Arka Kapak

Pazarlama 4.0

Philip Kotler / Hermawan Kartajaya / Iwan Setiawan tarafından kaleme alınan Pazarlama 4.0 kitabının arka kapak metni;

“Teknoloji dünyası bugün o kadar hızlı ilerliyor ki, her bir değişim bir sonrakini daha da hızlandırıyor. Böyle bir ortamda ileriye doğru giderken pazarlama uzmanlarının yollarını bulmalarına yardımcı olacak bir temele ve referans noktasına sahip olmaları son derece önemlidir. Bu yönde yeni bir bilimsel temel atan Pazarlama 4.0 kitabı, dijital ve mobil geleceği icat etmeye ve anlamaya çalışan herkes için bir başlangıç noktası ve paha biçilmez bir kaynak olacaktır.”

– Howard Tullman I CEO, Chicagoland Entrepreneurial Center / 1871

“İnternet ve IT, pazarlamayı kökünden değiştiriyor. Bu kitap yeni dönemde pazarlama konusunda çok önemli bilgiler veriyor.”

– Hermann Simon I Kurucu ve Başkan, Simon-Kucher & Partners

“Kotler ve arkadaşları bugünün dijital, interaktif pazarı ile pazarlamanın yeni rolünü çok güzel bir şekilde sentezlemişler.”

– Don Schultz I (Aktif Emekli) Bütünsel Pazarlama İletişimi Profesörü, Medill Gazetecilik, Medya, Bütünsel Pazarlama İletişimi Fakültesi, Northwestern Üniversitesi

“Bugün pazarlama alanında geçekleşmekte olan devasa değişimleri belgeleme konusunda hiç kimse pazarlamanın babası Philip Kotler’den daha nitelikli değildir. Pazarlamanın geleceği dijitaldir ve bu kitap da rehberiniz.”

– Al Ries I Positioning: The Battle for Your Mind Kitabının Yazarı

      “Pazarlama 4.0″da Yanıt Verilen Sorular

  • Sektörünüzde daha yatay, kapsayıcı ve sosyal bir iş ortamına dönüşümün göstergesi olan trendler nelerdir?
  • Pazardaki bu dönüşümlere ayak uydurmak için planlarınız nelerdir?
  • Sektörünüzde bağlantılı müşterilerin çelişkili doğasını gösteren durumların bazıları nelerdir?
  • Şirketiniz, gençlerin erken benimseyici ve trend belirleyiciler olarak oynadığı rollerden yararlanarak daha büyük bir fikir payı nasıl elde edebilir?
  • Şirketiniz, kadınların evdeki etkisinden yararlanarak pazar payını nasıl büyütebilir?
  • Şirketiniz, daha büyük bir gönül payı elde etmek için netandaşları nasıl saptayabilir ve onlardan nasıl yararlanabilir?
  • Markanız dijital dünyada insandan insana bir dokunuşa dayalı güçlü bir farklılaşmayı nasıl geliştirebilir?
  • Şirketiniz ortak yaratımı benimseyip döviz kuru benzeri fiyatlandırmadan yararlanarak ve topluluğu harekete geçirip sohbetleri teşvik ederek geleneksel dört P’den dijital dört C’ye nasıl geçiş yapabilir?
  • İşbirliğine dayalı müşteri ilişkilerini benimsemek için müşteri hizmetleri stratejinizde yapılması gereken temel değişiklikler nelerdir?

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Optimist Yayınları

Çevirmen: Nadir Özata

Yayın Tarihi: 09.01.2018

ISBN: 6052261033

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 224

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 14 x 21.5 cm

Yazar Hakkında I Prof. Philip Kotler

Northwestern Üniversitesi İş Yönetimi Akademisi’nde Profesör unvanıyla görev yapmaktadır. Modern Pazarlamanın Babası olarak kabul edilir. Wall Street Journal tarafından İş Dünyasının En Etkili Altı Düşünürü arasında gösterilmiştir. Kitapları yaklaşık 25 dile çevrilmiştir. Ayrıca düzenli olarak uluslararası çevrelerde konuşmalar yapmaktadır.

Yazar Hakkında I Hermawan Kartajaya 

MarkPlus Inc. danışmanlık şirketinin Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı’dır. İngiltere merkezli Chartered Institute of Marketing adlı eğitim amaçlı mesleki birliğe göre “Pazarlamanın Geleceğini Şekillendirmiş Olan 50 Guru”dan biridir.

Yazar Hakkında I Iwan Setiawan

Mark Plus’ta COO olarak görev yapmakta ve orada şirketlerin pazarlama stratejilerinin tasarımlarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca sık sık yazarlık ve konuşmacılık yapan Iwan, Marketeers sitesinin baş editörüdür.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.