Peak Games 41 Tv Kanalında Aynı Anda Reklam Yayınladı

Peak Games, aynı anda 41 televizyon kanalında bir reklam yayınladı. Reklamın yayınlandığı esnada ekran başında olan milyonlarca insan korku, şaşkınlık ve hayranlık olmak üzere farklı duyguları 3 dakikalık zaman diliminde yaşadı. 

Peak Games, 18 Şubat günü saat 21:30 sularında yerel ve ulusal 41 televizyon kanalına aynı anda reklam vererek 3 dakika boyunca milyonlarca insanın dikkatini çekti. Global düzeyde iyi işlere imza atan Türk teknoloji firması Peak Games, bir yandan da Google ve birçok sosyal medya mecrasında reklam vererek, televizyon reklamıyla yakaladığı kitleyi internette de bırakmamış oldu.

2017 yılında İstanbul’da kurulan yerli bir teknoloji / yazılım şirketi olan Peak Games, 2010 yılında çıkan Farmville oyunu ile tüm dünyada tanınan global oyun şirketi Zynga‘ya 2017 yılında satılmıştı. Bu satışın akabinde şirketin Türkiye’deki ofisi, Peak adıyla faaliyetlerine devam etti. Özetle milyonları ekrana bağlayan reklam filmiyle Zynga’nın bir ilgisi yok. Peak, İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren yerli bir oyun firması.

Ekip Arkadaşları Arıyoruz 

Peak Games’in yayınladığı reklamın odağında ne bir kampanya, ne ürün / hizmet tanıtımı, ne özel gün / gece kutlaması var. Yerli teknoloji şirketinin 41 kanala aynı anda reklam verme amacı ekip üyelerinin sayısını artırmak. Peak Games ekibi şuan için 100 kişiden oluşuyor. Şirketin hedefi bu sayıyı 200 kişiye çıkartmak. Ancak Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü, Peak Games ile aynı hedefe koşacak, gerçek anlamıyla etki yaratacak işler yapmayı isteyen herkesi Peak bünyesine katabileceklerini belirterek ekibe 100 kişi de, 500 kişi de katabileceklerini söyledi.

Peak: Uyan

Yerli teknoloji ve yazılım şirketi Peak, 41 kanala aynı anda verdiği reklam “uyan” vurgusuyla başlıyor. İşte Peak tarafından milyonları etkileyen ve herkeste “acaba hacklendik mi?” algısı oluşturan o reklam

Peak Games “Tanışalım” Diyor

Şirketin resmi web sitesine girildiğinde öncelikle bir yazıyla karşılaşıyorsunuz. Bu yazıda, ziyaretçiler şirket hakkında genel bilgi sahibi olabiliyor. İşte peak.com‘a girildiğinde kullanıcıları karşılayan o yazı.

Peak Games Reklamı Taklit Mi?

Peak reklamı yayınlandıktan dakikalar sonra sosyal medya kullanıcıları tarafından reklamın taklit / çalıntı olduğu iddia edildi. Audi’nin 2017 yılında yayınlanan ve İsveçli ajans Åkestam Holst tarafından hazırlanan reklam filmine birebir benzediği söylenen Peak reklamı, sosyal medyayı da ikiye böldü. Bazıları reklamın taklit olmasına takılmamak gerektiğini çünkü işin etkisinin iyi olduğunu söylerken çoğu kullanıcı taklit içerikli bir reklamın takdir edilesi bir tarafının olmayacağı görüşünde.

İşte Audi’nin Safety Code (Güvenlik Kodu) temalı reklam filmi:

Peak Reklamı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 

Peak reklamıyla ilgili kısa sürede birçok kişi çok yönlü yorumlar yaptı. Biz de Poltio‘da tek soruluk bir anket başlattık. Peak reklamı hakkında düşüncelerinizi bu anketi yanıtlayarak belirtebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir