Netflix “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” filmini satın alarak Türk yapımlarına dair içeriklerine bir yenisini eklemiş oldu. 

RTÜK’ün dijital platformları denetlemesine dair kararının ardından Türkiye’den çekileceği konuşulan dijital içerik platformu Netflix, söylentilerin aksine Türk dizi ve filmleri satın alarak bünyesine katmayı sürdürüyor. Netflix en son Youtube Türkiye’nin en çok aboneye sahip Youtuber’larından biri olan Enes Batur’un 2018’de vizyona giren ve çok ses getiren filmi “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” filmini satın aldı. Böylece Netflix bu filmle birlikte Türk yapımı dizi – film -belgesel arşivine bir içerik daha eklemiş oldu.

Netflix “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” Filmini  Satın Aldı

Youtube‘un popüler ismi Enes Batur, birçok influencer gibi sinemada şansını denemiş ve sanılanın aksine iyi bir gişe yaparak olumsuz manadaki birçok öngörüyü altüst etmişti. 19 Ocak 2018‘de vizyona giren film vizyonda kaldığı sürede 1 milyon 433 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Bu yönüyle 2018’in başarılı yapımları arasında yer alan film geçtiğimiz haftalarda Netflix tarafından satın alındı.

Bu arada filmin Netflix ile yaptığı anlaşmanın detayları henüz belli değil. Bakalım filmin gişedeki performansı Netflix’e nasıl yansıyacak. Aşağıda filmin fragmanını izleyebilir ardından eğer Netflix abonesiyseniz filmi izleyebilirsiniz. 🙂

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? I Fragman

Filmin fragmanını izlemek için YouTube’da Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? yazaraya arama yapabilirsiniz.


Netflix I Hakkında

Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigâl eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı. Adı, İngilizce İnternet anlamına gelen “net” ve Amerika’da günlük konuşma dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden türetildi. Netflix’in ilk iş modeli DVD satışı ve kiralama üzerineydi. Ancak şirketin kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra Hastings, posta yoluyla DVD kiralamaya odaklanmak üzere DVD satışlarını durdurdu. 2007’de Netflix, akışkan medya aracılığıyla İnternet üzerinden film izleme olanağı sunarak iş alanını genişletti. 2010’da Kanada’ya açıldı ve zaman içinde veri akışı servisi büyümeye devam etti. Ocak 2016 itibarıyla Netflix 190’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.