Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin tavsiye pazarlaması odağında faaliyet gösteren fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un alt kategorisi olan “Kitap Önerileri” kapsamında “Okunacak Kitaplar Listesi” hazırladık. Yazı dizisi şeklinde belirli periyotlarda yayınlayacağımız listenin ilk bölümü olan “Okunacak Kitaplar Listesi – 1″de birbirinden değerli 10 kitap var.

Branding Türkiye‘nin fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor, çeşitli konseptlerde birçok alt kategoriye sahip. Bunlardan biri de “Kitap Önerileri” kategorisi. Bu kategoride iş dünyası profesyonelleri, üniversiteliler, girişimciler ve akademik hayatın bir parçası olanlar için marka – pazarlama, dijital, iletişim, reklamcılık, iş, bilişim, kişisel gelişim, anı, biyografi, yazılım, teknik, edebi ve araştırma ana temalı kitaplar yer alıyor. Buna ek olarak Branding Türkiye Öneriyor’da artık “Okunacak Kitaplar Listesi” şeklinde yeni bir yazı dizisi başlıyor. Her bölümde 10 kitabın yer alacağı bu listenin belirli bir yayın periyodu olmamakla birlikte, her ay en az 1 liste paylaşılması öngörülüyor.

Tüm bu açıklamaların akabinde artık birinci listedeki kitaplara geçebiliriz. İşte “Branding Türkiye Yayınları”na ait birbirinden değerli 10 kitabın yer aldığı “Okunacak Kitaplar Listesi – 1”

Okunacak Kitaplar Listesi – 1

Branding Türkiye Öneriyor’un alt kategorilerinden olan Kitap Önerileri kısmında yayınlanan ve “Branding Türkiye Yayınları”na ait 10 kitabın tavsiye edildiği “Okunacak Kitaplar Listesi – 1”de şu kitaplar yer alıyor;

  • Stratejik Marka Yönetimi
  • Dijital Markalaşma
  • Koronavirüs Sonrası İş Hayatı
  • Günün Gündemi – 2020
  •  Derleme – I
  • Index 1.0
  • Günün Gündemi 2021
  • Derleme – II
  • Index 2.0
  • Derleme – II

Stratejik Marka Yönetimi

Her sektörde olduğu gibi reklam, pazarlama ve iletişim sektörleri ile ilgili kavramlarda çoğunlukla geleneksel bir tutum sergilenir. Bu yüzden işin nedir’iyle ilgilenilir. Oysa dijital çağda, her şey çok hızlı şekilde değişiyor ve dönüşüyor. Kısacası nedir yerine nasıla odaklanmanın vakti geldi de geçiyor. Örneğin, hem marka yöneticileri hem de markalar artık “markalaşmak nedir?” sorusu ile ilgilenmeyi bırakıp “markalaşmak ama nasıl?” sorusuna yoğunlaşmalıdırlar. İşte bu kitabın yazılış amacı nedirleri nasıla çevirmek olduğu kadar, dijital ağırlıklı stratejik marka yönetimi ile ilgili bilgi, ipucu ve trendleri aktarmaktır.

Yayınevi: Dikeyeksen Yayıncılık

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 188

Dijital Markalaşma

İçerisinde 100+ disiplin, kavram ve uzmanlık barındıran bütünleşik pazarlama kavramının bir öğesi olarak konumlanan “Dijital Markalaşma” kavramı, ilk kez Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılarak literatüre kazandırılmıştır. En az bütünleşik pazarlama kavramı kadar kapsayıcı olan fakat daha keskin sınırlara ve belli bir odak noktasına sahip olan dijital markalaşma; “Dijital Pazarlama & Marka Yönetimi – İletişimi” kavramlarının bütünleşik bir biçimde uygulanmasını savunan çatı bir kavramdır. 3F Fenomeni olarak adlandırılan yeni nesil stratejik planlama modeli doğrultusunda yazılan ve hazırlanan bu kitapta dijital markalaşma kavramı, “Nedir?”, “Nasıl?” ve “Niye?” soruları etrafında değerlendirilerek kavrama dair Fikir, Fayda ve Farkındalık sağlanması hedeflenmiştir.

Yayınevi: Dikeyeksen Yayıncılık & Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 180

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması adlı bu çalışmanın kapsamı; ayırt edici faktörler (sektör, gelir düzeyi, eğitim durumu, mevki pozisyon vs.) baz alınmaksızın “çalışan” statüsündeki bütün iş dünyası profesyonellerinin pandemi öncesi çalışma biçimini (tam zamanlı, home office) öğrenmek, pandemi süreci boyunca tutumunu (uzaktan çalışmaya adapte oldu / uyum sağlayamadı) tespit etmek ve pandemi sonrası planını (çalışma şeklini değiştirmek) anlamak şeklindedir. Bu çalışma kapsamında ayrıca; çalışanların karantina sonrası yeni çalışma biçimlerine ilişkin kararları uygulamak için hangi planı yaptıklarını (iş kurma, eğitim / oryantasyon alma vs.) öğrenmek de hedeflenmiştir.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam & Serenay Palabıyık

Sayfa Sayısı: 26

Günün Gündemi – 2020

Türkiye ve dünya gündeminin taranarak günün en önemli olayının hap bilgi şeklinde saat 23:59’da sosyal medyada paylaşılması amacını taşıyan ve Branding Türkiye’nin konsept içeriği olan Günün Gündemi, sosyal ağlarla literatüre giren “zaman tüneli” kavramıyla aynı misyona sahip. Günün Gündemi 2020 adını taşıyan bu kitap ise yıl boyunca paylaşılan Günün Gündemi içeriklerinin derlenmesiyle oluşturuldu. 2020’nin kısa bir özeti olan bu kitap aynı zamanda arşiv niteliği de taşıyor. 2020’nin en önemli gelişmelerinin gün be gün derlenerek hap bilgi mahiyetinde sunulduğu Günün Gündemi 2020 kitabı, Dijital Markalaşma Eğitimi I DME sponsorluğunda hazırlandı.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 80

