Peak Games aynı anda 41 tv kanalında reklam yayınladı. Reklamın yayınlandığı esnada ekran başında olan milyonlarca insan korku, şaşkınlık ve hayranlık duygularını aynı anda yaşadı.

Peak Games, 18 Şubat günü saat 21:30 sularında yerel ve ulusal 41 televizyon kanalına aynı anda reklam vererek 3 dakika boyunca milyonlarca insanın dikkatini çekmeyi başardı. Global düzeyde iyi işlere imza atan Türk teknoloji firması Peak Games tv reklamlarının yanında Google‘a ve birçok sosyal ağa da reklam verdi. Şirket böylece televizyon reklamıyla dikkatini çektiği kitleyi dijitalde yakalamaya çalıştı.

2017 yılında İstanbul’da kurulan yerli bir teknoloji / yazılım şirketi olan Peak Games, 2010 yılında çıkan Farmville oyunu ile tüm dünyada tanınan global oyun şirketi Zynga‘ya 2017 yılında satılmıştı. Bu satışın akabinde şirketin Türkiye’deki ofisi, Peak adıyla faaliyetlerine devam etti. Özetle milyonları ekrana bağlayan reklam filmiyle Zynga’nın bir ilgisi yok. Kısacası Peak, İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren yerli bir oyun firması.

Ekip Arkadaşları Arıyoruz 

Peak Games’in yayınladığı reklamın odağında ne bir kampanya, ne ürün / hizmet tanıtımı, ne özel gün / gece kutlaması var. Yerli teknoloji şirketinin 41 kanala aynı anda reklam verme amacı ekip üyelerinin sayısını artırmak. Peak Games ekibi şuan için 100 kişiden oluşuyor. Şirketin hedefi bu sayıyı 200 kişiye çıkartmak. Ancak Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü, Peak Games ile aynı hedefe koşacak, gerçek anlamıyla etki yaratacak işler yapmayı isteyen herkesi Peak bünyesine katabileceklerini belirterek ekibe 100 kişi de, 500 kişi de alabileceklerini söyledi.

Bu arada yerli teknoloji ve yazılım şirketi Peak Games 41 tv kanalında aynı anda yayınlanan reklamda ana tema olarak “uyan” mottosunu kullandı.[/vc_column_text][vc_column_text]

Peak Games’ten “Tanışalım” Mesajı

Şirketin resmi web sitesine girildiğinde öncelikle bir yazıyla karşılaşıyorsunuz. Bu yazıda, ziyaretçiler şirket hakkında genel bilgi sahibi olabiliyor. İşte peak.com‘a girildiğinde kullanıcıları karşılayan o yazı.

Peak Games Hoş Geldin Mesajı

Peak Games Reklamı Taklit Mi?

Peak Games’in reklamı yayınlandıktan dakikalar sonra sosyal medya kullanıcıları tarafından reklamın taklit / çalıntı olduğu iddia edildi.

Audi’nin 2017 yılında yayınlanan ve İsveçli ajans Åkestam Holst tarafından hazırlanan reklam filmine birebir benzediği söylenen Peak reklamı, sosyal medyayı da ikiye böldü. Bazıları reklamın taklit olmasına takılmamak gerektiğini çünkü işin etkisinin iyi olduğunu söylerken çoğu kullanıcı taklit içerikli bir reklamın takdir edilesi bir tarafının olmayacağı görüşünde.

Peak Games Reklamı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 

Peak Games reklamıyla ilgili kısa sürede birçok kişi çok yönlü yorumlar yaptı. Biz de Poltio‘da tek soruluk bir anket yayınladık. Peak reklamı hakkında düşüncelerinizi bu anketi yanıtlayarak belirtebilirsiniz.

Güncelleme

Peak Games reklamı yayından kaldırıldı. Konuya ilişkin detaylar için Peak Games, Reklamı Yayından Kaldırdı [Son Dakika] başlıklı içeriği okuyabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.