Arka Kapak

Pardon Patron

Ali Aydın tarafından kaleme alınan Pardon Patron kitabının arka kapak metni;

Kelebek ömrü kadar kısa bir gün mü yoksa

Okyanus Midyesi kadar uzun bir ömür mü?

Bugün milyonlarca, milyarca dolarlık şirketlerin, dev holdinglerin yönetim kurulu başkanlığı koltuğunda oturan patronlar acaba neleri farklı yaptılar, hangi adımları hızlı, hangilerini daha yavaş attılar? Hangi kararlarında risk alırken, doğruluğuna inandıkları ve bu doğrultuda aldıkları hangi kararlardan asla vazgeçmediler?

İnsanı sadece çalışan olarak mı, yoksa aynı zamanda çok değerli bir sermaye olarak mı gördüler? Yenilenmeyi gereksiz, değişimi zamansız mı, yoksa tam tersi anlayışla zamanında olmazsa olmaz taze kan olarak mı düşündüler? Teknoloji kullanımını, sistem kurmayı, yeniliklerle organizasyonu güçlü kılmayı gereksiz masraf olarak mı, yoksa işe yapılan bir yatırım olarak mı değerlendirdiler?

Bu şirketler için tüm çalışanlara sağlanacak olan mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri elzem mi, yoksa gereksiz bir gider miydi? Belki henüz milyonlarca dolar sahibi olmayan veya olup da bunu milyarca dolara henüz taşımayan siz değerli patronlar, sizin şirketiniz neden bu başarıya ulaşmasın? Ya da ulaşmış olduğu bugünkü mevcut başarısını yarın çok daha ilerilere neden taşımasın?

Sizin şirketiniz neden kuşaktan kuşağa adınızla birlikte anılmasın? Sizin şirketinizden çok sonra kurulmuş ve bugün milyonlarca, milyarlarca dolarlık iş hacmine, marka değerine ulaşmış olan diğer şirketler gibi neden dünyaya mâl olan köklü bir şirket olmasın? 100 yıldan daha uzun süre yaşam serüvenini devam ettiren, güçlü, köklü aile şirketleri varken, sizin şirketinizin yaşam serüveni neden bir kelebek ömrü kadar kısa sürsün?

Unutmamalı ki bunu başaranlar da bu yolcuğa çıkarken, sizinle aynı gezegende ve sizin hayallerinizle benzeş hayallere sahip idi.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Ceres Yayınları

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 12.03.2018

ISBN: 6052048221

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 280

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: 1. Hamur Kağıt

Boyut: 13,5 x 21 cm

Tür: İş Kitapları – İş Dünyası – İşletme

Yazar Hakkında I Ali Aydın

Pardon Patron kitabının yazarı Ali Aydın, Mardin/Midyat’lıdır. İlköğrenimini Diyarbakır, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Manisa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde lisans (1997), İstanbul Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yüksek Lisans (2012) ve York University-USA/Türkiye’de Yönetim Bilimleri alanında doktora eğitimini (2016) tamamlamıştır.

Özel sektörde yerli ve yabancı şirketler de üst düzey yönetim kademelerinde görev yapmış olan Ali Aydın, satış, pazarlama ve yönetim alanlarında eğitmen ve yönetim danışmanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Aynı zamanda Arif Sağ Müzik Okulu mezunu olan (1991) Ali Aydın, amatör olarak müzik ile de ilgilenmektedir.

En azından şimdilik yaşadığımız gezegenden başka yaşanabilecek bir gezegen olmadığı bilinciyle Tema Vakfı gönüllü üyesi olarak ve kendince doğaya (gezegene) katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.