Birçoğumuz için gürültülü bir ortamda çalışmak oldukça zordur. Spaces.fm ile işinize odaklanabilirsiniz. Çünkü bu platform tam da bunun için hazırlanmış. 

Günümüzde birçok kişi için büyük bir problem halini alan “gürültü kirliliği”ni tamamen ortadan kaldırmanın şimdilik bir yolu yok. Ancak gürültüye rağmen işe odaklanmayı sağlayan bazı uygulamalar var. Spaces.fm gibi… Bu platform gürültülü bir ortamda işe odaklanmayı sağlıyor. Bunun nasıl olduğuna dair tahmin yürütmeye başlayanlar olacaktır. Aslında durum oldukça basit zira bu uygulamanın tek yaptığı, kulaklarınızı motive edici seslerle doldurmak.

Spaces.fm İle İşinize Odaklanın

Şehir yaşamının dezavantajlarından biri ve belki de en önemlisi gürültüdür. Ne yazık ki şimdilik gürültü kirliliğini sıfırlamanın ya da azaltmanın herhangi bir yolu yok. Ancak gürültünün keyfinizi kaçırmasını engelleyen Spaces.fm gibi bir uygulamalar var.

Spaces.fm

Platformun tam olarak nasıl bir işlevi olduğunu daha iyi anlamanız için şöyle söyleyelim; bir proje üzerinde çalıştığınızı düşünün. Veya e-posta, reklam metni, makale, sosyal medya içeriği, haber, duyuru, eğitim içeriği vs. yazdığınızı farz edin. Ya da tasarım yaptığınızı yahut rapor okuduğunuzu var sayın. Kısacası konsantre gerektiren bir işle uğraşıyorsunuz diyelim. En ufak gürültüye dahi tahammül edemezsiniz öyle değil mi?

Spaces.fm, tam da burada devreye giriyor. Gürültülü ortamda işe odaklanmanın zorluğundan şikayet eden bir geliştirici olan Milber Ferreira, Spaces.fm adlı bir platformu yayına almış. Uygulamaya girdiğinizde kulaklarınızı doğanın rahatlatıcı ve motive edici sesine bırakıyorsunuz. Böylece sizi rahatsız eden ve işinizi yapmanızı engelleyen gürültünün bir nebze de olsun önüne geçmiş oluyorsunuz.

Doğa Sesleriyle İşinize Odaklanın

Spaces.fm’de yağmur, gök gürültüsü, kuş, orman, sahil, ağustos böceği, rüzgar başta olmak üzere doğaya dair çeşitli sesler bulunuyor. Gerçi bu işlevde hali hazırda birçok platform var. Hatta Spotify’da belli anahtar kelimeleri kullanarak bu sesleri dinlemeniz mümkün. Peki Spaces.fm’i farklı kılan ne? Bu soruya vereceğimiz yanıt aynı zamanda platformun çalışma biçimini de açıklıyor.

Şöyle ki; platformda sesleri istediğiniz gibi birbirine karıştırabiliyorsunuz. Akabinde ortaya çıkan karma sesi o haliyle dinleyebiliyorsunuz.

Örneğin; yağmur sesine gök gürültüsü ekleyebiliyorsunuz. Veya isterseniz alttan rüzgar ekleyip gerçekçiliği artırabiliyorsunuz. Orman sesi açtığınız zaman kuş seslerini de ona dahil edebiliyorsunuz. Sesleri karıştırmakla uğraşmak istemeyenler için halihazırda oluşturulmuş konsept sesler bulunuyor.

Platformu denemek için aşağıdaki butona tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.