Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin tavsiye pazarlaması odağında faaliyet gösteren fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un alt kategorisi olan “Kitap Önerileri” kapsamında “Okunacak Kitaplar Listesi” hazırladık. Yazı dizisi şeklinde belirli periyotlarda yayınlayacağımız listenin ikinci bölümü olan “Okunacak Kitaplar Listesi – 2″de birbirinden değerli 10 kitap var.

Branding Türkiye‘nin fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor, çeşitli konseptlerde birçok alt kategoriye sahip. Bunlardan biri de “Kitap Önerileri” kategorisi. Bu kategoride iş dünyası profesyonelleri, üniversiteliler, girişimciler ve akademik hayatın bir parçası olanlar için marka – pazarlama, dijital, iletişim, reklamcılık, iş, bilişim, kişisel gelişim, anı, biyografi, yazılım, teknik, edebi ve araştırma ana temalı kitaplar yer alıyor. Buna ek olarak Branding Türkiye Öneriyor’da artık “Okunacak Kitaplar Listesi” şeklinde yeni bir yazı dizisi başladı. Her bölümde 10 kitabın yer aldığı bu listenin belirli bir yayın periyodu olmamakla birlikte, her ay en az 1 liste paylaşılması öngörülüyor.

Tüm bu açıklamaların akabinde artık birinci listedeki kitaplara geçebiliriz. İşte “Epsilon Yayınevi”ne ait birbirinden değerli 10 kitabın yer aldığı “Okunacak Kitaplar Listesi -2”

Okunacak Kitaplar Listesi – 2

Branding Türkiye Öneriyor’un alt kategorilerinden olan Kitap Önerileri kısmında yayınlanan ve “Epsilon Yayınevi”ne ait 10 kitabın tavsiye edildiği “Okunacak Kitaplar Listesi – 2”de şu kitaplar yer alıyor;

  • Gece Denizi
  • Palandöken
  • Tarihten Alınacak Dersler
  • Sufle
  • Tanrının Gölgesi
  • İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi
  • Verity
  • Oysa Gökyüzü Muhteşemdi
  • Şüphenin Tarihi
  • Sonsuzluğu Tanıyan Adam

Gece Denizi

Deneyimli editör ve metin yazarı Şebnem Soral Tamer’in ilk romanı Gece Denizi, Kafka Kitap logosuyla edebiyatseverlerle buluştu. Gece Denizi’nin başkahramanı Servi, malum vakti beklemektense kendi isteğiyle bu dünyadan ayrılmadan önce kaleminden “defter”ine dökülenlerle, dinlediği ve ruhu bile duymadan bir parçası olduğu onca anlatıya, mite, masala karışan kendi masalını anlatıyor. Şebnem Soral Tamer’in hem zengin hem akıcı diliyle Gece Denizi, okurlarına sürükleyici bir edebiyat deneyimi sunuyor.

Yayınevi: Kafka Kitap

Yazar: Şebnem Soral Tamer

Sayfa Sayısı: 160

Palandöken

Heybetli, soylu, mağrur Palandöken’in eteklerinden, dirençli Erzurum’dan doğan bir hikâye… Büyük dede Karanfilli Hasan’dan doğma Ömer ile eşi Mahbube’nin 1900’lerde Erzurum’dan İstanbul’a taşınan yaşamı onlarca efsane ve merak uyandıran karakterler eşliğinde karşımıza çıkıyor. Yazarın anneannesi Zehra, Ömer ile Mahbube’nin kızıdır. Bir Ak Arap olan ve ilk gençliğine kadar Yıldız Sarayı’nda, haremde çalışan Vasfi ile evlenir Zehra. Vasfi ile Zehra’nın tek çocuğu Sabahat’ı da tanıyacağız… Ve Salih’i: Babası, daha o doğmadan Rus işgalinde şehit düşmüş, Erzurumlu Salih… Yukarıdaki isimlerin öykülerinden başlayarak daha yakından tanışacağımız yazarımızı hepimiz tanıyoruz: Psikolojinin yanı sıra roman, şiir ve tiyatro dalında da çok sayıda esere imza atan, sayısız konuşmasıyla topluma seslenen Prof. Dr. Üstün Dökmen…

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Üstün Dökmen

Sayfa Sayısı: 440

Tarihten Alınacak Dersler

Pulitzer ödüllü tarihçiler Will ve Ariel Durant, The Story of Civilization’ın on anıtsal cildi üzerindeki kırk yıllık çalışmalarından elde ettikleri bilgi ve deneyim birikimini okur için damıtmayı başardılar. Sonuç, insan deneyiminin doğasına, uygarlığın evrimine, insan kültürüne dair göz kamaştırıcı içgörülerle dolu bir insanlık tarihi araştırmasıdır. Tarihten Alınacak Dersler, 5.000 yıllık dünya tarihinde gözlemlenen konu ve dersleri coğrafya, biyoloji, ırk, kişilik, ahlak, din, ekonomi, sosyalizm, devlet, savaş, büyüme ile çürüme ve ilerleme gibi on iki farklı bakış açısıyla gözden geçiriyor.

