Türkiye’nin en köklü şehirlerarası otobüs firmalarından biri olan Pamukkale Turizm iflas etti. Şirket bir süre önce konkordato ilan etmişti.

27 Ekim’de konkordato ilan ederek borçlarını yapılandırma talebini mahkemeye ileten şirketin talebi mahkemece geri çevrilerek iflasına karar verildi.

Pamukkale Turizm İflas Etti

Tam 56 yıldır faaliyet gösteren Pamukkale Turizm ile ilgili konkordato haberini bir süre önce Branding Türkiye’de sizlerle paylaşmıştık. O habere ilişkin detaylarıPamukkale Turizm Konkordato İlan Etti başlıklı içerikten okuyabilirsiniz. Şirket bir yeniden yapılanma olarak yorumladığı konkordato sürecinden hedeflediği şekilde atlatamamış görünüyor. Zira Pamukkale Turizm iflas etti.

Oysa şirket konkordato ilan etme sürecini Pamukkale Turizm için yeniden yapılanma olarak yorumlamış ve sürece ilişkin şöyle bir açıklama yapmıştı;

“Ağırlaşan piyasa koşulları hepimizin malumudur. Bozulan nakit akışımızı düzenleyerek, borçlarımızı sağlıklı bir şekilde ödeyebilmek için vadeli konkordato talep ettik. Amacımız geçici olduğuna inandığımız bu süreçten yeniden yapılanma ile alnımızın akıyla çıkmaktır”

Mali Krizleri Aşamadı

“Yeryüzünde kavuşmaktan daha güzel bir duygu olduğunu düşünseydik, başka bir iş yapıyor olurduk.” diyerek insanları sevdiklerine kavuşturma misyonu ile hareket eden ve seyahat etmenin özgürlük olduğunu sıkça dile getiren Pamukkale Turizm, Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından biriydi.

Anadolu Turizm ve Ulusoy’u da bünyesine dahil ederek zamanla büyüme kaydeden Pamukkale, sunduğu hizmet kalitesi ve sıcak personeli ile şehirlerarası otobüs yolcuğunda en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktaydı.

Son dönemlerde girdiği mali krizleri aşamayan ve zor zamanlar geçiren Pamukkale Turizm, geçtiğimiz yıl (2018) Ekim ayında konkordato ilan etmiş ve sosyal medya üzerinden tüm yolcularına seslenerek desteğe davet etmişti. Ayrıca seyahatlerinde Pamukkale’yi tercih eden yolculara teşekkür ederken, yolculardan bunu devam ettirmeleri ricasında da bulunmuştu.

Konkordato Reddedildi 

Şirketin mali durumunu göz önünde bulundurarak raporu inceleyen mahkeme heyeti, firmanın ticari faaliyetlerinin sürdürmesinin mümkün olmadığını belirterek iflasına karar verdi. Pamukkale’nin iflas kararı sosyal medyada hızla yayılırken, yolcuğunda Pamukkale Turizm‘i tercih eden birçok kişiyi bu haberle adeta hüzne boğuldu. Şirketin resmi sayfalarından ise konuya ilişkin henüz herhangi bir açıklama gelmedi.


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.