Sosyal medya paylaşımları ve tuz serpme hareketiyle ulusal ve uluslararası medyada sık sık yer alan et restoranı zinciri sahibi Nusret’in Kapalıçarşı hamlesi tepkilere neden oldu.

Gerek Türkiye’de gerekse dünyada et restoranı işletmeciliği dendiğinde akla ilk gelen isim hiç şüphesiz Nusret Gökçe’dir. Restoranda ağırladığı dünya çapında konukları için yaptığı şovlar çokça konuşulan Nusret‘in son hamlesiyse büyük tepki topladı.

Nusret’in Kapalıçarşı Hamlesi

Dünyaca meşhur Türk zincir restoran markasının yeni şubesi için Kapalıçarşı’nın tarihi Sandal Bedesteni girişindeki hamlesi tepkilere neden oldu. Hatta Sandal Bedesteni girişindeki Nusr-Et tabelasını görenler şaşkına döndü desek yeridir. Kısa sürede sosyal medyada gündem olan bu olaya tepkiler çığ gibi büyürken firma hızlıca aksiyon alarak geri adım attı.

Aslında insanların markayla bir alıp veremediği yoktu. İnsanların kızdığı konu tarihi kapının bu şekilde kullanılmasıydı. Diğer bir ifadeyle tarihi değerlerin PR‘a alet edilmesi herkesi sinirlendirmişti.

Yeni Şube Kapalıçarşı’da

Türkiye’de birçok şubesi olan Nusret’in dünyanın birçok önemli şehrinde de şubesi bulunuyor. Genelde prestijli ve meşhur yerlerde restoranını konumlayan Nusr-Et, kısa bir süre önce yeni şubesini İstanbul turizminin kalbi olan Kapalıçarşı’da açtı.

Sosyal medya paylaşımlarında yapmış olduğu ilgi çekici hareketler ve gerçekleştirdiği büyük bütçeli PR çalışmalarıyla sürekli gündeme gelen Nusret Gökçe’nin yeni restoranı için gerçekleştirdiği reklam hamlesiyse pek istediği gibi sonuçlanmadı. Hatta tam tersine gerek Kapalıçarşı sakinleri, gerekse İstanbul halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Zira dünya mirası adına önemli bir değer olan Kapalıçarşı’nın nüansının bozulması hoş değildi. Zaten firma bu konuda ısrarcı olmayarak hemen tabelayı kaldırdı.

Fatih Belediyesi’nden Açıklama

Tarihi duvara asılan Nusret tabelası tartışılırken Fatih Belediyesi’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Belediyeye hiçbir başvuru yok. Zaten tarihi duvarlara tabela asılması için Koruma Kurulu izni gerekiyor. Bu aşamalardan da geçilmemiş. Tabelanın sökülmesi için derhal tebligat çıkarıyoruz”

Bu arada Bebek’te bulunan NusrEt Steakhouse’da Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ruhsatı olmadığı gerekçesiyle yakın bir zaman önce mühürlenmişti.

Sizce?

Nusret’in Kapalıçarşı’ya tabela asmasıyla ilgili Poltio‘da başlatmış olduğumuz ankete katılarak konuya ilişkin fikrinizi belirtebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.