Derleme – I

Dijital markalaşma, marka yönetimi, sosyal medya, dijital pazarlama, online itibar yönetimi, içerik pazarlaması, dijital pr, yeni medya ve stratejik pazarlama başta olmak üzere bütünleşik pazarlama odağında kavramlara dair detayların yer aldığı toplam 48 makalenin bulunduğu bu kitap, Mürsel Ferhat Sağlam’ın 2018 boyunca yayınlanan makalelerinin bir derlemesidir. Arşiv niteliğindeki DERLEME — I’de ayrıca; girişimcilere tavsiyeler, iş dünyası gündemine dair yorumlar ve sektörel değerlendirmeler de bulunuyor.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 234

Index 1.0

1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2018 arasında Bütünleşik Pazarlama Mecrası Branding Türkiye’de yer alan 100’den fazla kategoride toplamda 500+ içerik yayınlanmıştır. Sektör profesyonelleri, akademisyenler ve Branding Türkiye bünyesindeki editör, yazar ya da jr. yazarlar tarafından kaleme alınan yazıların global kaynakça standartları dikkate alınarak ve bibliyografya mantığıyla indekslendiği “Index 1.0–2018”, “INDEX” serisinin birincisi olup, Mürsel Ferhat Sağlam tarafından yayına hazırlanmıştır. INDEX 1.0; akademisyenler, sektör profesyonelleri, yazarlar, uzmanlar, araştırma görevlileri, eğitmenler, stajyerler, marka yöneticileri, kurumsal iletişim uzmanları, sosyal medya uzmanları, içerik üreticileri, önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik aşamasında akademik kariyer yapanlar için kaynak niteliğindedir.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 199

Günün Gündemi 2021

“2021 boyunca Türkiye veya dünya gündemindeki en önemli olayların derlenmesiyle oluşturulan Günün Gündemi 2021, sadece yılı özetlemekle kalmıyor, aynı zamanda tarihsel, toplumsal, sosyo-ekonomik, sanatsal ve bilimsel hafızayı canlı tutmayı da sağlıyor.”

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 95

Derleme – II

Dijital markalaşma, stratejik marka yönetimi, sosyal medya, dijital pazarlama, online itibar yönetimi, içerik pazarlaması, dijital pr ve yeni medya başta olmak üzere bütünleşik pazarlama odağında toplam 82 makalenin bulunduğu bu kitap, Mürsel Ferhat Sağlam’ın 2019 boyunca Branding Türkiye’de yayınlanan makalelerinin bir derlemesidir. Arşiv değeri taşıyan DERLEME — II’de ayrıca; sektörel değerlendirmeler, girişimciliğe dair tavsiyeler ve iş dünyasına yönelik yol gösterici tespitler de bulunuyor.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 255

Index 2.0

1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Branding Türkiye’de 100’den farklı kategoride toplamda 500+ içerik yayınlanmıştır. Branding Türkiye’nin yazar ve araştırmacı kadrosunun yanı sıra sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından kaleme alınan yazıların global kaynakça standartları dikkate alınarak ve bibliyografya mantığıyla derlendiği “Index 2.0–2019”, serinin ikincisi olup, Mürsel Ferhat Sağlam tarafından yayına hazırlanmıştır. INDEX 2.0; akademisyenler, sektör profesyonelleri, yazarlar, uzmanlar, araştırma görevlileri, eğitmenler, stajyerler, marka yöneticileri, kurumsal iletişim uzmanları, sosyal medya uzmanları, içerik üreticileri, önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik aşamasında akademik kariyer yapanlar için kaynak niteliğindedir.

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 213

Derleme – III

Yayınevi: Branding Türkiye Yayınları

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Sayfa Sayısı: 188

Nasıl Satın Alabilirim?

Tavsiye pazarlaması odağında çeşitli kategorilerde (kitap, etkinlik, mekan, film, dizi, belgesel, oyun vs.) önerilerin yayınlandığı Branding Türkiye Öneriyor‘un alt kategirilerinden olan “Kitap Önerileri” kısmında yer alan “Okunacak Kitaplar”ın birinci bölümünde (Okunacak Kitaplar Listesi – 1) birbirinden önemli ve değerli 10 kitaba yer verdik. Bu kitapları yayınlayan Branding Türkiye Yayınları‘nın resmi web sitesini aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp ziyaret ederek tüm kitapları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

HEMEN SATIN AL


Branding Türkiye Yayınları I HAKKINDA

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin, alt markalarından biri olan Branding Türkiye Yayınları; 3F Fenomeni doğrultusunda, bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ kavrama (dijital markalaşma, stratejik marka yönetimi, marka yönetimi, marka iletişimi, dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, sosyal medya iletişimi, reklam, pazarlama, iletişim, medya, pr, dijital pr, kurumsal iletişim, girişimcilik, online itibar yönetimi, seo, adwords, growth marketing, internet reklamcılığı vs.) dair akademik ve sektörel olmak üzere matbuu ve e-kitap formatında kitap yayınlama misyonuyla faaliyet göstermektedir. Branding Türkiye Yayınları‘nın benimsemiş olduğu yayın politikası; bütünleşik pazarlama kategorisinde ve iş kitapları türünde fikir, fayda ve farkındalık odaklı kitaplar yayınlamaktır.

Ziyaret Et

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.