Nişantaşı Üniversitesi’nde Gerçekleşen Dijital Markalaşma Zirvesi’ne Dair Notlar

Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası “Branding Türkiye | Etkinlik” ile “Nişantaşı Üniversitesi” işbirliğiyle organize edilen “Dijital Markalaşma Zirvesi” 11 Mayıs 2018’de Nişantaşı Üniversitesi KD. Hakim Albay Süleyman Takkeci Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye‘nin etkinlik odaklı alt markası olan Brading Türkiye I Etkinlik her ay farklı bir üniversitede ücretsiz dijital ve marka / pazarlama zirveleri gerçekleştirmektedir.

Branding Türkiye‘nin yazar kadrosunda yer alan sektör profesyonelleri ve akademisyenleri, üniversite öğrencileriyle buluşturarak farkındalık ve fayda odaklı organizasyonlar kurgulayan Branding Türkiye, bu vizyon odağında “Dijital Markalaşma Zirvesi” adını taşıyan ve Türkiye’de bu konseptte sadece Branding Türkiye tarafından gerçekleştirilen etkinlik bu defa Nişantaşı Üniversitesi KD. Hakim Albay Süleyman Takkeci Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Dijital Markalaşma Zirvesi’nde Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, SEO Ajans İstanbul‘un Sahibi ve Genel Müdürü Salih Gedikli, G4A Studio&Workshop Kurucusu Sercan Yılmaz ve Platin Dergisi tarafından düzenlenen “İş Kitapları Ödülleri”nde Yılın En İyi Satış & Pazarlama Kitabı kategorisinde ödül alan yazar ve satış eğitmeni İlker Taner Uzun konuşmacı olarak yer aldı.

Dikkat Çeken Noktalar

İlk olarak kürsüye çıkan Marka Danışmanı ve Dijital Pazarlama Uzmanı Mürsel Ferhat Sağlam, “Stratejik Marka Yönetimi” başlıklı oturumda dijital markalaşma odağında stratejik marka yönetimini, “nedir – nasıl” doğrultusunda yeniden yorumladı. Kavramlar üzerine bir farkındalık konuşması yapan ve dijital pazarlama kavramının içinin boşaltıldığına değinen Sağlam, kavramların doğru anlaşıldığı ve yorumlandığı bir süreçte problemlerin azalacağına değindi.

Zirvenin ikinci oturumunda sahneye çıkan SEO Uzmanı Salih Gedikli, “Dijital Markalaşma Odağında SEO” başlıklı konuşmasında dijital pazarlamanın önemli bir parametresi olan SEO kavramının dijital markalaşmaya olan katkısından bahsetti. SEO’nun dijital markalaşma için neden hayati öneme sahip olduğuyla ilgili de detaylara yer veren Salih Gedikli, her şeyin bir web sitesiyle başladığını vurgulayarak işin A B C’sini kaçırmamak gerektiğini vurguladı.

“Dijital Markalaşma Yolunda Growth Hacking” başlığını taşıyan üçüncü oturumda Growth Hacking Uzmanı Sercan Yılmaz, “Markalaştığınız oranda mı büyürsünüz, yoksa büyüdüğünüz oranda mı markalaşırsınız?” sorusuna yanıt verdi. Growth Hacking kavramının içeriğine değinen Yılmaz, ufuk açıcı konuşmasıyla bu anlamda Türkiye’de çok az bilenen bu pazarlama stratejisine farkındalık kattı.

Zirvenin son oturumunda sahneye çıkan ve son kitabıyla Platin Dergisi’nden ödül alan yazar ve satış eğitmeni İlker Taner Uzun ise “Markalaşmanın Satışa Etkisi” temalı konuşmasıyla markalaşmadan satışa olan süreci ilgi çekici bir sunumla katılımcılarla paylaştı. Konuşmanın satır aralarında dijitalleşen dünyaya dair rakamlara yer veren İlker Taner Uzun, dijitale ayak uydurmak gerektiğini vurguladı.

Bol Hediyeli Zirve

Zirvenin ardından tüm katılımcılara Nişantaşı Üniversitesi ve Branding Türkiye onaylı katılım sertifikaları verilirken buna ek olarak zirveye katılan herkese Fijital Akademi tarafından %30 oranında hediye çeki armağan edildi.

Katılımcıların Fijital Akademi‘de Haziran, Temmuz ve Ağustos (2018) aylarında açılacak olan herhangi bir eğitimde kullanabilecekleri indirim çekinden yararlanabilmeleri için “BRANDINGTR18” indirim kodunu açılacak olan eğitimin ön başvuru formuna yazmaları gerekmektedir.

Network Fırsatı

Zirve boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara soru yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de konuşmacılarla tanıştı ve network fırsatı yakaladı. Öğrencilerin yanı sıra Nişantaşı Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve idari birimlerindeki çalışanları ile sektör profesyonellerinin de katıldığı Dijital Markalaşma Zirvesi hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Etkinlikten Kareler

Slaytlar

Stratejik Marka Yönetimi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir