Paylaşım ekonomisi odağında ve etki odaklı bir girişim olan Roombadi 2 milyon Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Paylaşım ekonomisi gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Bu bağlamda hayata geçirilen girişimler ise hem kullanıcılar hem de yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Bunun son örneği Roombadi. Türkiye’nin 81 ilinde kullanılabilir olan yerli girişim Roombadi aynı zamanda globalde de hizmet veriyor. Dünya geneli kullanıcı yelpazesine sahip olan girişim geçtiğimiz günlerde 2 milyon değerleme üzerinden yatırım aldı!

Roombadi 2 Milyon Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Özellikle pandemi sonrası yaşanan ekonomik çalkantıyla birlikte dünya genelinde hızla artan kiralar, insanın temel haklarından olan barınmayla ilgili bazı sorunlara sebep oldu. Başarılı girişimlerin ortak özelliği ise ihtiyaca çözüm olmaktır. Roombadi, tam da bu doğrultuda bir hamle yaptı ve barınma sorununa çözüm üreten bir iş modeliyle hayata geçirildi.

Roombadi’nin temel amacı, insanların kira ve barınma giderlerini paylaşarak, mali yüklerini azaltmalarını sağlamak. Sürdürülebilir bir yaşam için paylaşım ekonomisinin çıktılarından yararlanmak gerektiği tartışmasız bir gerçekken bu konuda yerli bir girişimin dünya genelinde faaliyet gösteriyor olması önemli ve gurur verici.

Girişimin kurucusu Bahattin Öktemer, Yemeksepeti’nin ilk kadrosunda yer alan ve şirkette satın alma yöneticiliği, iş ve ürün geliştirmesi gibi alanlarda toplamda 16 yıl çalışan bir isim. Öktemer tarafından kurulan Roombadi, geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, İzmir merkezli Atanova Ventures kurucusu Atakan Atalar ve Soysal Grup yönetim kurulu üyelerinden olan Yusuf Soysal’dan 2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Roombadi’nin Avantajları

  1. Kira ve Giderlerin Paylaşımı: Roombadi, kullanıcılarına evlerini paylaşma ve kira maliyetlerini düşürme fırsatı sunar. Bir daireyi yarı fiyatına kiralamak, maaşın geri kalanını farklı amaçlar için kullanma olanağı sunar.
  2. Güvenilir Ev Arkadaşları: Roombadi, kullanıcılarına güvenilir ve uyumlu ev arkadaşları bulma konusunda yardımcı olur. Kullanıcılar, profil eşleştirme ve güvenlik özellikleri sayesinde potansiyel ev arkadaşları arasından seçim yapabilirler.
  3. Sosyal Etkinlikler: Roombadi, kullanıcılarını şehirdeki sosyal etkinliklere katılmak ve yeni arkadaşlar edinmek için bir araya getirir. Kullanıcılar, benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışarak sosyal bir yaşam sürdürme fırsatına sahip olurlar.

Roombadi I Hakkında

Günümüzde artan internet kullanımı ve dijitalleşmeye bağlı olarak günlük ihtiyaçlar çok daha hızlı ve kolay şekilde karşılanabiliyor. Bu ihtiyaçlardan biri olan barınma sorununa çözüm getirme amacıyla kurulan Roombadi de “Ev arkadaşı arıyorum” diyen herkese hitap eden, yenilikçi sistemi ile dikkatleri çeken bir uygulama.


MARKA İNSAN: NEVZAT AYDIN

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.