Satış Psikolojisi – Emrah ALTUNTECİM

Satış Psikolojisi

[vc_row][vc_column][vc_wp_text]

Arka Kapak

Satış Psikolojisi

Emrah Altuntecim tarafından kaleme alınan Satış Psikolojisi kitabının arka kapak metni;

Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Satış Koçu ve Eğitimci Emrah Altuntecim; satış psikolojisi, algı ve iletişim konularını sizin için hayata geçirebileceğiniz en önemli yönleriyle elinizde tuttuğunuz kitapta ele alıyor.

Satış psikolojisi’nin kilit noktaları bilinmeden iletişim ve satış teknikleri kullanıldığında çoğu zaman çarpıcı ve doğal bir etki bırakmıyor. Bu kitabı hazmederek okuyup satış teknikleriniz ile buluşturduğunuzda şu konularda faydasını görmeniz mümkün olacak:

  • Satışların belirgin ve kademeli bir şekilde artması
  • Satış ortamlarına daha akılcı yatırımlar sonucu maliyetlerin düşmesi
  • Satış esnasında ikna’nın kolaylaşması
  • Satış süresinin kısalması
  • Beden dili ve iletişim tekniklerinde doğallık
  • Reklam ve imaj çalışmalarının daha düşük maliyetlerle planlanması

Yalnızca pazarlamacıların ve satışçıların değil, iş yaşamında başarıyı yakalamak isteyen herkesin okuması gereken temel bir kitap. Onlarca satış kitabının özü burada…

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Ceres Yayınları

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 04.01.2019

ISBN: 6054910915

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 192

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 21 cm

Yazar Hakkında I Emrah Altuntecim

Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Uluslararası Eğitmen ve Yazar Emrah Altuntecim, Türkiye’de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır. Altuntecim, satış, pazarlama, reklamcılık sektörleri ile eşgüdümlü olarak başladığı inhouse eğitimler, outdoor etkinlikler ve danışmanlık alanlarındaki çalışmalarını 1999 yılından beri binlerce bireye, birçok şirket ve kurum çatısı altında hizmet vererek hayatın somut gerçekleri ve parametreleri üzerinde temellendirmiştir.

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında dersler vermiştir.

Danışmanlık

Emrah Altuntecim’in çeşitli şirketlerin çatısı altında ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık vs. hizmetlerinden bazıları; Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri, İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Stres ve Çatışma Yönetimi, Farkındalık, Öfke Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri, Dikkat ve Konsantrasyon, Kriz Yönetimi, Satış Psikolojisi, Olumlu Düşünme, Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri, Kişilik Tipleri Analiz Metotları, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, İş Ahlakı, Disiplin, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları, Yönetici Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Bugüne kadar on binlerce kişiye preparat seminerler vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almıştır. Çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans ve atölye çalışması gerçekleştirmiştir.

Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmıştır. TRT İstanbul Radyosu’nda iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk, iletişim becerileri, protokol kuralları, kriz yönetimi, yönetim becerileri ve benzeri konseptli programlar gerçekleştirmiştir. Ayrıca birçok dergide vb. iletişim becerileri, iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır.

Altuntecim, araştırma, geliştirme, organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur. Endüstri Psikolojisi Doktora çalışmasına devam ederken bir yandan da seminerler gerçekleştirmiş, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Ayrıca yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarında ve şirket evlilikleri ile satın almalarında söz konusu olabilen departman implementasyonları, entegrasyon çalışmaları ile start up girişimleri de operasyonel ve eğitsel olarak tecrübeli olduğu alanlardan bazılarıdır.

Türkiye’nin en önemli marka kurumlarının başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) yanı sıra PMI Türkiye, Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) kapsamındaki etkinlikler yanı sıra, Satış Guruları Platformu, Eduplus Satış Zirvesi, Think Talk, Istanbul Business Network(IBN), 12 Yıldız, Young CEO Club ve Kariyer.net 10 Kat gibi sayısız etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır. Altuntecim ayrıca “Perakende Satış Okulum” projesi vasıtasıyla binlerce kişiye eğitim vermiştir.

İş Hayatı

Emrah Altuntecim, Ortadoğu’nun en büyük sağlık perakende grubu olan Magrabi’de dört sene kadar Dubai, Katar ve Türkiye’den sorumlu Yetenek Geliştirme Departmanı Eğitim Yöneticisi olarak hizmet vermiş, bu kapsamda Dubai merkez ofis çalışanı olarak sorumlu olduğu bölgelerde eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, performans değerlendirme, organizasyonel gelişim, departman implementasyonları gibi alanlarda çalışmıştır. Ayrıca Magrabi’nin ortak paydaşlarından Dubai merkezli İngiliz eğitim ve Danışmanlık şirketi Biz Group’un Türkiye ayağını proje bazlı olarak tek başına omuzlamış, Türkiye’deki Performans Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’ni kurmuş, değerlendirme koçluğu ve assesörlük yapmıştır. Bu kapsamda performans değerlendirme sisteminin bir parçası olarak Axonify uzaktan eğitim sistemini de hayata geçiren Türkiye’deki ilk insan kaynakları çalışanı olan Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinden Ziylan Grup A.Ş’de FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy Holding’de Eğitim Müdürü, Asemble Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’de Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’de de Pazarlama Saha Koordinatörü olarak da görev yapmıştır.

Eğitmen Olarak Emrah Altuntecim

İETT Akademi projelerde de eğitmen olarak da hizmet veren Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinde eğitmen ve danışman kadrolarında yer almaktadır. 4CEO Eğitim ve Danışmanlık, Maya Eğitim ve Danışmalık, Rönesans Eğitim ve Danışmanlık ve Risus Eğitim ve Danışmanlık, Headlinebpr, PDA gibi bir çok firmada da çalışmaları ile destek vermektedir.

Altuntecim uzun yıllar önce koçluk eğitimini tamamlamış ve başarılı birçok uygulama gerçekleştirmiştir. Ayrıca yürüyerek koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusudur; sayısız doğal afette gönüllü arama kurtarma çalışmalarında bulunmuştur. Eşi ile birlikte yaklaşık bin kilometrelik rekor bir mesafe katederek Türkiye’nin yürüyerek yapılan en uzun seyahati de başarıyla gerçekleştirmiştir. İlgili proje; İBB ve birçok belediye tarafından da etkinlik programlarına dahil edilerek desteklenmiş ve bu kapsamda konferans, seminer, belgesel film gösterisi ve fotoğraf sergisi olarak yer verilmiştir. Ayrıca “Yürüyen Nefesler” ve “Nature Talks” isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli projeleri de hayata geçmiştir. Altuntecim ayrıca fırsat buldukça trekking gezileri organize etmekten, tüplü dalıştan, yelken sporu yapmaktan ve uzun mesafe yüzmekten de hoşlanmaktadır.

Yazar Olarak Emrah Altuntecim

Hobilerin kişisel gelişime olan katkıları hakkında dergilerde sayısız makale yazan ve Türkiye’nin az sayıdaki Filatelistlerinden biri olan Emrah Altuntecim, koleksiyonculuk alanında yaptığı araştırmalar ile katıldığı ulusal yarışmalarda Türkiye’de Bronz ve Gümüş Madalya kazanmış, Londra’da düzenlenen uluslararası bir etkinlikte ise çalışmaları ile Türkiye’yi temsil etmiştir. Altuntecim 2007 yılında da “Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişimcisi” seçilmiştir. Kentsel Dönüşüm ve Arabuluculuk ve Başarılı ve Mutlu İnsan Yetiştirme Sanatı, vb. kitapların editörlüğünü yapmıştır. Bazı eserlere danışmanlık anlamında destek vermiş ve önayak olmuştur; Yetenek Yönetimi, vb. Ayrıca bazı eserlerde ortak yazar olarak yer almıştır; Satış ve Pazarlama Öyküleri vb. perakende.org, plazadandunyaya, pazarlamamakaleleri.com, satisguru.com, vb mecralarda da yazılar yazmaktadır. Psikolojim, Martı, Beyin Gücü ve Marquette Plus gibi dergilerde de iş hayatında mutluluk ve başarı, satış, kişisel gelişim ve psikoloji konulu makaleleri yayınlanmıştır.

Emrah Altuntecim’in en son İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir. Altuntecim’in son kitabı Farkındalık Anları da yine Ceres Yayınları etiketiyle çıkmıştır.

Altuntecim, Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş kapsamında performans arttırıcı ve sonuç odaklı eğitimler, sertifika ve seminer programları gerçekleştirmiştir. Ve çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda da görev yapmıştır. Ayrıca uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve danışmanlık çalışmalarını da keyif ve heyecanla sürdürmektedir.

[/vc_wp_text][vc_btn title=”SATIN AL” style=”outline” color=”warning” size=”lg” i_align=”right” i_icon_fontawesome=”fas fa-rocket” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.kitapyurdu.com%2Fkitap%2Fsatis-psikolojisi-%2F423803.html%26manufacturer_id%3D47612|title:Sat%C4%B1%C5%9F%20Psikolojisi%20-%20Emrah%20Altuntecim|target:%20_blank|rel:nofollow”][/vc_column][/vc_row]

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Melike SAĞLAM

Melike SAĞLAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.