Spotify Türkiye Ofisini Kapattı

Yeni nesil müzik platformu Spotify, yaklaşık 4 yıldır Türkiye’de hizmet veren ofisini kapatma kararı aldığını duyurdu. Spotify kullanıcılarını şaşırtan bu ani kararın arkasında ne olduğu tartışılırken yapılan açıklamada bu kararın alınmasında ticari sebeplerin etkili olduğu belirtildi. 

Öncelikle şirket tarafından alınan bu kararın Türk kullanıcılarının Spotify kullanımına herhangi bir engel teşkil etmeyeceğini belirtelim. Bu önemli detayın ardından popüler müzik uygulaması Spotify’nin aldığı kararla ilgili yaptığı açıklamaya göz atalım.

Spotify’nin Türkiye ofisiyle ilgili açıklaması: 

“Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Spotify Türkiye ofisin neden kapattı?

Ekonomik nedenlerle Türkiye ofisini kapattığını duyuran popüler müzik platformu Spotify, Türkiye lokasyonunda hizmet vermeyi sürdürecek. Alınan bu kararın Türk kullanıcılarının Spotify kullanımına herhangi bir engel teşkil etmeyeceğini belirtelim. Sadece fiziksel olarak artık Türkiye’de Spotify’nin bir ofisi olmayacak.  Onun dışında Spotify’nin Türkiye pazarındaki varlığı aynen devam edecek.  Kısacası bu karar son kullanıcı için kısa vadede herhangi bir kısıtlamaya neden olmayacak. Uzak gelecekte neler olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Bu arada bir kısa bilgiyi aktarmakta yarar var. Spotify Türkiye ofisinin kapanmasından sonra Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi, Spotify Amerika Ticari Direktörü oldu.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir