Sorularla Seo

Kaan Gülten ve Erhan Kolci tarafından kaleme alınan Sorularla Seo kitabının arka kapak metni;

SEO hakkında yerli yabancı pek çok kaynak olsa da, bunlar genelde teoride kalmakta ve bilgilerin pratikteki uygulanabiliriliği oldukça düşük olmaktadır. İlk kitabın yazılma amacı, SEO sektörünün pratikte en sık karşılaşılan sorunlarına en açıklayıcı ve detaylı çözümleri üreterek bilgilendirmek ve bunların uygulanabilirlik alanlarını geliştirmektir.

Sektörde hizmet vermekte olan birçok web sitesi sahibinin, webmasterın yanı sıra SEO konusunda uzman olanlarında sorularına yer verilen bu kitapta, arama motorlarının işleyişinden, sıralamaya etki eden tüm unsunlara kadar geniş bir yelpazede bilgilendirme yapılmıştır.

SEO konusundaki çalışmalarına 2007 yılında başlamış ve sektöre “seohocasi.com” sitesiyle 20099 yılında aktif olarak giriş yapmıştır. Yürüttüğü SEO çalışmaları kapsamında elde ettiği deneyimleri paylaşarak seohocasi.com’u sektörün lider sitesi konumuna getirmiştir. Bu kitabı “Uzmanından SEO” sektörün ve yayınevinin en çok satan kitabı ünvanını almıştır. SEO hakkındaki makaleleri ve kitabıyla sektördeki büyük bilgi ihtiyacının karşılanmasına önemli destek sağlamıştır. Sektöre katkı amacıyla birçok projesi bulunan yazar, en büyük beklentisinin Türkiye Cumhuriyeti’ne ait yerli ve devlet destekli bir arama motorunun Türk halkına hizmet etmesi olduğunu belirtiyor.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Ceres Yayınları

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 06.08.2019

ISBN: 9786052048931

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 160

Boyut: 15 x 21 cm

Tür: Teknoloji – Dijital Pazarlama – Seo

HEMEN SATIN AL


Yazar Hakkında I Kaan Gülten

1985 yılında ülkemizin güzide şehirlerinden Tokat ilinde dünyaya gelen Kaan Gülten, iş hayatında olduğu kadar okul hayatında da başarılı bir geçmişe sahiptir. Kazanmış olduğu süper liseyi dereceyle bitirmesi ve matematik/geometrideki yüksek başarısıyla hocaların ilgisini çekmesi de bunun en basit göstergesiydi.

SEO alanındaki çalışmalarına 2007 yılında başlayan Kaan Gülten, sektöre 2009 yılında Seohocasi.com sitesiyle aktif olarak giriş yapmıştır. İlk kitabı “Uzmanından SEO” sektörün ve yayınevinin en çok satan ünvanını almış, SEO hakkındaki makaleleri ve kitabıyla sektörde büyük bir bilgi açığını doldurmayı başarmıştır. İkinci kitabı Sorularla SEO ile birlikte de şu anda toplamda 54.000 adet satış rakamına ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştır. 2011 yılında Webtures şirketini kuran Gülten, son 6 yıldır 35 kişilik ekibiyle birlikte birçok markaya SEO, dijital pazarlama ve UX hizmetleri vermektedir. Sıfırdan 35 kişilik bir ekibe ulaşan bir girişim olarak Webtures, aynı zamanda yatırım almadan başarıya ulaşan nadir örneklerden bir tanesidir.

7.000 TL’ye kurduğu ve 10 milyon dolar değerlemeye ulaşan şirketin gelişim sürecinde Kaan Gülten girişimcilerin her konuda kendini geliştirmelerini tavsiye ediyor ve ekip yönetimi, finansal yönetim, müşteri ilişkileri, rakip ve yeni pazar analizleri, teknik kalitenin arttırılması, ekibin eğitim ve gelişimini sağlama, kriz yönetimi, yatırım ve risk adımları, vizyon, marka konumlandırma, pazarlama gibi her türlü detaya hakim olması gerektiğini ifade ediyor.

Kaan Gülten‘in kişisel web sitesini (www.kaangulten.com) ziyaret ederek, yazar hakkında detaylı bilgi alabilir buradan biyografinin tamamına ulaşabilirsiniz.  

Yazar Hakkında I Erhan Kolci

Eğitim kariyerini Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Bilgisayar Programlama Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi mezunudur. Seo uzmanı olan Erhan Kolci, yurt içi ve yurt dışı birçok sektöre yönelik 450’den fazla projede yer alarak proje yönetimi, ekip yönetimi ve strateji geliştirme odaklı çalışmalarımı sürdürmektedir. Sorularla Seo kitabının 2 yazarından biridir. 

Yayınevi Hakkında I Webtures

Webtures, başta SEO olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında uzman bir ajanstır. Aynı zamanda sosyal medya pazarlaması ve içerik yöntemleri hakkında yaratıcı stratejiler kurgular. Kurulduğu yıldan beri tüm dijital kanallar için dijital projeler üretmektedir. Webtures, SEO ve dijital pazarlama alanında lider marka olarak Türkiye’de büyümeye devam ederken, aynı zamanda Londra’daki ofisi ile global bir şirket statüsüne ulaşan ilk yerel SEO ajansı oldu.

Webtures markasıyla aynı zamanda Kaan Gülten tarafından kaleme alınan ve dijital pazarlama kategorisinde Türkiye’nin en çok baskı adedine ulaşan kitaplar olma unvanına sahip olan “Uzmanından Seo” ve “Sorularl SEO” kitapları yayınlanmıştır. 

Webtures hakkında detaylı bilgi için ajansın resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. 

Yayınevi Hakkında I Ceres Yayınları

2011 yazında kurulan CERES YAYINLARI, sanat, edebiyat, sinema, felsefe, kişisel gelişim, biyografi, şiir alanlarında yeni kitaplar oluşturmak ideali ile yola çıktı. 2012 yılında kurduğu Akademi Ceres’le yayınlarını, eğitimle desteklemeye devam ediyor. Amacımız rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur. Yayınlarımızla, okuyucuyu hayata dair keşiflere çıkarabilmeyi umuyoruz. Özel ve daha önce gerçekleştirilmemiş çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyoruz. Düşünmenin, okumanın, paylaşmanın çoğalarak pek çok olmanın keyfini tadacağınız bir yayınevi oluşturduk. Her şeyden önce insanı, yaşamı anlama, anlatma, anlamlandırabilme gayretindeyiz.


Branding Türkiye Öneriyor: Kitap Önerileri

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.