA / Customer Experience Director) gibi uzmanlar yer alıyor.

Güçlü eğitmen-konuşmacı kadrosuyla dikkat çeken eğitim programı hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Ve Kayıt

Covid-19 önlemleri doğrultusunda, eğitim programı 6. Dönemini online olarak gerçekleştirecek. Eğitim online/canlı sınıf ortamında, toplam 10 gün (5 Haftasonu) – 60 saat boyunca, online seanslar ile gerçekleştirilecek. BMI Business School tarafından gerçekleştirilecek eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz!


İş Birliği Kültürü

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.