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Ariel Durant, Will Durant

Sayfa Sayısı: 136

Sufle

Aslı Perker’in en sevilen romanlarından Sufle, Epsilon logolu yeni kapak tasarımı ve yazarın bu baskıya özel olarak kaleme aldığı sonsöz ile raflarda! Perker’in şimdiye dek yirmi üç dile çevrilip on binlerce okura ulaşan güçlü romanı Sufle, New York, Paris ve İstanbul üçgeninde üç farklı yaşamı benzer acılar ve benzer bir iyileşme çabasıyla birbirine bağlıyor. Epsilon’un yeniden edebiyatseverlerle buluşturduğu Sufle’nin yeni baskısı için kaleme aldığı sonsözde romanla ilgili hislerini tüm açıklığıyla paylaşan Aslı Perker, romanı daha da zenginleştirecek bir dokunuşunu da okurlarla paylaşıyor.

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Aslı Perker

Sayfa Sayısı: 312

Tanrının Gölgesi

Yale Üniversitesi Tarih Bölümü başkanı ve tarih profesörü Alan Mikhail’in, Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişinde istikrarın simgesi olan Yavuz Sultan Selim’i ve onun bilinmeyen hikâyesin kaleme aldığı Tanrı’nın Gölgesi, Epsilon logosuyla Türkiye’deki okurlarla buluşuyor. New York Times Book Review En İyi Kurgu Dışı Kitap Ödülü kazanan Tanrı’nın Gölgesi’nde Mikhail, orijinal haritalar ve çarpıcı çizimler eşliğindeki ezber bozan metniyle Selim’in hayatını olağanüstü akıcı ve ustalıklı bir üslupla aktarırken İslam tarihi hakkındaki önyargıları da yıllardan beri egemen olan “Batı’nın yükselişi” teorileriyle birlikte altüst ediyor.

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Alan Mikhail

Sayfa Sayısı: 584

İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi

Kasabadaki lisenin güzel ve popüler kızı Andie Bell bir cinayete kurban gider. Polisin araştırmaları sonucunda olay hızla çözülür. Andie’yi, erkek arkadaşı Sal öldürmüştür. Sal tutuklanamaz çünkü Andie’yi öldürdükten bir süre sonra intihar etmiştir. Polis kayıtlarına göre olay bu kadardır işte. Dava kapanır. Sal’ın ailesi kasabalılar tarafından dışlanır. Andie ilahlaşır. Sal lanetlenir. Küçükken Sal’ı tanıyan ve onun birine zarar verebileceğine asla inanmayan Pip artık büyümüş, lise çağına gelmiştir. Cinayet ve intiharın üzerinden geçen beş yıla rağmen, Sal’ın suçsuz olduğuna dair taşıdığı his hiç değişmez. Bu hissin peşinden gitmenin bir yolunu bulmaya kararlıdır Pip. Bir lise öğrencisi olarak yapabilecekleri sınırlıdır ama neyse ki, okulda proje ödevi için bu cinayeti konu etmeye karar verdiğinde öğretmeni kabul eder.

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Holly Jackson

Sayfa Sayısı: 380

Verity

Epsilon, kitapları New York Times çoksatanlar listesinde bir numara olmuş Colleen Hoover’ın karanlık, ürkütücü, bir o kadar da sürükleyici psikolojik gerilim ve aşk romanı Verity-Gerçeğin Diğer Kıyısı’nı okurlarla buluşturdu! Kurgu ve gerçeklik arasındaki çizginin bulanıklaştığı romanda Hoover, alışıldık duygusal aşk hikâyelerinin dışına çıkıyor ve adeta okurların içgüdülerine, bilinçaltına ve gerçeğe meydan okuyor.

Lowen Asleigh, yaşadığı finansal krizin ardından evini kaybetmek üzere olan bir yazardır. Büyük bir umutsuzluk içinde olduğu sırada beklenmedik bir teklif alır. Geçirdiği kaza sebebiyle kitap yazamayacak durumdaki ünlü yazar Verity Crawford’ın çoksatan serisini tamamlayacak ve karşılığında Verity’nin eşi Jeremy’den hayatını tamamen değiştirecek yüklü miktarda bir ödeme alacaktır. Lowen kendini kısa süre içinde Verity’nin gözlerden uzak evinde bulur. Göl kıyısındaki bu muhteşem malikânede onun seriye dair tuttuğu notlarını okuyacak ve serinin devamını yazacaktır. Ne var ki Lowen bilinci yerinde olmayan Verity’nin notları arasında onun acımasız bir dürüstlükle yazdığı otobiyografisini de bulur. Gerilim türünde bir başyapıt sayılabilecek bu otobiyografide iki kızını da kaybeden Verity kızlarının gerçekte nasıl öldüğünü anlatmıştır. Lowen okudukça dehşete kapıldığı bu taslağı, Verity’nin her şeyden habersiz eşine göstermekle yok etmek arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Colleen Hoover

