Yeni nesil çevrimiçi müzik platformu Spotify Türkiye ofisini kapattı. Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’de hizmet veren ofisini kapatma kararı alan şirket, bu aksiyona gerekçe olarak ticari sebepleri gösterdi. 

Spotify kullanıcılarını şaşırtan bu ani kararın arkasında ne olduğu tartışılırken yapılan açıklamada bu kararın alınmasında ticari sebeplerin etkili olduğu belirtildi.

Öncelikle şirket tarafından alınan bu kararın Türk kullanıcılarının Spotify kullanımına herhangi bir engel teşkil etmeyeceğini belirtelim. Bu önemli detayın ardından popüler müzik uygulaması Spotify’nin aldığı kararla ilgili yaptığı açıklamaya göz atalım.

Spotify’dan Resmi Açıklama

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, 4 yıldır faaliyette olan Türkiye’deki ofisini kapattı. Peki ama neden? Şirket tarafından kamuoyuyla paylaşılan bilgi şu şekilde;

“Türkiye, Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Spotify Türkiye Ofisini Niye Kapattı?

Ekonomik nedenlerle Türkiye ofisini kapattığını duyuran popüler müzik platformu Spotify, buna karşın Türkiye lokasyonunda hizmet vermeyi sürdürecek. Alınan bu kararın Türk kullanıcılarının Spotify kullanımına herhangi bir engel teşkil etmeyeceğini de ek bilgi olarak belirtelim.

Karar fiziksel yani sadece Spotify’in resmi olarak artık Türkiye’de bir ofisi olmayacak. Onun dışında Spotify’in, Türkiye pazarındaki varlığı aynen devam edecek. Kısacası bu karar son kullanıcı için kısa vadede herhangi bir kısıtlamaya neden olmayacak. Uzak gelecekte neler olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Bu arada bir kısa bilgiyi aktarmakta yarar var. Spotify‘in, 4 yıldır faaliyette olan Türkiye ofisinin kapanmasından sonra şirketin Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi, Spotify Amerika Ticari Direktörü oldu.

Bu arada Türkiye’nin en çok okunan bütünleşik pazarlama ve iş ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin sesli içerik odaklı alt markası Branding Türkiye FM’i Spotify’da takip ederek sesli makaleler, podcastler ve röportajlarımızı dinleyebilirsiniz. Yeni Nesil Tematik Radyo mottosuna sahip Branding Türkiye Fm’i takip etmek için buraya tıklayın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.