Dün sabah saatlerinde Yemeksepeti Ceo’su Nevzat Aydın, Twitter’da yaptığı paylaşımla görevi bıraktığını duyurdu. Peki yeni Ceo kim olacak?

2001 yılında kurulan Yemeksepeti’nin kurucusu ve o günden beri Ceo’su olan Nevzat Aydın, görevi bıraktığını duyurdu. “Evet, bir devrin sonuna geldik.” cümlesiyle başlayan tweet serisinde (flood) kararını açıklayan Nevzat Aydın, Yemeksepeti’nin yeni CEO’sunun kim olduğunu da yine bu flood aracılığıyla paylaştı.

Nevzat Aydın Kimdir?

Branding Türkiye’nin fenomen haline gelen yazı dizisi “Marka İnsanlar”da yer verdiğimiz Nevzat Aydın ile ilgili detaylı bilgi için Marka İnsan: Nevzat Aydın başlıklı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Buna karşın 21 yılın ardından ceo’luk görevini bırakan Nevzat Aydın ile ilgili birkaç detay paylaşalım.

Nevzat Aydın 8 Mart 1976 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası ise noter memurudur. Nevzat Aydın, Ocak 2001’de Yemeksepeti.com’u hayata geçirmiştir. Böylece 24 yaşındayken kendi işinin patronu olma deneyimini yaşamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren aynı zamanda şirketin Ceo’su olarak görevini sürdüren Nevzat Aydın, Yemeksepeti’ni dünyanın en büyük online yemek siparişi şirketi olan Delivery Hero‘ya 589 milyon dolara satarak bir rekora imza atmıştır.

Dün yaptığı paylaşımla ise Ceo’luk görevini bıraktığını belirten Aydın, bu kararını Twitter’da duyurdu;

Nevzat Aydın Görevi Bıraktı

İşte Nevzat Aydın’ın konuya ilişkin Twitter’da yazdıkları;

“Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. 🙂 Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola.”

Nevzat Aydın yaptığı paylaşımların devamında Yemeksepeti olarak yaptıkları güzel işlere dair kısa bir değerlendirmede bulundu.

“Bu başarı hikayesinin hiçbir yerinde hiçbir zaman teşvik, lisans, tahsis, devlet desteği, tanıdık, kredi vs. yer almadı. Bunların yerine hep en büyük kozumuz ‘inovasyon’ oldu. İnovasyonu tam ortamıza almış bir şirket olarak hep beraber yıllar içerisinde öyle öncü şeyler yaptık ki DVD projesi, restoran yorumları, gamification ve muhtarlık savaşları, siparişlerle ‘Nutuk’ ve klasiklerin dağıtımı, Banabi ve Mahalle vs…. 

Bu arada Nevzat Aydın şirketin yeni Ceo’su ile ilgili de bilgi verdi. İşte Yemeksepeti’nin yeni Ceos’u hakkındaki o paylaşım;

“Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak. Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam. Yemeksepeti post-pandemi dönemi için mükemmel derecede hazır. Unutmadan Yemeksepeti Mahalle açıldı. :)”

Yemeksepeti’nin Yeni Ceo’su Mert Baki

Nevzat Aydın’dan sonra şirketin yeni Ceo’su Mert Baki oldu. 2011 yılında Yemeksepeti’ne katılan ve bugüne dek şirkette iş geliştirme alanında sorumlu olarak görev yapan Mert Baki konuya dair Twitter’da paylaştığı açıklama şu şekilde;

“Yemeksepeti’ne katılmak verdiğim en iyi kararlardan biri ve yaklaşık 11 yıldır bu muhteşem ekiple çalışmak hayatımdaki en önemli ayrıcalıklardan. Bu yolculukta Yemeksepeti ailesi’ndeki yüzlerce tutkulu, kendini adamış kahraman ile hep beraber olmak benim için büyük gurur kaynağı. Onlarca farklı projede birlikte çalışıp, çok fazla şey öğrendikten sonra bugün Nevzat Aydın’dan bayrağı devralıyor olmak da benim için büyük bir onur. O her zaman çok farklı bir lider ve rehber oldu. Kendisine bir Yemeksepeti çalışanı olarak hem burada gerçekleştirdikleri, hem de bizlere ve tüm girişimcilere verdiği ilham için bir kez daha çok teşekkür ediyorum.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.