Sayfa Sayısı: 298

Oysa Gökyüzü Muhteşemdi

Epsilon’dan, Anne Frank ve Primo Levi sevgisine eşlik edecek, uluslararası bir hayatta kalma mücadelesi: Oysa Gökyüzü Muhteşemdi! Litvanya’nın işgalinden sonra Sovyetler tarafından ailesiyle birlikte Sibirya’ya sürülen Dalia Grinkevičiūtė’nin kaleme aldığı hatıralarından kitaplaştırılan Oysa Gökyüzü Muhteşemdi, sürgünde geçen bir çocukluğun sarsıcı hikâyesini okurlara ilk ağızdan sunuyor. Dönemin siyasi ve toplumsal atmosferine de ışık tutan Oysa Gökyüzü Muhteşemdi, Sovyet baskısını anlamak isteyen herkesin okuması gereken olağanüstü bir edebi eser…

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Dalia Grinkevičiūté

Sayfa Sayısı: 192

Şüphenin Tarihi

Tarihçi, yazar ve çevirmen Sadık Usta’nın kaleminden, düşünce dünyamızda “daha fazlasını bilme” kıvılcımının parladığı ilk andan bugüne felsefenin öyküsü: Şüphenin Tarihi – Felsefeye Giriş, Kafka Kitap’tan çıktı! Başta gençler olmak üzere felsefeye ilgi duyan her yaştan insana hitap eden kitabında Sadık Usta, son derece yalın bir dille insanlığın düşünce tarihini anlatıyor. Felsefenin günlük yaşamda ne işe yaradığını bilmek, felsefi-düşünsel merakını gidermek, düşünme yönteminin yasalarını kavramak isteyen, felsefe yapmanın ne olduğunu merak eden herkes için kaleme aldığı kitapta Sadık Usta, akla takılan tüm soruları yanıtlıyor.

Yayınevi: Kafka Kitap

Yazar: Sadık Usta

Sayfa Sayısı: 400

Sonsuzluğu Tanıyan Adam

1887’de Hindistan’ın güneyinde doğan ve Brahman bir ailede büyüyen, spritüalizmle rasyonellik arasında salınıp duran Srinivasa Aiyangar Ramanujan’ın hayatı, anlamaya ve anlatmaya değer, sıradışı bir matematikçinin gerçek hikâyesi. Büyük matematikçilerin hayatlarında gözlemlemeye alıştığımız örüntülerden farklı bir şeyler var Ramanujan’ın hikâyesinde. Matematik, onun hayattaki en büyük başarısızlığıydı ve bu başarısızlık, matematiğin en büyük başarısı olmasını sağladı. Böyle bir dehâ, elbette bedelsiz olmazdı. Sayılara çocukluğundan beri masallarını dinlediği tanrılara inanır gibi inanan Ramanujan’ın kısa ama şaşırtıcı yaşamı, Hindistan ve İngiltere arasında hem fiziksel hem de zihinsel olarak mekik dokuduğu bu çok özel hikâye, Ramanujan’ın kişiliğine yakışacak şiirsel bir üslupla ve Robert Kanigel’in yetkin anlatısıyla okuyucusuyla buluşuyor.”

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Yazar: Robert Kanigel

Sayfa Sayısı: 536

Nasıl Satın Alabilirim?

Tavsiye pazarlaması odağında çeşitli kategorilerde (kitap, etkinlik, mekan, film, dizi, belgesel, oyun vs.) önerilerin yayınlandığı Branding Türkiye Öneriyor‘un alt kategirilerinden olan “Kitap Önerileri” kısmında yer alan “Okunacak Kitaplar”ın birinci bölümünde (Okunacak Kitaplar Listesi – 1) birbirinden önemli ve değerli 10 kitaba yer verdik. Bu kitapları yayınlayan “Epsilon Yayınevi”nin resmi kitap satış sitesini aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp ziyaret ederek tüm kitapları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

HEMEN SATIN AL


Epsilon YayıneviI HAKKINDA

1988 yılında kurulan Epsilon Yayınevi, yayın hayatına 1993 yılında çocuk kitapları ile başladı. Sonrasında yayımladığı iş dünyasına yönelik kitaplar ile bu alanda büyük bir boşluğu dolduran EPSİLON YAYINEVİ; kişisel gelişim, anne & çocuk sağlığı, çocuk eğitimi, Türk ve Dünya edebiyatı, antropoloji kitaplarından oluşan zengin bir içerik ile raflarda yer alıyor. Çocuklara yönelik masal, öykü ve boyama kitaplarının yanı sıra, ilk gençlik yıllarına dair sıkıntıları, üzüntüleri, heyecanları ve maceraları anlatan gençlik kitaplarına da yer veriyor. Hayatın İçinden Dizisi ise tanıdık isimlerin birbirinden farklı yaşam öykülerinin anlatıldığı kitaplardan oluşuyor. Ayrıca “hayatın içinden” insanların sıra dışı hikayelerini de bu dizi içerisinde yayımlıyor. Birbirinden farklı yapıtlar ile kitapseverlere geniş bir alan yaratan Epsilon, Türkçe’nin kullanımına gösterdiği özen ve başarılı çeviriler ile Türk yayıncılık piyasasındaki ayrıcalıklı yerini sağlamlaştırıyor.

Ziyaret Et

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.