Nusret’in Kapalıçarşı Hamlesi Tepki Çekti

Sosyal medya paylaşımları ve tuz serpme hareketiyle ulusal ve uluslararası medyada sık sık yer alan et restoranı zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin son yaptığı büyük tepki çekti.

Kapalıçarşı’nın tarihi Sandal Bedesteni girişinde Nusr-Et tabelasını görenler şaşkına döndü. Kısa sürede sosyal medyada gündem olan bu olaya tepkiler çığ gibi büyüdü. Tarihi kapının bu şekilde kullanılmasını hemen herkes eleştirirken sosyal medyada gelen tepkilerin odağında tarihi değerlerin PR‘a alet edilmesi vardı.

Yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın birçok önemli şehrinde şubesi bulunan Nusr-Et kısa süre önce yeni şubesini İstanbul turizminin kalbi olan Kapalıçarşı’da açtı.

Sosyal medya paylaşımlarında yapmış olduğu ilgi çekici hareketler ve gerçekleştirdiği büyük bütçeli PR çalışmalarıyla sürekli gündeme gelen Nusret Gökçe’nin bu seferki reklam hamlesi gerek Kapalıçarşı sakinleri, gerekse İstanbul halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Dünya mirası adına önemli bir değer olan Kapalıçarşı’nın nüansını bozan bu tabela gelen tepkiler sonucu kaldırıldı.

Tarihi duvara asılan tabela tartışılırken Fatih Belediyesi’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Belediye tarafından: “Belediyeye hiçbir başvuru yok. Zaten tarihi duvarlara tabela asılması için Koruma Kurulu izni gerekiyor. Bu aşamalardan da geçilmemiş. Tabelanın sökülmesi için derhal tebligat çıkarıyoruz” açıklaması yapıldı.

Bu arada Bebek’te bulunan Nusr-Et Steakhouse, Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ruhsatı olmadığı gerekçesiyle yakın bir zaman önce mühürlenmişti.

Nusret’in Kapalıçarşı’ya tabela asmasıyla ilgili Poltio’da başlatmış olduğumuz ankete katılarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir