Sigaranın Zararlarına Dikkat Çeken 9 Kamu Spotu Reklamı

İnsanların alışkanlıklarını, inançlarını, davranışlarını veya paradigmalarını değiştirmek bir hayli zordur. Reklamcıların ya da iletişimcilerin de işi bir anlamda insanların davranışlarını, alışkanlıklarını değiştirmeye yöneliktir. Kamu spotu  reklamlarının amaçlarından biri de budur.

Sigara da bir alışkanlıktır. Üstelik yalnızca içene değil çevresindekilere de zarar veren bir alışkanlıktır. Bu nedenle gerek Türkiye’de gerekse dünyada sigara karşıtı birçok reklam kampanyası kurgulanıyor.

Bu kampanyaların temel amacı insanları sigaradan soğutmak yani sigara alışkanlığı olan insanlarda davranış değişikliğine zemin hazırlamaktır.

Bu yazımda Branding Türkiye okurları için özellikle global düzeyde ses getirmiş olan sigara karşıtı kampanyaları derlemeye çalıştım. Mutlaka gözümden kaçmış olan güzel ve etkileyici kampanyalar vardır. Eğer bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz sigara karşıtı kampanya varsa lütfen yorum olarak belirtin.

Bu arada sigara alışkanlığı olan herkesin bu zararlı alışkanlıktan en kısa zamanda kurtulmasını diliyorum. Ve bu listenin sigarayı bırakmanızı sağlayacağını düşünüyorum

1

Sigarayı Bıraktıran Kampanya

2

3

4

5

6

7

8

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir