Stratejik Marka Yönetimi Kitabını Okumak İçin 5 Sebep

Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan ve Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle yayınlanan Stratejik Marka Yönetimi kitabı bu günlerde 2. baskıya hazırlanıyor. Biz de bu vesileyle Stratejik Marka Yönetimi kitabını okumak için 5 sebepten oluşan bir liste sıraladık. 

Günümüz dünyasında işletmeler varlığını sürdürmek için “marka olmak” gibi bir sorumluluğa sahiptir. Buna ek olarak hem özel sektörde hem de kamuda, “markalaşma” epey popüler bir kavram haline geldi. Kısacası artık herkes marka yönetiminin bir mecburiyet olduğunun farkında.

Peki ama nasıl?

İşte, Marka Danışmanı, Dijital Pazarlama Uzmanı ve Sosyal Medya Stratejisti Mürsel Ferhat Sağlam‘ın kaleme aldığı ve 2017’de Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle piyasaya çıkan Stratejik Marka Yönetimi kitabında “peki ama nasıl?” sorusunun detaylı açıklaması yer alıyor.

Stratejik Marka YönetimiStratejik Marka Yönetimi Kitabını Niye Okumalısınız?

Stratejik Marka Yönetimi‘nin ikinci baskıya hazırlandığı bu günlerde kitaba dair farkındalığı artırmak adına sizler için; Stratejik Marka Yönetimi kitabını okumak için 5 sebep adlı bir liste hazırladık. İşte akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından tavsiye edilen Stratejik Marka Yönetimi kitabını niye okumanız gerektiğine dair 5 öneri!

Marka Yönetimi Nedir1) Nedir? Yerine Nasıl? Odaklı Bir Kitap

Marka Danışmanı Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan Stratejik Marka Yönetimi kitabının ilk konu başlığı; “Markalaşmak Ama Nasıl?” Kısacası kitap daha başlarken “nedir”lerin bir kenara bırakılması gerektiğini vurguluyor. Evet, Mürsel Ferhat Sağlam bu kitabında marka başlığı çerçevesinde kavramsal değerlendirmeler yerine pratiğe yönelik stratejik hamlelerden bahsediyor.

Stratejik Marka Yönetimi -12) Marka Yönetiminde Dijital Odaklılığı Vurgulayan Bir Kitap

Mürsel Ferhat Sağlam, akademik olarak marka yönetimi odağında çalışmalar gerçekleştirse de sektörel anlamda dijital pazarlama yöneticiliği ve sosyal medya stratejisti olarak faaliyet gösteren bir uzman. Dolayısıyla Sağlam; marka yönetiminin “strateji” tarafında dijital odaklılığı vurguluyor.

Stratejik Marka Yönetimi Kitabı

3) Yeni Nesil Kavramlara Dair Pratiğe Dönük Tavsiyeler Veren Bir Kitap

Stratjeik Marka Yönetimi kitabını okurken henüz Türkiye’de çok lanse edilmemiş ama globalde farkındalığı olan bazı kavramlarla (GeoMarketing, Meconomy, Terminatör Fenomeni, Lovemark vs.) tanışırsınız. Üstelik bu kavramları yalnızca terimsel olarak değil, pratiğe yönelik tavsiyelerle öğrenirsiniz.

Stratejik Marka Yönetimi Farkındalık4) Marka Yönetimi İle İlgili Farkındalık Kazandıran Bir Kitap

Stratejik Marka Yönetimi kitabında anlatılanları tek kelimeyle özetlemek gerekseydi kitabın odağında “farkındalık var” ifadesini kullanırdık. Gerçekten de kitapta her ne kadar “nedir”lere değinilmese de gerektiği noktalarda kısa kavramsal açıklamalar yapılmıştır. Ancak bu açıklamalar yapılırken dahi “nasıl?” odağında yani pratiğe dönük tavsiyeler sunulmuştur. Dolayısıyla kitap bu yönüyle, marka alanında kariyer hedefleyenler için farkındalık artıran bir başucu eseridir diyebiliriz.

Marka Yönetimi Kariyeri5) Marka Yönetimi Kariyeri Hedefleyenler İçin Başucu Niteliğinde Bir Kitap

Eğer marka yönetimi odağında kariyer hedefiniz varsa veya bu alanda hali hazırda bir kariyer sürecindeyseniz Stratejik Marka Yönetimi her zaman yanınızda olması gereken bir kitap. Çünkü kitapta birçok konuda farkındalığınızı artıran tavsiyeler, pratiğe dönük öneriler, nasıl odaklı hamleler ile ilgili birçok detay yer alıyor.

Marka Danışmanı, Dijital Pazarlama Uzmanı ve Sosyal Medya Stratejisti Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan ve 2017’de Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle çıkan Stratejik Marka Yönetimi kitabına dair tavsiye niteliğinde hazırlamış olduğumuz bu listede kitabın odak noktasına dair detaylara yer verdik. Kitap hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir