Satış Profesyonellerinin Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap

Satış profesyonellerinin kesinlikle okuması gereken 5 kitap ile ilgili kitap öneri listesine geçmeden önce iki alıntı yapmak istiyorum. “Öğrenmeyi bıraktığınızda ölmeye başlarsınız.” der Einstein. Gandi ise;“Yarın ölecekmiş gibi yaşa hiç ölmeyecekmiş gibi öğren.” öğüdünde bulunur.

Öğrenmek ve kendini geliştirmek hayal edilen başarıya ulaşmak için iki temel unsur. Kitaplarsa bizi geliştirecek en önemli araçlardır. Her zaman söylediğim gibi harika bir satış profesyoneli de olsanız okuyarak daha iyi bir satış profesyoneli olabilirsiniz. Çünkü daha iyi olmak için her zaman bir fırsat vardır. Satış alanında kaliteli kitap bulmaksa bir hayli zor. Bu yüzden size hem dünyada hem Türkiye’de ilgi görmüş ve sizi fazlasıyla geliştirecek 5 kitaplık bir liste hazırladım.

İşte daha iyi bir satış profesyoneli olmanızı sağlayacak 5 kitap

1 – İknanın Psikolojisi

Satış, aslında karşı tarafı ikna etmeyi başarmaktır. Robert B. Cialdini tarafından yazılmış ‘’İknanın Psikolojisi’ ise bu alandaki en iyi kitaplardan biri. İkna için temel 6 kural olduğundan bahseden bu kitabı okumanız satışlarınızı arttırmanızı sağlayacak. İknanın Psikolojisi, sadece satış profesyonellerinin değil; girişimcilerin, yöneticilerin ve pazarlama uzmanlarının da mutlaka okuması gereken bir kitap.

2- To Sell Is Human

Daniel Pink tarafından yazılan ve günümüz satış profesyonellerinin nasıl daha iyi olacağını 6 temel madde ile anlatan kitabın maalesef Türkçe çevirisi bulunmuyor. İngilizcesini e-book olarak satın almak ise mümkün.

3- Müzakere 101

Peter Sander tarafından yazılan Müzakere 101 her satış profesyonelinin daha iyi bir müzakereci olmasını sağlayacak öneriler barındırıyor. Müzakere bir yetenektir ve her yetenek gibi geliştirilmelidir. Müzakere yeteneği her satış profesyonelinin kazanması gereken bir özelliktir. Bu kitap, müzakere için temel kuralları anlamanızı sağlayıp daha iyi bir satış profesyoneli olmanızı sağlayacak.

4- Secrets Of Closing Sales

Bir satış gurusu olan Zig Ziglar tarafından yazılan bu kitabın da maalesef Türkçe çevirisi bulunmuyor. Kitapta geçen en sevdiğim sözlerden biri: “Hayatta her şeye sahip olabilirsiniz, eğer başka insanların istediğini almalarına yardımcı olursanız.” Kitap, satışları nasıl arttıracağını söylemenin yanında bir satışı nasıl sonuçlandıracağınıza yönelik harika ipuçları içeriyor.

5- Satışın Psikolojisi

Ünlü satış gurusu Brian Tracy tarafından yazılan Satışın Psikolojisi, satış profesyonellerinin daha fazla satış yapabilmeleri için ciddi ipuçları veriyor. Satış alanında bir başyapıt kabul edilen bu kitap, iş konusundaki motivasyonunuzu da arttırıyor.

Yukarıda bahsetmiş olduğum kitaplar satış konusunda size farklı bakış açıları kazandırarak. Yaptığınız yanlışları düzeltmenizi sağlayarak daha başarılı bir satış profesyoneli olmanızı sağlayacak. Satış mesleğinde olanlar bilir, satış alanında dün diye bir şey yoktur. Her zaman bugün iyi olmalısınızdır. İşte bu bilgiler sizin her gün daha iyi olmanızı sağlayacak. Satış konusunda aklınıza takılan konular da bana Linkedin (in/burakkaradas) üzerinden ulaşıp sorabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir