Samsung Türkiye, aldığı bir kararı dün kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Samsung Türkiye kadına ve çocuğa şiddet içeren dizilere reklam vermeyecek!

Kurumsal sosyal sorumluluk yalnızca genel geçer etkinlikler düzenleyerek medyada yer almaktan ibaret değildir. Farkındalık odaklı ve duygulara hitap eden aksiyonlar almak da uzun vadeli ve sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk için büyük önem taşır.

Samsung Türkiye aldığı kararla sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk için harika bir örnek teşkil etti. Şirket, dün kamuoyuyla paylaştığı açıklamada; kadına ve çocuğa şiddet içeren dizi, film ve programlarla iş birliği yapmayacağını duyurdu. Yani Samsung Türkiye, bundan böyle şiddet içeren yapımlara sponsor olmayacak.

Samsung Türkiye Kadına Ve Çocuğa Şiddete Dur Dedi!

Samsung Türkiye tarafından alınan kararı bir manşetle özetlemek gerekseydi bu başlık sanıyoruz ki oldukça yeterli olurdu. Evet, gerçekten de Samsung Türkiye kadınlara ve çocuklara yapılan şiddeti özendirir nitelikteki yapımlara dur dedi!

Bunu nasıl mı yaptı?

Çok basit; kadına ve çocuğa şiddet içeren yapımlara sponsor olmama kararı alarak!

Evet, toplumun geneli üzerinde ciddi bir etki gücüne sahip olan dizi ve filmlerde yer alan kadına ve çocuğa şiddetin önüne geçmek için ilk adımı atan marka Samsung Türkiye oldu.

Branding Türkiye olarak Samsung Türkiye’nin bu kararını destekliyoruz. Ayrıca biz de aynı şekilde bu tarz yapımlara dair hiçbir haber, reklam, tanıtım, pr desteği sunmayacağımızı belirtiyoruz. Umuyoruz ki tüm markalar aynı hassasiyetle davranır ve bu tür yapımlarla arasına mesafe koyar. Bu sayede dizi ve filmlerdeki kadına ve çocuğa karşı şiddetin önüne bir nebze olsun geçilmiş olur.

Samsung Türkiye’den Açıklama

Samsung Türkiye sosyal medyada bir görsel paylaştı ve aldığı kararı kamuoyuna duyurdu. Şirket bu duyuruyu yaparken şöyle bir ön açıklama yaptı;

“Samsung Electronics Türkiye’nin televizyon reklam gücü ile, kadın ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Şirketin yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle; 

“Samsung Electronics Türkiye olarak, ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadına ve çocuğa fiziksel ya da ruhsal şiddet içeren hiçbir dizi ve programa;

Eylül 2019 yeni yayın dönemi itibarıyla reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararı aldık.

Reklamveren diğer tüm kurum ve kuruluşları da bu hareketimize katılmaya davet ediyoruz.

Samsung Electronics Türkiye”


💡 Dalin Ve Açev’den Anlamlı Proje

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.