Peak Games, Reklamı Yayından Kaldırdı [Son Dakika]

Peak Games 18 Şubat’ta 41 televizyon kanalında aynı anda yayınlanan ve milyonlarca insana ulaşan reklam filminin özgün olmadığını anlayınca, reklamı hazırlayan Medina Turgul’a dava açmaya hazırlanıyor. 

Dün akşam saat 21:30 sularında 41 televizyon kanalında eş zamanlı olarak yayınlanan Peak Games‘in “Uyan” temalı reklam filminin, 2017’de Audi’nin “Safety Code” temalı reklam filmiyle birebir aynı olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi sizlere Branding Türkiye’de aktarmıştık. Buradan okuyabilirsiniz.

Milyonlarca dolar tutarında bir medya satın alma gerçekleştirilen “Uyan” temalı reklam filminin, esinlenmenin ötesinde her detayıyla (yazı tipi, kurgu, ses vb.) Audi’nin Safety Code reklamıyla aynı olması, reklam filminin çalıntı olduğu söylentilerinin oluşmasına neden oldu.

Peak Games Reklamı Yayından Kaldırdı

Peak Games, yaşanan bu hazin gelişme karşısında hızlı bir aksiyonla reklamı yayından kaldırdı. Peak  Games’in internetteki tüm kurumsal hesaplarından kaldırılan reklam filmi sonrasında şirket kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir de açıklama yaptı.

Peak Games’in Sosyal Medyadaki Açıklaması

Peak Games, konuya ilişkin yaptığı ilk açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Reklam filmimizin özgün olmadığını, hepinizle aynı anda öğrendik” Açıklamanın devamı ise şöyle;

Hukuki Süreç Başlatacağız

Peak Games, yaşanan talihsiz vaka nedeniyle ajansla ilgili hukuki bir süreç yaşanacağını belirterek takipçilerini bilgilendirdi.

Şirketin Twitter’daki açıklaması şöyle; 

Ankete Katıl

Peak Games’in “Uyan” temalı reklamı hakkında düşüncelerinizi Poltio’daki anketimize katılarak ifade edebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir