Dünyanın en büyük müzik dağıtım şirketi şeklinde betimlenen ve müzik odaklı bir sosyal ağ gibi faaliyet gösteren popüler uygulama Spotify, geçtiğimiz günlerde güncel aylık aktif kullanıcı sayısını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Spotify aylık 200 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı!

Müzik kütüphanesinde 40 milyondan fazla ses dosyası (müzik, şarkı, podcast vs.) bulunduran ve aylık abonelik sistemine dayalı müzik dağıtımı yapan popüler uygulama Spotify, geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla bir bilgi paylaştı. Masaüstü ve mobil cihazlardan rahatlıkla ulaşılabilen Spotify’ın baş edilmesi zor en büyük rakibi Apple Music gibi gözükse de Spotify tarafından açıklanan kullanıcı sayısına dair rakam Spotify’ın bu anlamda liderliği kimseye kaptırmadığını gösteriyor.

Spotify Aylık 200 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Popüler müzik uygulaması Spotify aylık 200 milyon aktif kullanıcı sayısına erişti. Bu sayının 113 milyonu Spotify’ı reklamlarla yani ücretsiz olarak kullanırken, 87 milyon kullanıcı ise premium abonelikle kesintisiz müzik keyfini yaşıyor. Bilindiği üzere Spotify’ın Premium üyeliği ile kullanıcılar müzikleri cihazlarına indirerek internete ihtiyaç duymadan da müziklerini dinleyebiliyorlar. Ancak görünen o ki çoğu kullanıcı uygulamayı ücretsiz kullanmaktan ve reklamlardan memnun. 🙂

Spotify Üniversite Öğrencileri İçin Özel İndirim Uyguluyor

Yurtdışında aylık 9.99 dolar karşılığında Spotify Premium satın alınabilirken Türkiye’de Spotify üyeliği 14.99 TL tutarında.

Üniversite öğrencileri için özel bir indirim uygulayan Spotify, sonu “edu.tr” ile biten yani herhangi bir üniversiteye ait e-posta adresine sahip olan üniversiteliler için %50 indirim uyguluyor. Böylece üniversite öğrencileri Spotify’ı premium olarak aylık 6.99 TL ücret karşılığında kullanabiliyorlar.

Dünya genelinde tam olarak 78 ülkede hizmet veren Spotfiy, 2018’in Ocak ayı içerisinde toplamda 140 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştığını ve bu sayının 70 milyonunun yani %50’sinin Premium kullanıcı olduğunu açıklamıştı.

2008’den beri insanlara farklı bir müzik dinleme deneyimi sunan Spotify’ın yükselişinin sürmesi uygulamanın yakın gelecekteki konumunun da iyi olacağını gösteriyor.

Türkiye Ofisini Kapatmıştı

Spotify 4 aydır faaliyette olan Türkiye ofisini geçtiğimiz yıl (2018) Şubat ayında kapattığını duyurmuştu. Bu konuyla ilgili detayları Branding Türkiye’de duyurmuştuk. Haberi buradan okuyabilirsiniz.


 idea: Bu arada yakında Branding Türkiye Fm adıyla ve Yeni Nesil Tematik Radyo mottosuyla biz de Spotify’da olacağız! Branding Türkiye’yi Spotify’da takip etmek için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.