Nöro pazarlamaya dair temel dinamiklerin anlaşılır bir üslupta değerlendirildiği ve Serenay Palabıyık’ın kaleme aldığı Nöro Pazarlama kitabı Branding Türkiye Yayınları’ndan çıktı!

Teknoloji ve bilimin ilerlemesiyle doğru orantılı olarak gelişim gösteren alanlardan biri de pazarlama. Günümüzde tüketici davranışlarından, iletişim stratejilerine, reklam hedeflemesinden, satın alma davranışına kadar her şey dijitalleşirken tüm bunlarla birlikte süreçlerin doğru ve hatasız analizi de bir o kadar önem kazandı. Nöro pazarlama tam da burada devreye giriyor. Peki nöro pazarlama nedir? Niye önemlidir? Nöro pazarlamada hangi teknikler söz konusu? Tüm bunlar ve daha fazlası Akademisyen, Yazar, Nöro Pazarlama Uzmanı Serenay Palabıyık’ın kaleme aldığı Nöro Pazarlama kitabında! Aynı zamanda Branding Türkiye yazarı olan Palabıyık, yayınlanan bu ilk kitabında nöro pazarlamanın temellerini anlaşılır bir üslupta değerlendiriyor.

Nöro Pazarlama Kitabı

Serenay Palabıyık’ın kaleme aldığı, Branding Türkiye Yayınları’ndan çıkan Nöro Pazarlama kitabının arka kapak metni şöyle;

Alışveriş yaparken bir reyonun önünde durdunuz ve sepetinize B ürünü yerine A ürününü koymayı seçtiniz. Peki, sizce neden bu seçimi yaptınız? Ya da “Satın alma kararlarınızın yüzde kaçını bilinçli bir şekilde verdiğinizi düşünüyorsunuz?”

Çoğunuzun bir süre düşündükten sonra %70 — %80 dediğini duyar gibiyim. Ancak bizler söylediğimizin aksine kararlarımızın birçoğunu bilinçsiz bir şekilde veriyoruz. Yani; kokular, sesler ve görüntüler gibi birçok uyaran bilinçaltımızı etkileyerek bizler farkında olmadan kararlarımız üzerinde etkileyici bir faktör oluşturuyor.

İşte tam da bu noktada Nöropazarlama devreye giriyor. Hadi Şimdi Gelin Nöropazarlamanın Derinliklerine Birlikte İnelim.


Serenay Palabıyık I Hakkında

Pazarlama & Nöropazarlama Uzmanı | Eğitmen | Akademisyen | Yazar

Serenay Palabıyık, 2 Kasım 1993 yılında Almanya’da doğmuştur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İşletme Bölümü’nü Onur Belgesi ile bitirmiştir. Lisans eğitiminden sonra Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Pazarlama Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır

“Web Sitelerinin Kullanılabilirliği: Alışveriş Sitelerinin Göz İzleme Yöntemiyle Karşılaştırılması” konulu tez çalışması ile Türkiye’de Nöropazarlama akademik literatürüne katkı sağlayan ilkler arasında yer almıştır. Tez çalışması sürecinde, İngiltere tabanlı bir şirkette Nöropazarlama Uzmanlığı Eğitimini tamamlamış ve aynı şirket bünyesinde Nöropazarlama Uzmanı olarak danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Serenay Palabıyık, 2017 yılında başladığı Nöropazarlama serüveniyle Türkiye’nin ilk Nöropazarlama Uzmanlarından biri olmuştur.

Pazarlama ve Nöropazarlama alanında danışmanlık hizmeti sağlamasının yanı sıra yüz okuma eğitimini tamamlayarak “Yüz Okuma Eğitmenliği” vasfını da kazanmıştır. Bu süreçte hem Nöropazarlama hem de Yüz Okuma alanında eğitimler vermeye başlamıştır. Ayrıca akademik alanda sahip olduğu başarısı, deneyimi ve okuma aşkı da Akademik Koçluk ve Metin Yazarlığı hizmetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesine ortam hazırlamıştır. Kısa bir süre önce ise ülkesi Almanya’ya dönüş yaparak akademik alanda eğitim vermeye başlamıştır. Nöropazarlama alanında hazırlamış olduğu “3D Merkez Duygu Modelini” ise ilk kez bu kitabında sizlerle paylaşmıştır.


Branding Türkiye Yayınları Kütüphane Sponsoru

Branding Türkiye Yayınları I Hakkında

Branding Türkiye‘nin, alt markalarından biri olan Branding Türkiye Yayınları; 3F Fenomeni doğrultusunda, bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ kavrama (dijital markalaşma, stratejik marka yönetimi, marka yönetimi, marka iletişimi, dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, sosyal medya iletişimi, reklam, pazarlama, iletişim, medya, pr, dijital pr, kurumsal iletişim, girişimcilik, online itibar yönetimi, seo, adwords, growth marketing, internet reklamcılığı vs.) dair akademik ve sektörel olmak üzere matbuu ve e-kitap formatında kitap yayınlama misyonuyla faaliyet göstermektedir. Branding Türkiye Yayınları‘nın benimsemiş olduğu yayın politikası; bütünleşik pazarlama kategorisinde ve iş kitapları türünde fikir, fayda ve farkındalık odaklı kitaplar yayınlamaktır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.