Rota yeniden oluşturuluyor: Pazarlamada Merkez Duygu Modeli. Nöropazarlama ve Pazarlama Uzmanı, Yüz Okuma Eğitmeni, Yazar, Akademik Danışman Serenay Palabıyık’ın Dijital formatta yayınlanan Nöro Pazarlama kitabı Branding Türkiye Yayınları aracılığıyla okuyucularıyla buluştu.

Nöropazarlama Uzmanı Serenay Palabıyık, kavramsallaştırdığı “Merkez Duygu” modelini ilk kez Branding Türkiye Yayınları‘ndan çıkan Nöro Pazarlama kitabında okuyucuları ile paylaştı.

Rota Yeniden Oluşturuluyor: Merkez Duygu Modeli

Nöropazarlama Uzmanı Serenay Palabıyık tarafından kaleme alınan kitap, hem akademik hem de sektörel anlamda pazarlamanın değişen dinamiklerinde nöropazarlamanın rolünü ortaya koyan bir başucu eseri niteliğinde.

Yazarın, nöropazarlama alanındaki tüm makale ve kaynakları inceleyerek çıktığı yolda edindiği uzmanlık ve deneyimler nöropazarlama üzerine çalışan veya bu alanda kariyer hedefinde olan herkes için teorik ve pratik bilgileri harmanlıyor.

Nöropazarlama alanında gerçekleştirilen çalışmalarda başvurulan nörobilimsel yöntemler, analiz aşamaları ve örnek çalışmaların incelendiği bu kitap aynı zamanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. 2017 yılında başladığı nöropazarlama çalışmaları sırasında alanın ilklerinden olmasından kaynaklanan en büyük sıkıntının güvenilir ve kaliteli bilgiye erişim zorluğu olduğunu ifade eden Palabıyık, yayınlanan kitabın nöropazarlama alanında gelişmek isteyen kişilere yol gösterici nitelikte olabileceğini belirtiyor.

Pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyenler için bu kitap bir fırsat…

Duyguların düşüncelerinin ötesinde! Beyninize iyi bakın.


Arka Kapak

Alışveriş yaparken bir reyonun önünde durdunuz ve sepetinize B ürünü yerine A ürününü koymayı seçtiniz. Peki, sizce neden bu seçimi yaptınız? Ya da “Satın alma kararlarınızın yüzde kaçını bilinçli bir şekilde verdiğinizi düşünüyorsunuz?”

Çoğunuzun bir süre düşündükten sonra %70 — %80 dediğini duyar gibiyim. Ancak bizler söylediğimizin aksine kararlarımızın birçoğunu bilinçsiz bir şekilde veriyoruz. Yani; kokular, sesler ve görüntüler gibi birçok uyaran bilinçaltımızı etkileyerek bizler farkında olmadan kararlarımız üzerinde etkileyici bir faktör oluşturuyor.

İşte tam da bu noktada Nöropazarlama devreye giriyor. Hadi Şimdi Gelin Nöropazarlamanın Derinliklerine Birlikte İnelim.


Branding Türkiye Yayınları

Branding Türkiye‘nin, alt markalarından biri olan Branding Türkiye Yayınları; 3F Fenomeni doğrultusunda, bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ kavrama (dijital markalaşma, stratejik marka yönetimi, marka yönetimi, marka iletişimi, dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, sosyal medya iletişimi, reklam, pazarlama, iletişim, medya, pr, dijital pr, kurumsal iletişim, girişimcilik, online itibar yönetimi, seo, adwords, growth marketing, internet reklamcılığı vs.) dair akademik ve sektörel olmak üzere matbuu ve e-kitap formatında kitap yayınlama misyonuyla faaliyet göstermektedir. Branding Türkiye Yayınları‘nın benimsemiş olduğu yayın politikası; bütünleşik pazarlama kategorisinde ve iş kitapları türünde fikir, fayda ve farkındalık odaklı kitaplar yayınlamaktır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.